بهداشت و سلامت (بازدید: 204)
چهارشنبه 8/6/1391 - 22:2 -0 تشکر 534346
هیپنوتیزم چیست؟ و هیپنوتیزم درمانگر خوب کیست؟

همان طور که گفته شد هیپنوتیزم یک حالت جسمانی و ذهنی خاصی است که فرد در آن حالت یک احساس متفاوت با واقعیت را تجربه می کند. در این تجربه هیپنوتیزم شونده به کمک درمانگر قادر به دسترسی به هیجانات و احساسات خوشایند و ناخوشایند ضمیر ناخودآگاه و یا ناهوشیار خود شده و با ایجاد احساس مثبت و همچنین کنترل افکار ناخوشایند  خود توانایی های بالقوه خود را کشف نموده و امکان خلاقیت و ارتقاء توانایی های نهفته در خود را بوجود می آورد.

شرایط هیپنوتیزم درمانی :

به طور کلی کسانی می توانند از هیپنوتیزم درمانی برای درمان اختلالات عاطفی و فکری خود استفاده کنند که اول بخواهند که بهبود یابند و دوم اینکه هیپنوتیزم پذیر باشند. ( تجربه نشان داده است که 5% از افراد هیپنوتیزم پذیر نیستند ) و موارد دیگر زیر:

(1) ابتدا باید خلسه هیپنوتیزمی القاء شود و یا به عبارتی مراجعه کننده یا بیمار هیپنوتیزم شود.

(2) پس از عمل هیپنوتیزم، کار درمان شروع میشود.

(3) مراجعه یا بیمار باید انگیزه درمان داشته باشد، یعنی اگر تمایل به درمان نداشته باشد و یا به اجبار برای درمان آمده باشد و یا او را آورده باشند، عمل درمان حتی اگر هم عمل هیپنوتیزم انجام شود، باز هم بی اثر خواهد بود.

(4) پیشرفت درمان و میزان بهبود : اگر چه شواهد و تجربیات گذشته نشان می دهد که هیپنوتیزم درمانی در درمان بسیاری از اختلالات عاطفی و روحی و روانی و حتی جسمی مؤثر است و در این مورد هیچ شکی وجود ندارد. با این حال جلسات درمانی مراجعین ما با توجه به پیشرفت و درصد بهبودی که در جلسات گذشته داشته اند ادامه خواهد یافت.

(5) زمانی هیپنوتیزم درمانی بیشترین اثر را خواهد داشت که به همراه آن مشاوره درمانی نیز صورت پذیرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی