بهداشت و سلامت (بازدید: 64)
يکشنبه 12/6/1391 - 13:23 -0 تشکر 540538
میگرن را بهتر بشناسیم

دکتر محمد علی اکبریان متخصص مغز و اعصاب اظهار داشت: در بین ناراحتی های مغز و اعصاب سردردها در صدر قرار دارند و در بین سردردها نوع میگرنی آن از همه شایع تر است.

وی افزود: میگرن بیماری است که با سردردهای ضربانی، پریودیک و زمان دار و اغلب یک طرفه ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه اغلب افراد مبتلا به میگرن به صداهای بلند نور و هیجانات محیطی حساس و واکنش پذیرند خاطر نشان کرد: حتی وجود مواد حساسیت زا در غذاها نیز می تواند فرد میگرنی را وارد فاز حاد قرار دهد.

وی تصریح کرد: درمان های دارویی اگر چه در درمان یا کنترل میگرن موثرند اما مراقبت و جلوگیری از بروز حملات میگرنی نقش موثر تری از درمان دارویی این افراد دارد به گونه ای که پیشگیری از بروز هیجانات محیطی، کنترل شرایط زندگی فرد مبتلا به میگرن و مشاوره به موقع با پزشک مغز و اعصاب به طور چشمگیری از بروز حملات میگرنی در افراد مستعد جلوگیری می کند.

وی افزود: اگر افراد مشکوک به میگرن سردردهایی با نشانه های مذکور داشته که بیش از ۲ تا ۳ بار درباره رخ می دهد بهتر است حتما به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی