انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 259)
جمعه 10/6/1391 - 0:25 -0 تشکر 535763
متن کامل سخنرانی احمدی نژاد در افتتاحیه ی اجلاس

رییس جمهور با بیان اینکه امروز روز ملتها و روز باز تعریف و پیگیری آرمانهای اصلی جنبش عدم تعهد و برنامه ریزی برای تحقق همه آرمانها و اهداف انسانی است، تاکید کرد: باور من این است که تحقق مدیریت مشترک جهانی که تضمین صلح پایدار بر اساس عدالت، آزادی و کرامت انسانی است، خلاصة آرزوهای بنیانگذاران فقید جنبش عدم تعهد است؛ مسئولیت خطیری که اینک بر دوش یکایک ما سنگینی میکند.

جمعه 10/6/1391 - 0:26 - 0 تشکر 535764

محمود احمدی نژاد پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در افتتاحیه شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد، با بیان اینکه در این مکان گرد هم آمده‌ایم تا با بررسی شرایط و روند تحولات به منظور ساختن آینده بهتر برای ملت¬هایمان و برای جامعه بشری هم اندیشی و اقدام نمائیم، گفت: شک نداریم که همه ما و بلکه همه ملتها از وضع موجود ناراضی‌اند و هنوز آرزوها و آرمانهای تاریخی و مشترک بشری یعنی رفع فقر، تبعیض، تهدید، تحقیر، جنگ‌و کینه‌ورزی‌ و استقرار زندگی سعادتمند سرشار از زیبایی و عشق و نشاط و سلامت در سایه عدالت و آزادی و کرامت و صلح پایدار فرصت تحقق مناسب پیدا نکرده است.

جمعه 10/6/1391 - 0:29 - 0 تشکر 535771

الحمدلله رب العالمین و الصلوه و السلام علی جمیع الانبیاء و المرسلین و علی خاتمهم و سیدهم محمد و آله الطاهرین و صبحه المنتجبین
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه


محمد مرسی رئیس محترم جمهوری مصر،
روسای محترم کشورها، روسای محترم دولت‌ها؛
جناب آقای دبیرکل و رئیس محترم مجمع عمومی سازمان ملل
وزرای محترم و روسا و اعضاء محترم هیئت های نمایندگی، میهمانان عزیز، خانم ها و آقایان


خداوند بزرگ را برای تشکیل این نشست مهم سپاسگزارم و از جانب ملت ایران حضور شما را در ایران- خانه خودتان- و در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد گرامی می دارم و از حسن اعتماد شما به ملت و دولت ایران و برادرتان قدردانی می‌نمایم.


یاد و خاطره بنیانگذاران فقید جنبش عدم تعهد مرحوم جواهر لعل نهرو از هند، جمال عبدالناصر از مصر، تیتو از یوگسلاوی سابق، احمد سوکارنو از اندونزی و نکروما از غنا و همچنین همکارانی که در فاصله دو اجلاس اخیر از دنیا رفته اند روسای جمهور فیلیپین، نیجریه، غنا و رهبر کره شمالی و رئیس جمهور اسبق الجزایر و همچنین رئیس جمهور و نخست وزیر شهید ایران آقایان رجایی و باهنر که در چنین روزهایی 31 سال قبل توسط تروریست های مورد حمایت مستکبران به شهادت رسیدند را گرامی می دارم و از حضار می خواهم که بایستند و با یک دقیقه سکوت برای آرامش روح آنان دعا کنند.


از کشور عزیز و برادر مصر و جناب آقای مرسی رئیس جمهور محترم به خاطر تلاش های سازنده در دوره مدیریت جنبش صمیمانه سپاسگزارم.


از مقام معظم رهبری به خاطر حضور در اجلاس و سخنرانی ارزشمندشان تشکر می نمایم.

جمعه 10/6/1391 - 0:30 - 0 تشکر 535772

همکاران عزیز
گردهم آمده ایم تا با بررسی شرایط و روند تحولات برای ساختن آینده بهتر برای ملت هایمان و برای جامعه بشری هم اندیشی و اقدام نماییم. شک نداریم که همه ما و بلکه همه ملت ها از وضع موجود ناراضی اند.
هنوز آرزوها و آرمان های تاریخی و مشترک بشری یعنی رفع فقر، تبعیض، تهدید، تحقیر، جنگ و کینه ورزی و استقرار زندگی سعادتمند سرشار از زیبایی و عشق و نشاط و سلامت در سایه عدالت و آزادی و کرامت و صلح پایدار فرصت تحقق مناسب پیدا نکرده است.
صدها سال پی در پی رنج نوع انسان و ملت ها ادامه یافته است و در دوره اخیر پس از عبور از برده داری و استعمار ، مشابه همان شرایط اما به شکلی دیگر بر سر ملت ها سایه انداخته است.

جمعه 10/6/1391 - 0:31 - 0 تشکر 535774

لطفا ملاحظه فرمایید:
- بخش عمده ثروت و مراکز اصلی اقتصادی جهان در اختیار چند گروه سرمایه دار از چند دولت قرار دارد و اکثریت ملت ها در فقر به سر می برند و باید تاوان سوء استفاده ها و سوء مدیریت های آنان را بپردازند.
- قریب به اتفاق کشورهای سرمایه داری دارای بدهی های خارجی بیش از تولید ناخالص داخلی اند و این یعنی اینکه در واقع ورشکسته اند و به طور گسترده و بدون اجازه از منابع سایر ملت ها استفاده می کنند در حالی که خود آن ملت ها به این منابع نیازمندترند.
- با خلق دارائی های کاغذی، تورم مستمر را به همه ملت ها تحمیل و بدون زحمت ثروت آنها را تصاحب می کنند. برخی گزارش‌ها از 32 هزار میلیارد دلار خلق دارائی کاغذی توسط دولت آمریکا حکایت دارد.
- اکثر معادن غنی و اصلی آفریقا و آمریکای لاتین در اختیار چند شرکت وابسته به سرمایه داران جهانی است در حالی که مردم این مناطق از حداقل منافع این ثروت خدادادی نیز برخوردار نیستند.
- سازوکار اقتصادی حاکم بر جهان به گونه ای است که به طور سیستماتیک دائما مشکلات چند دولت سرمایه داری به سایر کشورها و در مقابل ثروت آنان به آن چند کشور منتقل می شود.
- علوم و فناوری های پیشرفته به صورت انحصاری در اختیار گروهی خاص است و در بسیاری مواقع به ابزار تحمیل اهداف سیاسی مبدل شده است.
- فرهنگ های بومی و انسانی که حاصل هزاران سال تلاش و مبتنی بر فطرت الهی انسانها و در عمق و مبانی، مشترک بین همه ملت ها و از زیبایی های جامعه بشری است به طور سازمان یافته مورد هجوم گسترده قرار دارد تا با تحمیل بی هویتی زمینه تسلط بر ملت ها فراهم شود.
- شخصیت زن و بنیاد خانواده در معرض انهدام قرار دارد و تلاش گسترده ای برای تحمیل نوع خاصی از زندگی بی هویت فردی و اجتماعی به همه ملت ها در جریان است.
- به لحاظ سیاسی،َ حقوق اساسی و استقلال ملت ها دائما در معرض تهدید است و به بهانه های گوناگون کشورها اشغال می شوند. آْشکارا با پیشرفت و اقتدار ملت های مستقل دشمنی و در برابر آن مانع تراشی می شود.
- فروش سلاح به عنوان تجارت پردرآمد امری عادی است و برای اینکه بازار سلاح پررونق باقی بماند جنگ ها و اختلافات به ملت‌ها و کشورها تحمیل می شود.
- قاچاق انسان ، کشت و توزیع مواد مخدر و تروریسم، آشکارا مورد حمایت و تقویت و گسترش قرار می گیرند.
- و بدین ترتیب صلح و امنیت پایدار را به آرزوی دست نیافتنی مبدل کرده اند.
- روشن است که برای تشریح ابعاد خسارت ها و مشکلات و نابسامانی ها به وقت بیشتری نیاز داریم.

جمعه 10/6/1391 - 0:32 - 0 تشکر 535777

همکاران گرامی؛ -
برای اصلاح این روند بارها و بارها عدالت طلبان و آزادی خواهان و مصلحان از جمله رهبران فقید جنبش عدم تعهد قیام کرده اند و خیزش های متعدد برپا شده و تلاش های فراوانی انجام گرفته است. - لیکن علیرغم آثار بسیار ارزشمند و مثبت این تلاش های مقدس، هنوز روند امور به طور اساسی به نفع ملت ها و در جهت عدالت و صلح پایدار تغییر نکرده است. - سوال مهم این است که علت چیست؟ برخی اصرار دارند که فریبکارانه علت وضع موجود را به ضعف ملت ها نسبت دهند. - آیا غیر از این است که علت عدم تحقق صلح پایدار و آرمان های بشری را باید در مبانی اندیشه و عملکرد مدیریت حاکم بر جهان جستجو کرد؟. - علیرغم تشکیل سازمان ملل که امیدهای فراوانی ایجاد کرد و همچنین تلاش های گسترده دلسوزان، مدیریت حاکم بر جهان مانع از آن بوده است که شرایط بهبود یابد و با استقرار صلح و امنیت پایدار زندگی بهتری برای مردم دنیا فراهم شود.

جمعه 10/6/1391 - 0:33 - 0 تشکر 535779

لطفا دقت فرمایید:
- مدیریت حاکم بر دنیا به عنوان عامل اصلی وضع موجود جهان در سده اخیر دارای دو ویژگی بسیار مهم و اثرگذار بوده است.
اول: انحصاری بودن
- بسیار روشن است که انحصار مدیریت بر مراکز اصلی قدرت و اقتصاد جهان در اختیار چند دولت خاص بلکه چند گروه سرمایه دار است.
- به طور مثال علیرغم حضور همه ما در صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، فشارها و تحمیلات چند دولت خاص مانع از اعمال نظرات عادلانه و کارشناسی مدیران و کارشناسان مستقل این دو نهاد مهم می گردد به طوری که در عمل در بسیاری مواقع صندوق و بانک جهانی بالاجبار توجیه کننده سیاست های یک جانبه و سودجویانه همان دولت ها می شوند.
- انحصار در مدیریت شورای امنیت نیز کاملا روشن است.
- بعد از 65 سال و علیرغم اذعان همه ملت ها به حقوق حقه ملت فلسطین، رفتار شورای امنیت در عمل به تثبیت و گسترش اشغالگری و ظلم و جنایات رژیم جعلی و تحمیلی صهیونیستی منجر شده است.

جمعه 10/6/1391 - 0:44 - 0 تشکر 535799

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه صدها سال پی در پی، رنج نوع انسان و ملت‌ها ادامه یافته است و در دوره اخیر پس از عبور از برده‌داری و استعمار، مشابه همان شرایط اما به شکلی دیگر بر سر ملت‌ها سایه انداخته است، اظهار داشت: بخش عمده ثروت و مراکز اصلی اقتصادی جهان در اختیار چند گروه سرمایه‌دار از چند دولت قرار دارد و اکثریت ملت‌ها ضمن اینکه در فقر به سر می‌برند و باید تاوان سوء‌استفاده‌ها و سوء مدیریت‌های آنان را نیز بپردازند.

جمعه 10/6/1391 - 0:45 - 0 تشکر 535800

رییس جمهور ادامه داد: قریب به اتفاق کشورهای سرمایه‌داری، دارای بدهی‌های خارجی بیش از تولید ناخالص داخلی-اند و این یعنی اینکه در واقع ورشکسته‌اند و به طور گسترده و بدون اجازه از منابع سایر ملت‌ها استفاده می‌کنند در حالی که خود آن ملت‌ها به این منابع نیازمندترند و با خلق دارائیهای کاغذی، تورم مستمر را به همه ملتها تحمیل و بدون زحمت ثروت آنها را تصاحب می‌کنند؛ برخی گزارش‌ها از ۳۲ هزار میلیارد دلار دارائی کاغذی خلق شده توسط دولت آمریکا حکایت دارد.

جمعه 10/6/1391 - 0:45 - 0 تشکر 535803

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه اکثر معادن غنی و اصلی افریقا و آمریکای لاتین در اختیار چند شرکت وابسته به سرمایه‌داران جهانی است، در حالی که مردم این مناطق از حداقل منافع این ثروت خدادادی نیز برخوردار نیستند، خاطرنشان کرد: ساز و کار اقتصادی حاکم بر جهان به گونه‌ای است که به طور سیستماتیک دائماً مشکلات چند دولت سرمایه‌داری به سایر کشورها و در مقابل ثروت آنان به آن چند کشور منتقل می‌شود.


 رییس جمهور اضافه کرد: علوم و فناوری‌های پیشرفته به صورت انحصاری در اختیار گروهی خاص است و در بسیاری مواقع به ابزار تحمیل اهداف سیاسی مبدل شده است و فرهنگ‌های بومی و انسانی که حاصل هزاران سال تلاش و مبتنی بر فطرت الهی انسانها و در عمق و مبانی، مشترک بین همه ملت‌ها و از زیبایی‌های جامعه بشری است، به طور سازمان یافته مورد هجوم گسترده قرار دارد تا با تحمیل بی‌هویتی زمینه تسلط بر ملت‌ها فراهم گردد.

جمعه 10/6/1391 - 0:46 - 0 تشکر 535808

احمدی نژاد با اشاره به اینکه در همین راستا، شخصیت زن و بنیاد خانواده در معرض انهدام قرار دارد و تلاش گسترده‌ای برای تحمیل نوع خاصی از زندگی بی‌هویت فردی و اجتماعی به همه ملت‌ها در جریان است، گفت: به لحاظ سیاسی نیز، حقوق اساسی و استقلال ملت‌ها دائماً در معرض تهدید است و به بهانه‌های گوناگون کشورها اشغال می‌شوند و آشکارا با پیشرفت و اقتدار ملت‌های مستقل دشمنی و در برابر آن مانع تراشی می‌شود.


 رییس جمهور تبدیل فروش سلاح به عنوان تجارتی پردرآمد، به امری عادی و تحمیل جنگ‌ها و اختلافات به ملت‌ها و کشورها برای پر رونق باقی ماندن بازار سلاح را مورد اشاره قرار داد و افزود: قاچاق انسان، کشت و توزیع مواد مخدر و تروریسم، آشکارا مورد حمایت و تقویت و گسترش قرار می¬گیرند و بدین ترتیب صلح و امنیت پایدار را به آرزوی دست نیافتی مبدل کرده¬اند؛ روشن است که برای تشریح ابعاد خسارت¬ها و مشکلات و نابسامانی¬ها به وقت بیشتری نیاز هست.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی