فرهنگ پایداری (بازدید: 103)
شنبه 11/6/1391 - 6:12 -0 تشکر 537674
شهیدی که میلیاردها دلار ‌‌برای کشور صرفه‌جویی کرد

رحیم احمدی‌روشن ‌در مراسم اختتامیه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه گیلان در تالار حکمت دانشکده علوم انسانی این دانشگاه با اشاره به اینکه قرآن کریم می‌فرماید حتی تصور مردن شهدا را نیز نکنید، اظهار کرد: خون شهدا رسالت سنگینی را بر دوش ما گذاشته است.

پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن با بیان اینکه این شهید دارای خصوصیت‌های بارزی بود، افزود:شجاعت، شهامت، انسان دوستی، کاردانی و وظیفه‌شناسی  از ویژگی‌های مهم مصطفی بود.

وی این شهید را دارای چهار خصوصیت بارز دانست و گفت: نخستین ویژگی بارز مصطفی احترام به پدر و مادر خود بود به طوری که هرگز سخنی نگفت که ذهن ما را ناراحت کرده باشد.

احمدی‌روشن افزود: هرگز نباید تصور کرد که با یک مدرک تحصیلی و مقام دنیایی احتیاجی به دعای پدر و مادر نداریم بلکه تمام گره‌های کور زندگی با دعای پدر و مادر باز شدنی و چراغ راه زندگی است.

وی با اشاره به نحوه برخورد این شهید با پدر و مادر خود، ابراز کرد: مصطفی هر هفته به ما سر می‌زد و هر بار که وارد خانه می‌شد از ابتدا تا انتها تنها با شوخی و لطیفه خنده را بر لب‌های ما می‌نشاند به گونه‌ای که انگار در بهشت هستیم.


خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 11/6/1391 - 6:13 - 0 تشکر 537675

پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن، فرزند شهیدش را یک سرباز خوب برای ملت ایران دانست که هیچ‌گاه در کارش کم‌کاری نمی‌کرد و افزود: از 24 ساعت تنها سه ساعت استراحت می‌کرد و به طور مداوم در حال کار و فعالیت بود.

وی تصریح کرد: با کارهای مصطفی و امثال او تا چند سال آینده از نظر قطعات هسته‌ای و مایحتاج دستگاه‌های هسته‌ای خودکفا می‌شویم.

احمدی‌روشن با یادآوری دوران اصلاحات و مجلس ششم و تعطیلی فعالیت‌های هسته‌ای ایران در این دوران، اذعان کرد: آن روزها آثار غم و سستی در وجود مصطفی مشهود بود و می‌گفت دیگر وجود ما در نطنز معنا ندارد.

وی اضافه کرد: پس از آغاز دوباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران مصطفی به همراه تعدادی از دوستانش در مدت 12 شبانه‌روز به صورت شیفتی کار می‌کردند و گاهی مصطفی از شدت خستگی کنار دستگاه‌ها به خواب می‌رفت و بعد از 12 روز کار تنها یک روز به کنار خانواده خود می‌آمد.

پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن، کار و فعالیت جهاد گونه را یکی از خصوصیات مهم این شهید خواند و یادآور شد: هرگز در برابر زورگویی و زیاده‌طلبی کوتاه نمی‌آمد.

وی مسئله حفظ و نگهداری از بیت‌المال را از مسایل مهم برای مصطفی نامید و خاطرنشان کرد: مصطفی معاون بازرگانی سازمان انرژی اتمی بود و در زمان مسئولیتش در این سازمان میلیاردها دلار به نفع بیت‌المال صرفه‌جویی شد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 11/6/1391 - 6:14 - 0 تشکر 537676

احمدی‌روشن، پسر شهیدش را مریدی خوب برای مقام معظم رهبری دانست و گفت: مصطفی بسیار شوخ طبع بود و وارد هر مجلسی که می‌شد همه را به خنده می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه مصطفی با تمام افکار و سلیقه‌ها کنار می‌آمد، بیان کرد: او خط قرمزی برای خود داشت و آن خط قرمز حضرت آقا بود و اگر کسی وارد این خط قرمز می‌شد اخلاق مصطفی نیز کاملا تغییر می‌کرد و عصبانی می‌شد.

پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن افزود: روزی که مقام معظم رهبری به خانه ما آمدند فرمودند که شهادت این جوان مانند تیری در قلب ما بود.

وی وجود رهبری را یک نعمت بی‌بدیل خواند و تصریح کرد: نعمت رهبری به معنای داشتن چراغ راه زندگی است که اگر نباشد ممکن است به بیراهه برویم.

احمدی‌روشن درباره بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: به دلیل نداشتن رهبری مانند مقام معظم رهبری هیچ‌کدام از این انقلاب‌ها به نتیجه مطلوب نرسیده است.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 11/6/1391 - 6:14 - 0 تشکر 537678

وی یکی دیگر از ویژگی‌های ممتاز این شهید را بنده خدا بودن دانست و افزود: مصطفی هرگز به فکر مطرح کردن خود نبود و ما چیزهایی را که درباره او می‌دانیم پس از شهادتش توسط دوستانش فهمیدیم.

پدر شهید احمدی‌روشن، یادآور شد: در یکی از دست نوشته‌های مصطفی که بعد از شهادتش پیدا شد، نوشته بود «خدایا، اگر از تو شهادت می‌خواهم این نیست که در برابر علم از تو مزد می‌خواهم از تو پوزش می‌خواهم و توبه می‌کنم که در برابر کار نکرده از تو مزد می‌خواهم».

وی شهادت را مقامی بالاتر خواند و متذکر شد: دو چیز موجب مطرح شدن مصطفی پس از شهادتش شد و آن‌ دعای پدر و مادر و کارهای خالصانه‌ای بود که برای خدا، آقا و مردم انجام داد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 11/6/1391 - 6:14 - 0 تشکر 537680

احمدی‌روشن با اشاره به سختی از دست دادن تنها پسرش، ابراز کرد: ‌اکنون نیز پس از شهادت او در صحبت کردن کلمات را فراموش می‌کنم و دستانم می‌لرزد اما دلجویی مردم شهیدپرور ایران از تمام اقشار جامعه و از موافقان و مخالفان جمهوری اسلامی بعد از شهادت مصطفی آرامش‌بخش ما است.

وی اذعان کرد: ما بسیار به مصطفی وابسته بودیم و اگر مادرش روزی سه بار با او تلفنی صحبت نمی‌کرد نمی‌توانست دوری‌اش را تحمل کند و آن چیزی که ما را آرام می‌کند شهادت اوست و اگر به غیر از شهادت می‌مرد ما نیز از غصه می‌مردیم.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی