سينما و تلویزیون (بازدید: 3812)
دوشنبه 4/6/1387 - 22:35 -0 تشکر 53992
هالیوود کجاست؟

با اجازه مدیر محترم انجمن و برای دوستانی که میونه خوبی با هالیوود ندارند، این تاپیک رو راه میاندازیم تا دانش خودمون و دیگران در مورد این منطقه عجیب در آمریکا بیشتر بشه.

 جایی خوندم که دلیل خیلی از دشمنی ها جهل ه. شاید اینجا مصداق داشته باشه.

 


دوشنبه 4/6/1387 - 22:47 - 0 تشکر 53993

هالیوود ناحیه ای در لوس آنجلس ، از کالیفرنیای آمریکاست که در شمال غربی مرکز شهر واقع شده است . به خاطر شهرت و هویت فرهنگی اش به‌عنوان مرکز تاریخی استودیوهای فیلمسازی و ستارگان ، واژه "هالیوود" اغلب به‌عنوان کنایه ای برای " صنعت سینما و تلویزیون آمریکایی " بکار برده می شود . امروزه بسیاری از صنعت های فیلمسازی در مناطقی همانند بربانک Burbank و وست ساید Westside پراکنده شده اند . ولی صنایع فرعی مهم ( همانند تدوین ، جلوه ها ، وسایل فیلم ، پیش تولید ، و کمپانی های نور ) در هالیوود باقی مانده اند.

بسیاری از سالن های تئاتر تاریخی هالیوود برای صحنه های کنسرت ها و تئاترهای مهم ، و میزبانی مراسم آکادمی اسکار بکار می روند . هالیوود مقصد مشهوری برای زندگی های شبانه و توریست ها و خانه ای برای کسانی که قدم بر شهرت می گذارند است .

مرزی را که دولت در اوت ۲۰۰۶ برای هالیوود در نظر گرفت از شرق تا ناحیه بورلی هیلز و هالیوود غربی ، از جنوب جاده مالهالند ، دره لورل و بلوار بارهام و شهرهای بربانک و گلندل ، از شمال به خیابان مل رز منتهی می شود .

به عنوان بخشی از شهر لوس آنجلس ، هالیوود شهرداری و فرمانداری ندارد ، ولی مامور رسمی ای دارد که به‌عنوان شهردار افتخاری برای مقاصد تشریفاتی خدمت می کند .


دوشنبه 4/6/1387 - 22:50 - 0 تشکر 53994

در سال ۱۸۵۳ ، یک کلبه خشتی بر جایی قرار گرفت که بعدها هالیوود شد . با شروع سال ۱۸۷۰ ، یک انجمن زراعتی با محصولات غنی ای شکل گرفت .

یک ریشه شناسی مشهور محلی این است که نام هالیوود بدنبال جایگاهی فراخ از تویون Toyon یا درخت راج کالیفرنیا می آید ، که با خوشه های قرمز روشن که در زمستان ها می ریزد تمام منطقه تپه را می پوشاند . نام هالیوود توسط ه. ج. هایلی H. J. Whitley که پدر هالیوود است انتخاب شد . او و همسرش جیجی Gigi نام را در خلال ماه عسلشان مطرح کردند .

با شروع قرن بیستم ،هالیوود متشکل از ، انجمنی به نام کاهونگا Cahuenga بعلاوه یک اداره پست ، یک روزنامه ، یک هتل ، و دو سوپرمارکت بازرگ همراه جمعیتی حدود ۵۰۰ نفر بود . در سال ۱۹۰۳ فروش مشروبات الکلی در هالیوود ممنوع بود و تنها داروخانه ها اجازه فروش داشتند . همچنین عبور دادن گله ها در خیابان ها ممنوع شد .

آغاز سال ۱۹۱۰ ، دی. گریفیث ، کارگردان همراه گروهی از بازیگرانش همانند ،بلانش سوییتBlanche Sweet ، لیلیان گیش, Lillian Gish ،مری پیکفوردMary Pickford ، لایونل بریمور , Lionel Barrymore، و دیگران توسط کمپانی بیوگراف به ساحل غربی فرستاده شد . آنها در جایی خالی نزدیک خیابان جورجیا در مرکز شهر لوس آنجلس شروع به فیلمسازی کردند و کمپانی تصمیم گرفت محدوده های جدیدی را بیابد و به سمت شمال ، دهکده ای در نزدیکی هالیوود رفت که در آنجا گروه فیلمسازی کمپانی را دوستانه پذیرفتند . سپس گریفیث اولین فیلمی را که در هالیوود ساخته شد فیلمبرداری کرد : " در کالیفرنیای قدیمی "In Old California .ملودرامی درباره زندگی بخش اشغال شده کالیفرنیا توسط مکزیکی های لاتین در قرن نوزدهم . کمپانی ماهها آنجا اقامت کرد و پیش از بازگشت به نیویورک چندین فیلم ساخت . بعد از شنیدن درباره این مکان شگفت انگیز ، در سال ۱۹۱۳ فیلمسازان بسیاری برای فیلم ساختن به غرب رفتند . اولین فیلم برجسته ساخته شده در هالیوود در سال ۱۹۱۴ با کارگردانی سسیل دمیل Cecil B. DeMille به نام " مرد زن نما " The Squaw Manبود . تمام فیلم هایی که بین سال های ۱۹۰۸ تا ۱۹۱۳ در هالیوود ساخته شده بودند سوژه های کوتاه بودند . با این فیلم ، صنعت فیلمسازی هالیوود متولد شد . در خلال جنگ جهانی اول هالیوود تبدیل به پایتخت سینمایی جهان شد . قدیمی ترین کمپانی فیلمسازی هالیوودکه هنوز هم در آمریکا فعالیت دارد توسط ویلیام هورسلیWilliam Horsley بنا شد که نامش " آزمایشگاه فیلم هالیوود "Hollywood Film Laboratory بود و امروزه به " آزمایشگاه دیجیتال هالیوود " Hollywood Digital Laboratory تغییر نام داده است .


دوشنبه 4/6/1387 - 23:2 - 0 تشکر 53998

در هالیوود هر سال جشن سالیانه کریسمس هالیوود، جشنواره و نمایشگاه فیلم کلاسیک سینه کن Cinecon : خاطرات فیلم های کلاسیک ، نمایشگاههای تخصصی ، اشارات و نمایش های مولفان ، و نمایش فیلم همراه با مهمانان مشهور و مراسم مشهور اسکار که تقدیر از بزرگترین سینماگران جهان است برگزار می شود.

مطابق سرشماری سال 2000 میلادی 201777 نفر در هالیوود سکنی گزیده اند که تقریبا نیمی از آنها خارجی (و نه آمریکایی) هستند. (از جمعیت حارجی های هالیوود 46 درصد از آمریکای لاتین، 32 درصد از آسیا، 17 درصد اروپا و نزدیک 3 درصد از باقی مناطق دنیا آمده اند). هالیوود امروزه نماد صنعت سینما و بزرگترین جایگاه کمپانی های بزرگ سینمایی و صوتی تصویری دنیا است.


سه شنبه 5/6/1387 - 2:15 - 0 تشکر 54036

ممنونم از شما جناب داراب انجمن متعلق به خودتونه و بسیار بنده خرسند شدم وقتی از حضور شما در انجمن حقیر سینما مطلع شدم .

بسیاری از افراد این انجمن بر اثر تحریفهایی که افراد بی اطلاع و بی سواد بر هالیوود کردند متاسفانه تفکراتی غلط در اذهانشان به وجود آمده که به نظر من باید اطلاع رسانی بیشتر شود و طبق گفته های رهبر فرزانه ی کشورمون افرادی که جاهلانه در مورد بعضی مسائل نطق می کنند را باید باهاشون برخورد کرد . البته من قطعا نمی توانم 100 درصد هالیوود را تبرئه کنم و برای همین خودمان را مجازات می کنم چرا چون اگر هالیوود فیلمی ضد اسلام ساخته است مقصر اصلی ما هستیم که اسلام را آنطور که هست نشان نداده ایم یا بهتر است بگویم ایران را آنطور که هست به کشورهای خارجی نشان نداده ایم ، در عرصه ی خبر  پرس تی وی با همچنین هدفی آمد و باید در عرصه ی سینما هم کاری کرد و برای این کار باید سلیقه های خودمان را فراموش کنیم و مطابق میل کشورهای دیگر عمل کنیم تا آنها را جذب خود کنیم نه اینکه با تکیه بر عقاید خاص خودمان آنها از خودمان برانیم و اسلام را مهجور تر از پیش کنیم .

امیدوارم توضیحات شما در دیگران اثر کند و ماهیت هالیوود آشنا شوند و امیدوارم مسئولان جمهوری اسلامی به فکر راهی باشند و مثل همیشه بی تفاوت به سینما که عرصه ای قدرتمند در جهان است نباشند .

با تشکر از شما ما خواستار حضور بیش از پیش شما و بیان نظرات معقولانه ی شما در این انجمن هستیم .

ممنون

سه شنبه 5/6/1387 - 18:2 - 0 تشکر 54150

سلام

ازبحثی که گذاشتین واقعا ممنون.عالی بودن.هیچ وقت به این فکرنیوفتاده بودم که راجع به هالیوود مطلب بخونم همش وقتی پای هالیوود میاد وسط یاد فیلم میوفتادم ولی هیچ وقت نخواستم راجع به خود محل هالیوود چیزی بدونم(شاید کم کاری بوده)واقعا ممنون

راستی من راجع به هالیوود اصلا نظربدی ندارم (خیلیم دوست دارم)نظرای آقای محسن خسرو هم تایید می کنم

    

سه شنبه 5/6/1387 - 18:2 - 0 تشکر 54151

سلام

ازبحثی که گذاشتین واقعا ممنون.عالی بودن.هیچ وقت به این فکرنیوفتاده بودم که راجع به هالیوود مطلب بخونم همش وقتی پای هالیوود میاد وسط یاد فیلم میوفتادم ولی هیچ وقت نخواستم راجع به خود محل هالیوود چیزی بدونم(شاید کم کاری بوده)واقعا ممنون

راستی من راجع به هالیوود اصلا نظربدی ندارم (خیلیم دوست دارم)نظرای آقای محسن خسرو هم تایید می کنم

    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی