انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 65)
شنبه 11/6/1391 - 22:19 -0 تشکر 539093
گوشی‌های هوشمند بستری برای خدمات

این روزها خیلی از مردم گوشی‌های هوشمندی دارند كه با آن عكس می‌گیرند، پیام ارسال می‌كنند، تماس تلفنی برقرار می‌كنند و از راهنمایی‌های مسیریابی آن استفاده می‌كنند.
 

اما كاربردهای این وسایل هوشمند به این چند مورد خلاصه نمی‌شود. به اعتقاد بسیاری از كارشناسان گوشی‌های هوشمند بستری مناسب برای ارائه خدمات متفاوت و گسترده‌ای هستند كه اگرچه از همین حالا می‌توان از مزایای وجود برخی از آنها بهره برد، اما در واقع زیرساخت‌هایی برای امكانات بیشتر در آینده هستند.

به عنوان مثال نظرتان در مورد استفاده از تلفن همراه برای كنترل ضربان قلب چیست؟ H’andy Sana یك گوشی لمسی جذاب است كه به نوعی می‌تواند ناجی حیات باشد.

این گوشی به كاربر امكان می‌دهد تا ضربان قلب خود را با استفاده از نرم‌افزار Heart Suite app اندازه بگیرد. نه تنها امكان ثبت ضربان قلب (ECG) بلكه امكان ارسال آنها به مراكز پزشكی حرفه‌ای برای مشاوره میسر است. بدون شك چنین فناوری‌ای كه مانند دكتر جیبی است ارزش فراوانی دارد.

از طرف دیگر این طور پیش‌بینی شده است كه تا پنج سال آینده تراشه‌ای تولید می‌شود كه می‌تواند نمونه خون را تنها با ریختن یك قطره خون روی گوشی تجزیه و تحلیل كند.

با چنین فناوری‌ای به طور قطع اتاق‌های انتظار خلوت می‌شود و گرفتن نتایج آزمایش سرعت بیشتری پیدا می‌كند و نیروی پزشكی هم با سرعت بیشتری نسبت به قبل وظایف خود را انجام می‌دهد.

امدادگران عملیاتی نیز از این وسیله شگفت‌انگیز می‌توانند برای كمك به بیماران استفاده كنند.

اگر به حوزه‌های دیگر فناوری هم توجه كنیم، می‌توانیم مثال‌هایی از كاربردهای گسترده گوشی‌های هوشمند پیدا كنیم. تهیه بلیت برای سفرهای درون‌شهری و استفاده از ایستگاه‌های مختلف و سیستم مترو ، بزودی به تاریخ خواهد پیوست.

با توسعه سریع سیستم NFC كه این روزها شاهدش هستیم، تا چندی دیگر تلفن همراه شما همه این كارها را انجام خواهد داد البته تنها این نیست! امكانات دیگری نیز وجود دارد كه می‌توان آنها را نیز امتحان كرد؛ مانند خرید محصولات از فروشگاه‌های بزرگ به جای استفاده از كارت بانكی یا اشتراك گذاشتن كارت ویزیت مستقیما توسط گوشی. حتما شما هم برای استفاده از چنین فناوری‌هایی روزشماری می‌كنید!

استفاده از موبایل در آموزش استفاده مهم دیگری از تلفن همراه است. این روزها اگر در كلاس درس یا راهروهای مدرسه با موبایل روشن پیدایتان كنند، ممكن است نه دیگر رنگ گوشی را ببینید و نه رنگ مدرسه را؛ اما در برخی از دانشكده‌ها به جای ترس از موبایل از آن استقبال كرده و فرصت‌هایی در اختیار دانشجویان و دانش‌آموزان قرار می‌دهند و اطلاعات مهمی مانند همایش‌ها و هشدارهای اضطراری پخش می‌كنند. 

این تغییر رویكرد یكی از نخستین گام‌های موسسات سنتی برای آشتی با فناوری محسوب می‌شود.

بهاره صفوی

 

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی