انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 75)
يکشنبه 12/6/1391 - 2:8 -0 تشکر 540001
مسابقه جذاب و هیجان انگیز دنیا

 


در دنیای اطراف ما مسابقات مختلفی برگزار می شود که هر مسابقه تنها مخصوص عده ای از افراد است و خیلی ها نمی توانند در آن شرکت کنند،اما مسابقه ای را که امروز می خواهم برای شما بیان کنم مسابقه ای است که اختصاص به گروهی خاص ندارد و همه می توانند در هر سن و سالی هستند اعم از پیرو جوان و کودک و نوجوان در آن شرکت کنند و جوایز بسیار خوبی برای آن فراهم شده است .

 


مسابقه ای که شاید بتوان گفت بزرگترین مسابقه در تاریخ بشریت است و نظیر آن در تاریخ هرگز نبوده و نخواهد بود . مسابقه ای که جوایز آن بی نظیر است . پس اگر می خواهید در این مسابقه بزرگ شرکت کنید با با همراه شوید .

همه چیز در این مسابقه استثنائی و بی نظیر است مسابقه ای که هر کس در آن شرکت نکند یک عمر پشیمان خواهد بود و یک عمر ضرر و زیان خواهد کرد و یک عمر خود را سرزنش می کند که چرا در این مسابقه شرکت نکردم .

آیین نامه مسابقات در مراسم افتتاحیه برای همگان قرائت  می شود که به برخی از مفاد آن اشاره می شود :

1) شرکت در این مسابقه برای همگان و در هر شرائط سنی آزاد است.

2) هیچ گونه محدودیتی برای شرکت در این مسابقه در نظر گرفته نشده و هزاران نفر می توانند در این مسابقه بزرگ شرکت کنند .

3) هر کسی در هر زمانی می تواند به این مسابقه بزرگ ملحق شود.

4) ممکن است عده ای در میانه راه از مسیر مسابقه خارج شوند اما باز  می توانند به مسابقه ملحق شوند.

5) زمان و مکان خاصی برای این مسابقه بزرگ  در نظر گرفته نشده  چرا که این مسابقه در سرتا سر عالم هستی اجرا می شود و هر کسی با هر قومیت و نژادی می تواند در این مسابقه شرکت کند.

بعد از قرائت بعضی از مفاد آیین نامه همگان منتظر شروع مسابقه هستند و بالاخره دستور مسابقه داده می شود:

(سابِقُوا إِلى‏ مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَ جَنَّةٍ عَرْضُها كَعَرْضِ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ أُعِدَّتْ لِلَّذینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ ذلِكَ فَضْلُ اللَّهِ یُۆْتیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظیمِ: [براى رسیدن‏] به آمرزشى از پروردگارتان و بهشتى كه پهنایش چون پهناى آسمان و زمین است[و] براى كسانى آماده شده كه به خدا و پیامبرانش ایمان آورده‏اند، بر یكدیگر سبقت جویید. این فضل خداست كه به هر كس بخواهد آن را مى‏دهد، و خداوند را فزون‏بخشى بزرگ است.(الحدید: 21)

آری فرمان شروع این مسابقه بزرگ با نزول آیه 21 از سوره حدید آغاز می شود و با نزول این آیه شریفه بزرگترین مسابقه تاریخ بشریت کار خود را آغاز می کند

اما از آنجا که هر مسابقه برای خود یک اسپانسر و حامی دارد حامی این مسابقه بزرگ و دیدنی با همه حامیان فرق می کند و می توان به درستی گفت که از همه حامیان قدرتمند تر و در یک کلمه در تمام دنیا بی نظیر است

حامی و برگزار کننده این مسابقه بزرگ کسی نیست جز خداوند متعال همان خداوندی که:

الَّذی لَهُ مُلْكُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ لَمْ یَتَّخِذْ وَلَداً وَ لَمْ یَكُنْ لَهُ شَریكٌ فِی الْمُلْكِ وَ خَلَقَ كُلَّ شَیْ‏ءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدیراً: همان كس كه فرمانروایى آسمانها و زمین از آنِ اوست، و فرزندى اختیار نكرده و براى او شریكى در فرمانروایى نبوده است، و هر چیزى را آفریده و بدان گونه كه درخور آن بوده اندازه‏گیرى كرده است.(الفرقان: 2)

آری فرمان شروع این مسابقه بزرگ با نزول آیه 21 از سوره حدید آغاز می شود و با نزول این آیه شریفه بزرگترین مسابقه تاریخ بشریت کار خود را آغاز می کند.

جوایز این مسابقه بی نظیر در دو سطح در نظر گرفته شده است  و شرکت کنندگان در انتخاب جوایز کاملا آزاد هستند، با این حال  گروهی از جوایز اختصاص به دنیا دارد و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، اما این هشدار نیز به همگان داده می شود که هر کس در این مسابقه فقط جوایز اختصاصی دنیا را بخواهد دیگر برای او سهمی  در جوایز دیگر نخواهد بود:

كسى كه نیتش دنیا باشد خداوند كار او را پریشان مى سازد، فقر را در برابر او قرار مى دهد و جز آنچه براى او مقرر شده چیزى از دنیا به چنگ نمى آورد، و كسى كه نیتش سراى آخرت باشد خداوند پراكندگى او را به جمعیت مبدل مى سازد، و غنا و بى نیازى را در قلبش قرار مى دهد، دنیا تسلیم او مى گردد و به سراغ او مى آید

(وَ مَنْ كانَ یُریدُ حَرْثَ الدُّنْیا نُۆْتِهِ مِنْها وَ ما لَهُ فِی الْآخِرَةِ مِنْ نَصیب: و كسى كه كِشت این دنیا را بخواهد به او از آن مى‏دهیم و[لى‏] در آخرت او را نصیبى نیست.)(الشورى:20) و افراد باید با این نگاه جوایز خود را انتخاب کنند.

و گروهی دیگر از جوایز اختصاص به دنیا ندارد و علاوه بر جوایز دنیوی جوایز خروی را نیز شامل می شود:

(مَنْ كانَ یُریدُ حَرْثَ الْآخِرَةِ نَزِدْ لَهُ فی‏ حَرْثِه: كسى كه كِشت آخرت بخواهد، براى وى در كِشته‏اش مى‏افزاییم.(الشورى:20)

در این میان عده ای که از بینش بالاتری برخوردار هستند با این شعار که از سوی آنها و طرفداران آنها شنیده می شود وارد مسابقه شده اند ،شعاری که مدام از طرف آنها شنیده می شود:

(وَ مِنْهُمْ مَنْ یَقُولُ رَبَّنا آتِنا فِی الدُّنْیا حَسَنَةً وَ فِی الْآخِرَةِ حَسَنَةً وَ قِنا عَذابَ النَّارِ: و برخى از آنان مى‏گویند: «پروردگارا! در این دنیا به ما نیكى و در آخرت [نیز] نیكى عطا كن، و ما را از عذاب آتش [دور] نگه دار.)(البقرة: 201)

به این حقیقت که به دنبال بهترین جوایز باشید در حدیثى از پیامبر اکرم (صلى اللّه علیه و آله و سلّم ) نیز اشاره شده است: (من كانت نیته الدنیا فرق الله علیه امره ، و جعل الفقر بین عینیه، و لم یاته من الدنیا الا ما كتب له ، و من كانت نیته الاخرة جمع الله شمله ، و جعل غناه فى قلبه ، و اتته الدنیا و هى راغمة!: ((كسى كه نیتش دنیا باشد خداوند كار او را پریشان مى سازد، فقر را در برابر او قرار مى دهد و جز آنچه براى او مقرر شده چیزى از دنیا به چنگ نمى آورد، و كسى كه نیتش سراى آخرت باشد خداوند پراكندگى او را به جمعیت مبدل مى سازد، و غنا و بى نیازى را در قلبش قرار مى دهد، دنیا تسلیم او مى گردد و به سراغ او مى آید.))(مجمع البیان، ج 9، ص 46)

به امید اینکه فرصت شرکت در این مسابقه بزرگ را از دست ندهیم و با تمام تلاش و توان در این مسابقه شرکت کنیم و از جمله افرادی باشیم که برنده جوایز دنیوی و اخروی این مسابقه خواهند شد.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی