انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 264)
جمعه 10/6/1391 - 11:6 -0 تشکر 536374
بازتاب اجلاس تهران در رسانه‌های جهان

افتتاح اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران با حضور دو سوم کشورهای جهان که روز گذشته صورت گرفت، بازتاب وسیعی در میان رسانه های مختلف دنیا داشت.

اهمیت سیاسی این همایش آنقدر بالا بود که برخی رسانه های آمریکایی و صهیونیستی که در راس فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ایران بوده اند، به شکست تلاشهای غرب برای به انزوا کشاندن ایران صحه گذاشته اند.

در این میان برخی رسانه های غربی در موضعی انفعالی با سکوت در برابر این همایش بزرگ بین المللی سعی کردند شکست تلاش چندین ساله غرب برای منزوی کردن ایران را کمرنگ جلوه دهند.

جمعه 10/6/1391 - 11:8 - 0 تشکر 536376

خبرگزاری غربی "رویترز" که نقش کلیدی در پیشبرد اهداف دولتمردان آمریکا و لابی صهیونیستی دارد با انتشار مطلبی تحت عنوان " ایران با افتتاح اجلاس سران کشورهای در حال توسعه، تلاشهای غرب برای به انزوا کشاندنش را به چالش کشید" ، به شکست تلاشهای چند ساله آمریکا و متحدان غربی اش برای منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی اعتراف کرد.

به نوشته رویترز،‌ اگرچه بعضی از تحلیلگران معتقدند، این جنبش که در سال ۱۹۶۱ برای مقابله با قدرت‌های بزرگ غرب و شرق بنیان گذاشته شد، با پایان جنگ سرد و فروپاشی شوروی سابق دچار مشکلاتی شده است، اما این رویداد برجسته یک فرصت دیپلماتیک برای تهران فراهم آورده تا تلاش‌های واشنگتن برای جدا کردن این کشور از بقیه جهان را به شکست بکشاند.

جمعه 10/6/1391 - 11:9 - 0 تشکر 536378

شبکه خبری "راشا تودی" با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه اجلاس سران غیر متعهدها در تهران و حضور بیش از ۱۲۰ کشور جهان در این نشست نوشت: در این نشست ایران ریاست جنبش غیر متعهدها را در دست خواهد گرفت؛ جنبشی که بیش از دو سوم کشورهای جهان در آن عضو هستند.

جمعه 10/6/1391 - 11:11 - 0 تشکر 536380

روزنامه "الشرق الاوسط" چاپ لندن هم به نقل از رویترز نوشت: محمد مرسی می توانست معاون خود، محمود مكی را كه به تازگی منصوب شده، روانه تهران كند اما وی ترجیح داده، خود به عنوان بالاترین مقام اجرایی كشور مصر در اجلاس كشورهای عضو عدم تعهد شركت كند.

به گزارش الشرق الاوسط، شواهد حاكی از این است كه از زمان سقوط حسنی مبارك، رئیس جمهور سابق مصر، تهران و قاهره به از سرگیری روابط خود كه از سی سال پیش تاكنون قطع شده بود، تمایل نشان داده اند.

جمعه 10/6/1391 - 11:12 - 0 تشکر 536383

در همین حال "اورشلیم پست" نیز نوشت: ایران با نشان دادن انزوای غربی ها کنفرانس نم را آغاز کرد.

جمعه 10/6/1391 - 11:12 - 0 تشکر 536384

روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" با اشاره به افتتاح اجلاس مذکور در تهران نوشت: ایران روز یکشنبه نماینده های ۱۲۰ کشور را مورد استقبال قرار داد و این به این معنی است که واشنگتن در به انزوا کشاندن ایران شکست خورده است.

جمعه 10/6/1391 - 11:18 - 0 تشکر 536389

روزنامه آمریکایی "نیویورک‌تایمز" نیز همایش غیرمتعهدها در تهران را "همایش امید" خواند و تاثیرات آن بر افزایش صلح و ثبات منطقه را مورد بررسی قرار داد. نیویورک‌تایمز، حضور مرسی در تهران را نشان دهنده آب شدن یخ روابط ایران و مصر دانست و تاکید کرد که عادی شدن روابط بین این دو کشور می‌تواند سهم مهمی در ارتقاء امنیت منطقه داشته باشد.

جمعه 10/6/1391 - 11:26 - 0 تشکر 536397

در این میان سایت شبکه "بی بی سی فارسی" بدون اشاره به اهمیت سیاسی این رخداد بزرگ سیاسی که با حضور نماینده های بیش از دو سوم کشورهای جهان در تهران برگزار می شود، صرفا به پوشش گزینشی اظهارات وزیر خارجه ایران در مراسم افتتاحیه اجلاس سران غیر متعهدها در تهران اکتفا کرد. همچنین این سایت به برخی مسائل حاشیه ای همچون اظهارات "حیدر مصلحی" وزیر اطلاعات مبنی بر تامین کامل امنیت این اجلاس پرداخت.

جمعه 10/6/1391 - 11:34 - 0 تشکر 536403

سایت شبکه آمریکایی "فاکس نیوز" که ارتباط نزدیکی با پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) دارد، با فضا سازی مجدد علیه فعالیتهای هسته ای صلح آمیز ایران و اذعان به ناتوانی آمریکا و غرب در منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران نوشت: ایران با افتتاح اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها در تهران بر صورت تحریم های شورای امنیت سیلی محکمی زد.

جمعه 10/6/1391 - 11:38 - 0 تشکر 536407

روزنامه آلمانی "فرانکفورتر روند شای" نیز حضور دبیرکل سازمان ملل در اجلاس عدم تعهد را عرصه رویارویی و تقابل بان کی مون با آمریکا دانست.

این روزنامه می نویسد: حتی مهره بی خطری مانند بان كی مون اكنون وارد میدان بوكس با آمریكا شده است. آمریكایی ها كوفی عنان را كه منتقد سیاست های جنگ طلبانه آمریكا به ویژه در عراق بود حذف كردند و فكر می كردند بان كی مون بی خطر است.

جمعه 10/6/1391 - 11:39 - 0 تشکر 536409


سایت شبکه آمریکایی "فاکس نیوز" که ارتباط نزدیکی با پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) دارد، با فضا سازی مجدد علیه فعالیتهای هسته ای صلح آمیز ایران و اذعان به ناتوانی آمریکا و غرب در منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران نوشت: ایران با افتتاح اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها در تهران بر صورت تحریم های شورای امنیت سیلی محکمی زد.

فاکس‌نیوز که به جمهوری‌خواهان نزدیک است، با انتشار گزارشی به بهانه آغاز اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، از بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل به دلیل سفر به تهران انتقاد کرده و آن را مغایر با تلاش‌های انجام شده برای منزوی کردن ایران، دانست. نویسنده این گزارش، به مواضع ضد اسرائیلی ایران اشاره کرده و نوشته است که بان‌ کی مون نباید دعوت ایران برای حضور در این اجلاس را می‌پذیرفت.
فاکس‌نیوز در ادامه با اشاره به این نکته که کسی در این اجلاس با مواضع ضد اسرائیلی ایران مخالفت نمی‌کند، می‌نویسد: «روی اینکه اعضای جنبش عدم تعهد به هنگام صحبت‌های سران ایران که اسرائیل را محکوم می‌کنند، سالن را ترک کنند، حساب نکنید».

نکته دیگری که نویسنده فاکس‌نیوز به آن اشاره می‌کند، انتقال ریاست این جنبش به ایران است. فاکس نیوز در این باره نوشته است: احمدی‌نژاد به زودی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک خواهد رفت، و هم سمت ریاست‌جمهوری ایران و هم سمت ریاست جنبش عدم تعهد به عنوان بزرگترین بلوک از رای‌دهندگان در مجمع عمومی را بر عهده خواهد داشت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی