انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 767)
جمعه 10/6/1391 - 1:54 -0 تشکر 535977
نیایش هفتم صحیفه سجادیه، دعای رفع مشکل و غم و اندوه از زبان امام سجاد (علیه السلام)

این دعا، دعایى که حضرت امام سجاد (ع) هنگامى که براى او مسئله مهمى پیش مى ‏آمد یا حادثه‏ و مشکلى رخ‏ مى‏داد یا غم و اندوهی به ایشان دست می داد، می خواندند.

جمعه 10/6/1391 - 1:55 - 0 تشکر 535978

اى خداوندى که گره کارهاى فرو بسته به دست تو گشوده مى‏شود و سختیها به دست تو آسان مى‏گردد، اى خداوندى که رهایى از تنگناها و یافتن آسودگى را از تو خواهند، به قدرت تو دشوارى خوار گردد و به ‏لطف تو اسباب کارها ساخته گردد.جمعه 10/6/1391 - 1:55 - 0 تشکر 535979


قضا به قدرت تو جارى است و هر چیزى ‏بر وفق اراده تو پدید آمده است. به مشیت تو فرمانبر است و به گفتار آمرانه‏ات نیاز نیست، به اراده تو بازداشتنى است و به گفتار بازدارنده‏ات نیاز نیست.


جمعه 10/6/1391 - 1:57 - 0 تشکر 535981

تویى آن که در مهمات بخوانند و در سختیها به او پناه برند. هیچ ‏بلایى از سر ما نرود جز آنکه تو آن را برانى و هیچ اندوهى از دل ما رخت‏ برنبندد مگر آنکه تو آن را از میان بردارى.
جمعه 10/6/1391 - 1:57 - 0 تشکر 535982

آنچه را تو وارد آورده‏اى کس بازگرداندن نتواند و آنچه را تو روانه داشته‏اى کس دفع نتواند و آن در را که تو بسته‏اى کس‏ گشودن نتواند و آن در را که تو گشاده‏اى کس بستن نتواند. چون کسى ‏را به رنج افکنى، کس راحتش نرساند و چون کسى را خوار دارى، کس‏ عزیز نگرداند. پس درود بفرست بر محمد و خاندانش.


.
جمعه 10/6/1391 - 1:57 - 0 تشکر 535983

اى پروردگار من، بر من محنتى رسیده که بار گرانش مرا از پاى ‏در آورده است و به رنجى در افتاده‏ام که بر خود هموار نتوانم کرد. تو خود به قدرت خویش آن محنت و رنج که بر من وارد آورده‏اى و به سوى من‏ روانه داشته‏اى، هموار گردان.
جمعه 10/6/1391 - 1:58 - 0 تشکر 535984

اى پروردگارمن، به فضل خویش در آسایش بر من بگشاى و به قدرت خویش، ‏هجوم اندوه را بر من بشکن و در آنچه زبان شکایت گشوده‏ام به‏ رحمت نظر کن و مرا حلاوت استجابت در هر چه خواسته‏ام بچشان و از نزد خویش رحمتى و گشایشى خوشگوار بر من ارزانى دار و راه رهایى‏ در پیش پاى من بگشاى.
جمعه 10/6/1391 - 1:58 - 0 تشکر 535985

چنان مکن که به سبب اندوه از انجام دادن ‏فرایض و مستحبات تو بازمانم که من اى پروردگار، در برابر این ‏محنت که بر من وارد آمده بى‏طاقتم و پیمانه شکیباییم از آن اندوه که‏ نصیب من گردیده اینک لبریز است. تنها تویى که می توانى آن اندوه را ازمیان بردارى و آن بلا را که بدان گرفتار آمده‏ام دفع کنى. پس مرا از بند بلا وارهان اگر چه شایسته آن نباشم. یا ذا العرش العظیم.
یَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَکَارِهِ، وَ یَا مَنْ یَفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ، وَ یَا مَنْ یُلْتَمَسُ مِنْهُ الْمَخْرَجُ إِلَى رَوْحِ الْفَرَجِ. ذَلَّتْ لِقُدْرَتِکَ الصِّعَابُ، وَ تَسَبَّبَتْ بِلُطْفِکَ الْأَسْبَابُ، وَ جَرَى بِقُدرَتِکَ الْقَضَاءُ، وَ مَضَتْ عَلَى إِرَادَتِکَ الْأَشْیَاءُ. فَهِیَ بِمَشِیَّتِکَ دُونَ قَوْلِکَ مُؤْتَمِرَةٌ، وَ بِإِرَادَتِکَ دُونَ نَهْیِکَ مُنْزَجِرَةٌ. أَنْتَ الْمَدْعُوُّ لِلْمُهِمَّاتِ، وَ أَنْتَ الْمَفْزَعُ فِی الْمُلِمَّاتِ، لَا یَنْدَفِعُ مِنْهَا إِلَّا مَا دَفَعْتَ، وَ لَا یَنْکَشِفُ مِنْهَا إِلَّا مَا کَشَفْتَ وَ قَدْ نَزَلَ بِی یَا رَبِّ مَا قَدْ تَکَأَّدَنِی ثِقْلُهُ، وَ أَلَمَّ بِی مَا قَدْ بَهَظَنِی حَمْلُهُ. وَ بِقُدْرَتِکَ أَوْرَدْتَهُ عَلَیَّ وَ بِسُلْطَانِکَ وَجَّهْتَهُ إِلَیَّ. فَلَا مُصْدِرَ لِمَا أَوْرَدْتَ، وَ لَا صَارِفَ لِمَا وَجَّهْتَ، وَ لَا فَاتِحَ لِمَا أَغْلَقْتَ، وَ لَا مُغْلِقَ لِمَا فَتَحْتَ، وَ لَا مُیَسِّرَ لِمَا عَسَّرْتَ، وَ لَا نَاصِرَ لِمَنْ خَذَلْتَ. فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ افْتَحْ لِی یَا رَبِّ بَابَ الْفَرَجِ بِطَوْلِکَ، وَ اکْسِرْ عَنِّی سُلْطَانَ الْهَمِّ بِحَوْلِکَ، وَ أَنِلْنِی حُسْنَ النَّظَرِ فِیمَا شَکَوْتُ، وَ أَذِقْنِی حَلَاوَةَ الصُّنْعِ فِیمَا سَأَلْتُ، وَ هَبْ لِی مِنْ لَدُنْکَ رَحْمَةً وَ فَرَجاً هَنِیئاً، وَ اجْعَلْ لِی مِنْ عِنْدِکَ مَخْرَجاً وَحِیّاً. وَ لَا تَشْغَلْنِی بِالِاهْتِمَامِ عَنْ تَعَاهُدِ فُرُوضِکَ، وَ اسْتِعْمَالِ سُنَّتِکَ. فَقَدْ ضِقْتُ لِمَا نَزَلَ بِی یَا رَبِّ ذَرْعاً، وَ امْتَلَأْتُ بِحَمْلِ مَا حَدَثَ عَلَیَّ هَمّاً، وَ أَنْتَ الْقَادِرُ عَلَى کَشْفِ مَا مُنِیتُ بِهِ، وَ دَفْعِ مَا وَقَعْتُ فِیهِ، فَافْعَلْ بِی ذَلِکَ وَ إِنْ لَمْ أَسْتَوْجِبْهُ مِنْکَ، یَا ذَا الْعَرْشِ الْعَظِیمِ.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی