ورزش و تندرستی (بازدید: 139)
شنبه 11/6/1391 - 1:48 -0 تشکر 537521
فلسفه تربیت بدنی

بر گرفته از  http://healthysociety.blogfa.com/post-21.aspx

تعریف قلمروهاى تخصصى تحقیقى مانند جامعه‌شناسى ورزشی، بیومکانیک، طب ورزشی، فیزیولوژی، تاریخ، تعلیم و تربیت ورزشی، روانشناسى ورزشی، تکامل حرکتی، یادگیرى حرکتی، مدیریت ورزشی، تربیت بدنى تطبیقى و بیان چگونگى ارتباط مقابل این حوزه‌ها در چارچوب رشتهٔ تربیت بدنی.

شنبه 11/6/1391 - 1:50 - 0 تشکر 537522

در طول دو دههٔ گذشته، حرفهٔ تربیت بدنى تغییرات فراوانى را پشت سر گذاشته است. برنامه‌ها از سطح مدارس فراتر رفته و تمام رده‌هاى سنى را در برگرفته است. دامنه و عمق آگاهى و دانش در این رشته گسترش یافته و موجب رشد و افزایش حوزه‌هاى ویژهٔ تحقیقى و مطالعاتى در زمینهٔ تربیت بدنى و همچنین پیدایش فرصت‌هاى شغلى و تخصصى جدید شده است.

شنبه 11/6/1391 - 1:51 - 0 تشکر 537523

براى یک فرد حرفه‌اى اعتقاد به اصول فلسفى در زمینهٔ تربیت بدنى از اهمیت برخوردار است؛ چرا که فلسفه، راهنماى عمل و بهبودبخش اعمال حرفه‌اى و روشنگیر ارزش‌ها و خدماتى است که تربیت بدنى و ورزش به جامعه و فرآیند تعلیم و تربیت ارزانى مى‌دارد. مکاتب فلسفى سنتى شامل مکاتب ایده‌آلیسم، پراگماتیسم، ناتورآلیسم و اگزیستانسیالیسم و باورهاى فلسفى معاصر شامل اومانیسم بر روند تربیت و تربیت بدنى و اعمال ورزشى تأثیر به‌سزایى داشته‌اند. بنابراین توسعهٔ فلسفهٔ تربیت بدنى و ورزش از اهم وظایف هر مربى تربیت بدنى است

شنبه 11/6/1391 - 1:57 - 0 تشکر 537524


در فلسفهٔ تربیت بدنى و ورزش مباحثى که مورد مطالعه و بررسى قرار مى‌گیرند عبارتند از:

اثبات ضرورت توسعهٔ فلسفهٔ پربار تربیت بدنى براى مربیان.
- توضیح و تشریح مفاهیم کلیدى و اصول فلسفى هر یک از مکاتب (ایده‌آلیسم، رئالیسم، پراگماتیسم، ناتورآلیسم، اگزیستانسیالیسم).

- بیان ویژگى‌هاى برنامه‌هاى تربیتى تربیت بدنى و ورزش با توجه به فلسفه‌هاى سنتى و اومانیستی.

- تکامل باورهاى فلسفى شخصى در خصوص تربیت بدنى و ورزش.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی