انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 2703)
دوشنبه 4/6/1387 - 11:30 -0 تشکر 53884
ترانه مادری

سلام

مدتیه یه سریالی پخش میشه با عنوان ترانه مادری

با اینكه سریال قشنگیه ولی...یه خرده نقطه جوش خون من رو برده بالا

بگذارید با یه خاطر شروع كنم:

«تقریبا اوایل سال پیش كه ترم یك بودم و زیاد به مسیر دانشگاه وارد نبودم سه ایستگاه زودتر پیاده شدم

از یه آقایی پرسیدم ببخشید «دانشگاه از همین طرفه؟»

جواب داد:«آره.-به این جمله دقّت كنید-همون جایی كه دختر پسرا می رن...

خلاصه سرتون رو درد نمیارم به دانشگاه رسیدم ولی خیلی تاسف خردم برای كسایی كه به دانشگاه با این دید نگاه می كنند

حالا این سریال هم شده قوز بالاقوز..پسره هنوز نرفته به دانشگاه قلبش شروع به تاپ تاپ  كرده و...آره دیگه..آقا عاشق شده

و به این ترتیب تصورات اون قشر از جامعه در مورد« دانشگاه همون جایی كه دختر پسرا می رن و....» قوت می گیره

 گذشته از همه ی اینا با اینكه پسر نیستم اما فكر نمی كنم پسرا این قدر بی جنبه باشن كه هنوز وارد دانشگاه نشده تا یه دختر رو دیدن عاشق بشن و بخوان باهاش ازدواج كنن...!!!

کاش در اين رمضان لايق ديدار شويم

سحري بانظرلطف توبيدار شويم

کاش منت بگذاري به سرم مهدي جان

تا که همسفره تو  لحظه ي ديدار شويم

 

دوشنبه 4/6/1387 - 12:55 - 0 تشکر 53894

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

این سریال که آبروی ما پسرا رو برده، همینطوری کم مشکل داریم، یه عمری فرهنگ سازی کردیم که بابا دانشگاه جای بدی نیست، همه میرن درس میخونن اون یه عده ای که اینطوری میکنن، دنبال درس نبودن و به انگیزه و هدف دیگری اومدن داشنگاه، حالا این سریال قشنگ آبروی ما رو برد، شست ما رو پهن کرد رو بند، کم برای ما حرف در میارن، این سریال هم بهترش کرد، هرکی میرسه به من میگه:

شما هم تو دانشگاهتون از این چیزا دارین؟

تو هم عاشق شدی؟

نکنه از این خانم ادیب تو دانشگاه شما هم دارین؟

...؟

حالا من هی میگم رشته من، پسرونه هست، دخترا تو این رشته درس نمیخونن، دانشگاه صاحب داره، حراست داره، مگه میزارن به این مسخره بازی باشه، پدرشون رو در میارن، تا به دختره بگی سلام میری حراست دانشگاه، تعهد نامه از دو طرف و آبرو ریزی بعدش، تهدید به مشروط شدن.

یه سوالی هم برای من تو این سریال پیش اومد، اگر این پسره عاشق شده، پس چجوری درس میخونه، آدمی که به این شدت عاشق شده فکرش دائم پیش یکی دیگه هست و نمیتونه درس بخونه، این یه چیز ثابت شده هست برای همین به عاشق میگن مجنون، یعنی دیوانه...

چجوریه این پسره شاگرد اول دانشگاه هست؟

یعنی ماهم بریم عاشق بشیم میشیم شاگرد اول دانشگاه؟

ای کاش یکی بود میومد میگفت هدف این سریال چی بود؟

من که چیزی نفهمیدم، جز مسخره بازی این پسره، عشق و عاشقی کورکورانه، آبروریزی از دخترا و پسرهای دانشجو؟

ای کاش یکم واقعیتر با مسائل برخورد بشه و سعی بشه همه حقایق نشون داده بشه، و دید جامعه رو نسبت به دانشجو ها بد نکنن، همین دانشجو ها آینده ساز ایران هستن، با این چیزی که تو این سریال نشون دادن، دانشگاه جای درس خوندن نیست، جایی برای پیدا کردن همسر آینده هست و محیطی آزاد برای صحبت کردن دخترا و پسر و رفتن به پارتی های شبانه و ... !!!!!!

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 4/6/1387 - 14:18 - 0 تشکر 53906

منم باهات موافقم2Khtarironi

اما به نظر من فرهنگسازی و نظام اموزش پرورشمون خرابه!!!!...از همون اول یا باید دختر پسر قاطی باشه یا جدا!!!

جایزه ی پیروزی بر هوای نفس بهشت است.

دوشنبه 4/6/1387 - 15:51 - 0 تشکر 53925

هوالباقی...

سلام

می دونید مشكل جامعه ی ما چیه؟اینه كه تا یه چیزی میگیم اونا بد می گیرن مثه همین قضیه ی دانشگاه...شما هم الان دارید همین رویه رو دنبال می كنید!

این سریال می خواد در مورد یه پسر جوون مشكل دار بگه نه اون سالما كه اینجوری نیستن!

شمام به خودتون نگیرین بالاخره متاسفانه چنین مشكلی تو جامعه ی ما وجود داره!!!

در پناه یزدان پاك...

و او تنها پناه  همه ي ماست...
دوشنبه 4/6/1387 - 16:5 - 0 تشکر 53934

خیلی عذر می خوام که این حرف رو می زنم .

من حدس می زنم جناب ممل 92 فقط یک قسمت یا حداکثر دو قسمت از فیلم را دیده باشند و یا بهتره بگم زیاد ندیدند این فیلم رو و دختر ایرونی هم یه مقدار تند داره میره .

ببینید فیلم داره یه پسر رو نشون میده که در واقع در یک محیط ایزوله زندگی می کرده مثل جامعه ی ایزوله ی خودمون یا همون حراست . آدما رو هر چی تو فشار قرار بدید قدرتشون بیشتر میشه و متاسفانه اونها نمی دونند که از همین قدرت برای نابودی خودشون استفاده می کنند . ممل جان عشق چیز بدی نیست ما تصور بدی داریم ازش چرا چون روی بعضی از بحثهای دین خیلی فوکوس کردیم ، توی فیلم "گاهی به آسمان نگاه کن" هانیه توسلی که تو جنگ شهید شده عاشق یه نویسندس ، اون نویسنده که بازمانده ی جنگه  فکر می کنه ابراز عشق یعنی گناه ، یه فرشته کمکش می کنه تا به هانیه نزدیک بشه و در آخر وقتی به هانیه میگه دوستت دارم و حالا با سانسورهای ایرانی اون رو تو آغوشش می گیره میمیره . عشق گناه نیست جناب ممل 92 . توی این فیلم محسن یا همون پویا دنبال هر دختری نرفت . دنبال یکی رفت و عاشقش شد البته خیلی بچه گونه من تا دلت بخواد از این عشقا دیدم که حتی نمی دونند زندگی یعنی چی ، اصلا اگه ازدواج کردند بعدش می خواند چی کار کنند .

جامعه ی ما گرفتار این معذل عزیز دل من . یادم میاد با یه خانوم 27 ساله ی هندی صحبت می کردم و بهشون گفتم من شما رو خیلی دوست دارم ایشون گفت این مشکل تموم ایرونیهاست به خاطر وضعیت جامعه ی ایران و خفقان موجود و بستن و ترساندن دو جنس از یکدیگر .

متاسفانه نگاه اشتباه جامعه ، قانون ،  مردم به دین باعث شده ما خواسته یا ناخواسته به دختر یا زن از لحاظ جنسی نگاه کنیم و این واقعا عذاب دهندس . دوست داشتن و عشق گناه نیست چون هیچ گاه عاشق واقعی به دنبال لذت تلقینی نیست بلکه لذت واقعی را می خواهد که عشق برای او لذتیس جاودانی .

من خودم حتی عده ای رو هم دیدم که با رابطه با دختر دیگری البته با اطلاع خانواده خیلی در درسشون پیشرفت کردند و نتایج خوبی هم داشته که فکر می کنم با بررسی بیشتر باید تفکر غلط گذشتگان جبران شود و کمی با تامل بیشتر در مورد روابط دختر و پسر بحث بشه .

حرف زیاد دارم ولی فعلا تا همین جا باشه تا ببینیم نظر دیگران چیه .

دوشنبه 4/6/1387 - 19:59 - 0 تشکر 53975

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

اتفاقا محسن جان، چون خانواده این سریال رو دوست دارن منم به تبعیت از جمع نگاه میکنم، عشق رو میتونی معنی کنی؟

بین دو ادم نامحرمی که هیچ نسبتی باهم ندارن، دوست داشتن و علاقه به یکدیگر میشه عشق؟

من با عشق مخالف نیستم، ولی بهتره تعریف درستی از عشق داشته باشیم، علاقه و دوست داشتن بین دو ادم نامحرم چیزی جز هوس نیست، عشق بین دو ادمی که بهم محرم هست (زن و شوهر) معنی میگیره، که هرچی بیشتر باشه اساس و بنیان خانواده محکم تر میشه، متاسفانه این دوست داشتن و علاقه کور کورانه که چیزی جز هوس نیست رو اسمش رو گزاشتیم عشق!!!!!

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
سه شنبه 5/6/1387 - 2:40 - 0 تشکر 54041

جناب ممل 92 این عقیده ی شماست من احترام میذارم اما سنتی و کهنه و از کار افتاده است بسیاری با این عقیده ازدواج کردند در گذشته و ایران بالاترین آمار طلاق را به خودش اختصاص داد . یه مقدار ما بیش از حد به محرم و نامحرمی این دین گیر دادیم چرا به نظر شما به شایسته سالاری که یکی از مبانی دین اسلام است توجه نمی شود چون خیلی از مدیران ناشایست باید حذف شوند .

حرفی دیگه ندارم اما ما به بدنه ی دین توجه می کنیم که این درست نیست .

سه شنبه 5/6/1387 - 8:10 - 0 تشکر 54052

موافقم.

با این حال معتقدم کسی که از جایی که همه مثل اویند به جایی که جنس مخالف او هم وجود دارد برود ... 

چهارشنبه 6/6/1387 - 9:8 - 0 تشکر 54333

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست

سلام

محسن جان من حرفی از ازدواج به شیوه سنتی یا مدرن نزدم، در ضمن اگر نگاهی به عقب بندازین کانون خانواده و ازدواج ها در قدیم (سنتی) محکم تر بود و از 100 تا یکیش به طلاق می انجامید که اونم با پا در میونی بزرگتر ها حل میشد ولی جدیدا با ازدواج های مدرن، از هر 10 تا ازدواج 11 تاش به طلاق ختم میشه.

در ضمن این حرف من کلی بود و به قدیم و جدید ربطی نداره، مگه دین از 1400 سال پیش تا الان تغییر کرده؟

حدود رفتاری بین دو نامحرم فرق کرده؟

علاقه و دوست داشتن بین دو آدم نامحرم که هیچ نسبتی باهم ندارن و این علاقه باعث شکسته شدن حریم ها میشود، فعلی حرام هست از اول اسلام حرام بود و تا الان هم این جز قوائد دین اسلام بوده.

بین دو نفر باید حریمی وجود داشته باشه، وقتی این حریم بشکنه فرق دو فرد نامحرم با دو فرد محرم چیه؟

این حریم و حدود ها تعریف شده هست و نمیتونیم بگیم قدیمی شده، بهتره افکار خودمون رو درست کنیم نه اینکه اصل دین رو تغییر بدیم.

تو این فیلم حریم رفتاری بین یه دختر و پسر کاملا شکسته، پسره میره خونه دختره، اگر شما چنین کاری کنی، همه کارت رو تائید میکنن؟ (بری خونه دختر همکلاسیت)

محسن جان یکم منطقی تر و دقیق تر به موضوعات نگاه کن.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
چهارشنبه 6/6/1387 - 11:18 - 0 تشکر 54369

به نام خدا

ســـلام

فارغ از بحثهایی كه پیش اومده باید بگم من هم هر موقع این فیلم رو می بینم حرسم در میاد. البته بیش از رفتارهای بچگانه پویا، از عكس العملهای خام تر خانم ادیب باید گله داشت چرا كه به ظاهر ایشون نه بلكه هر دختری توی این سنین بسیار عاقل تر از پسرای هم سن خودشون باید باشن ولی این فیلم و رفتارهای خانم ادیب چنین چیزی رو نشون نداده.

درمورد نقش پویا باید بگم چندان ضعفی به چشم نمیاد چرا كه از یك پسری كه تو این چنین شرایط (شاید محدود و كنترل شده و بدور از رفت و آمدهای معمول اجتماعی ) بزرگ شده و اول جوونیش هست و ... باید هم در اولین برخوردها در محیطی متفاوت از جو گذشته دچار نوعی به قول معروف جو گرفتگی و رفتارهای غیر معقول بشه. در این مورد كه این می تونه یه عشق واقعی باشه یا نه نظر خاصی ندارم ولی همینقدر رو می دونم كه اگه در چنین شرایطی ازدواجی صورت بگیره احتمال موفقیت اون خیلی ضعیف شاید در حد یك در صد یا صفر باشه چرا كه همونطور هم كه دوستان گفتند پویا تعریفی از ازدواج و زندگی مشترك نداره .و هنو ز بچه هست حرف درمورد پویا بسه ولی از خانم ادیب انتظار بیشتری می رفت. ایشون به نوعی سرپرست خانواده به شمار می ره، كار می كنه، از پدرش پرستاری می كنه ووو پس باید دختر پخته ای باشه و سرد و گرم زندگی رو چشیده باشه برای همینه كه باید انتظار بیشتری از ایشون در مقابله با رفتارهای پویا داشته باشیم

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 6/6/1387 - 12:22 - 0 تشکر 54387

mamal جان من با نظر شما مخالفم.

شما فرمودید كه عشق بین دو نامحرم اصلا وجود نداردو این هوس است.

پس با این صحبت شما عشق باید بعد از ازدواج بوجود اید؟ این صحبت شما واسه زمان پدر بزگ های ما بوده و بس. كه من به شخصه اصلا باهاش موافق نیستم.

تو این دوره زمونه اونقدر مسائل و مشكلات برای طرفین ازدواج پیش می آد كه تو دوران قدیم نبوده.دوران گذشته وقتی دختری به خونه شوهر میرفت دیگه اصلا روش نمیشد كه برگرده خونه باباش و به طلاق یه جور دیگه نگاه میكردن و مجبور میشدن كه هر جوری كه شده مشكلشون رو حل كنن ولی الان ...

محسن .ع

کاش دنيا دنده عقب داشت!!!!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی