بهداشت و سلامت (بازدید: 123)
دوشنبه 6/6/1391 - 23:31 -0 تشکر 531909
تفاوت های بین تیغ های اصلاح مردان و زنان

men-s-and-women-s-razors-whats-the-difference.jpg

اگر بخواهیم تیغ های مورد استفاده مردان و زنان که برای اصلاح به کار می برند را از هم تشخیص دهیم، در اولین نگاه شاید تنها ظاهر آنها بتواند به کمک ما بیاید. در واقع رنگ هایی که در هر یک به کار می رود به ما می فهماند هر کدام مربوط به کدام جنس است. معمولاً رنگ های روشن و سبک مانند صورتی نمایانگر تیغ های مخصوص خانم ها است و رنگ های تیره و خشن تر همچون آبی و زرد در طراحی تیغ های مختص اصلاح آقای استفاده می شود.

 

اما تنها ظاهر این تیغ ها، نشانگر تفاوت شان نیست. در گفتگویی که با نماینده سه شرکت سازنده تیغ (Bic – Schick – Wilkinson)، مشخص شد که به غیر از تفاوت رنگ تفاوت های عمده دیگری نیز میان تیغ های تولید شده برای آقایان و خانم ها وجود دارد که به آنها می پردازیم.

 

مهمترین تفاوت در زاویه تراش این دو تیغ است. در تیغ های مخصوص آقایان، بخاطر سفتی بیشتر موی صورت مردان، زاویه تراش بیشتر از زاویه تراش تیغ های مخصوص بانوان است. چرا که موهای پا و زیر بغل خانم ها بسیار کمتر و لطیف تر از آقایان است. همچنین این کاهش زاویه در تیغ خانم ها منجر به کاهش حساسیت در پوست و همچنین کاهش احتمال بریدگی به هنگام اصلاح می شود. البته به طور میانگین، آقایان به مراتب بیشتر از خانم ها اقدام به اصلاح می نمایند و همین امر نیز باعث شده که آقایان اصلاح ماهرانه تر و دقیق تری انجام داده و کمتر دچار بریدگی و اتفاقات مشابه گردند.

 

تفاوت دوم در دسته هر تیغ است. دسته تیغ هایی که مخصوص خانم ها ساخته می شود، اغلب از زاویه بیشتری نسبت به نمونه های مخصوص آقایان برخوردار است. البته دلیل اصلی این امر آن است که خانم ها به هنگام اصلاح پا ها، بتوانند سطح پوست و محل دقیق قرار گیری تیغ را بر روی پوست مشاهده نمایند تا اشراف بیشتری بر مراحل اصلاح داشته باشند.

 

با این تفاسیر اکنون تفاوت تیغ های آقایان و خانم ها را می دانیم و از علل این تفاوت ها نیز آگاهیم. اما طبق تخقیقی که توسط شرکت Schick به عمل آمده، مشخص شده با اینکه تیغ های مخصوص بانوان برای راحتی بیشتر و صدمات کمتر به هنگام اصلاح برای آنها ساخته شده، بسیاری از خانم ها هنوز هم از تیغ های مخصوص آقایان برای اصلاح استفاده می کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی