انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 109)
چهارشنبه 8/6/1391 - 14:38 -0 تشکر 533934
توصیه روانشناسان در مورد ازدواج

هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید ملاک هایی برای ازدواج داشته باشد تا بتوانند زندگی باثبات و آرامی داشته باشند.

قانون، دین، عرف و روانشناسان هر کدام ملاک هایی را برای ازدواج بیان می کنند که یکی از این ملاک ها از دیدگاه روانشناسی، خودشناسی است.

یکی از زوایای مهم خودشناسی، شناخت شخصیت است. شخصیت به مجموعه ویژگی های فردی گفته می‌شود که می‌توان با شناخت آنها رفتار، عادات و طرز برخورد فرد با دیگران را در شرایط گوناگون پیش‌بینی کرد؛ به همین دلیل اگر فرد اول شخصیت خود را به درستی بشناسد و بعد بر اساس شخصیتش به دنبال فردی بگردد که با وی سازگار است یقیناً در ازدواجش موفق‌تر خواهد بود.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

چهارشنبه 8/6/1391 - 14:41 - 0 تشکر 533941

شخصیت افراد از چند دیدگاه قابل دسته بندی و بررسی است:دسته بندی اول: درون‌گرا و برون‌گرا
افراد درون‌گرا، تمایلی به حضور در جمع ندارند و بیشتر از تنهایی لذت می‌برند؛ به همین دلیل است که این گروه معمولاً خود را درگیر مسائل محیط پیرامونشان نمی‌کنند.


در مقابل، افرادی که شخصیت برون‌گرا دارند، از حضور در جمع و اظهار نظر در آن لذت می‌برند. آنها مدام تلاش می‌کنند با محیط اطرافشان در تعامل باشند.بهترین ازدوواج در این دسته‌بندی ازدواج هر فرد با هم‌گروه خود است . اما باید توجه داشت که در غیر این صورت معمولاً ازدواج یک درون‌گرای افراطی با یک برون‌گرای افراطی با شکست مواجه می‌شود.


خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

چهارشنبه 8/6/1391 - 14:42 - 0 تشکر 533944

دسته‌بندی دوم: بصری،‌ سمعی،‌ لمسی و جنبشی
بصری‌ها به کیفیت‌های دیداری توجه دارند؛ یعنی تصاویر بیشتر برایشان مهم است و در ذهنشان می‌ماند. این افراد سریع سخن می‌گویند و در حین صحبت از حرکات دست بسیار استفاده می‌کنند. آنها دیده‌هایشان را چنان توصیف می‌کنند که مخاطب می‌تواند تصویر آن را به راحتی در ذهن خود تجسم کند.بر عکس برای سمعی‌ها کیفیت‌های شنیداری (کلام، آهنگ صدا و...) مهم‌تر است؛ یعنی افراد این گروه به چیزهایی که شنیده‌اند بیشتر توجه می‌کنند و از شنیده‌هایشان بیشتر سخن می‌گویند. سمعی‌ها معمولاً آهسته صحبت می‌کنند و سعی دارند بیانشان برای دیگران شیوا و رسا باشد.لمسی‌ها، پر احساس‌ترین و رمانتیک‌ترین افراد هستند. آنها معمولاً از چیزهایی که لمس کرده‌اند سخن می‌گویند. بسیار آرامند و گاه حتی این آرامی به سوی نوعی رخوت و سستی در آنها پیش می‌رود.گروه چهارم جنبشی‌ها هستند که پر جنب و جوش و هیجانی‌اند و آرام و قرار ندارند.
موفق‌ترین ازدواج در این دسته‌بندی این است که هر فردی با هم‌گروه خود ازدواج کند.علاوه بر این، سمعی‌ها می‌توانند با بصری‌ها ازدواج کنند.
بصری‌ها در گام اول با جنبشی‌ها و در گام دوم با سمعی‌ها موفق‌ترند.


جنبشی‌ها هم با بصری‌ها بهترین حالات ازدواج را دارند.
اما لمسی‌ها با هیچ گروهی مگر با هم ‌گروه خود خوشبخت نمی‌شوند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

چهارشنبه 8/6/1391 - 14:43 - 0 تشکر 533946

دسته‌بندی سوم: در این تقسیم بندی افراد به دسته های زیر تقسیم می شوند:
افراد جستجوگر، ماجراجو و مخاطره‌طلب: افراد ماجراجو عاشق ریسک کردن هستند. آنها بسیار کنجکاو، خودانگیخته، خلاق و پر انرژی‌اند و ترسی از بر هم زدن قوانین و عادتها ندارند.


افراد ملاحظه‌گر: آنها ذاتاً بسیار محتاط و هوشیارند. از اعمال نابهنگام و ریسک‌پذیر اجتناب و همیشه طبق قوانین و مقررات عمل می‌کنند.


افراد رهبر: آنها با مسائل بسیار منطقی و واقع‌بینانه برخورد می‌کنند. در تصمیمات و اهدافشان قاطع و استوارند و عاشق رقابت و جاه‌طلبی هستند.افراد سازگار: خصوصیت اصلی این گروه کنار آمدن و سازش با اطرافیان است و کاملاً انعطاف‌پذیرند.


فردگراها: آنها همیشه به صورت مستقل عمل می‌کنند و به خود، فکر و تصمیمشان اعتماد کامل دارند. معمولاً برای این افراد مشورت و مشاوره بی‌معناست. این گروه شخصیتی کنجکاو و مملو از شگفتی دارند.افراد قهرمان: این افراد ذاتاً همیشه برنده‌اند؛ به همین دلیل دارای اعتماد به نفس بالایی هستند و از افراد ضعیف و بدون اعتماد به نفس به شدت دوری می‌جویند.به نظر شما این تقسیم بندی تا چه اندازه درست بوده و تا چه مقدار می تواند در انتخاب همسر به افراد کمک کند؟

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

چهارشنبه 8/6/1391 - 22:3 - 0 تشکر 534348

سلام
توصیه های روانشناسان و دونستن در انتخاب همسر خیلی تاثیر خوبی میتونه داشته باشه اگه هم اطلاعات نداریم مراجعه دختر و پسر به روانشناس خیلی خوبه چون روانشناسان دیدشون علمی و بی طرفانه است .

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 9/6/1391 - 23:22 - 0 تشکر 535642

بنام خدا
سلام مشاورهای قبل ازدواج کمک خوبی می تونن به زوجها بکنند...

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی