• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 185)
دوشنبه 6/6/1391 - 0:49 -0 تشکر 530884
عروس رفته وب‌گردی!


http://www.ayehayeentezar.com/thread23546.html" هنوز هشدارهای مراجع تقلید، كارشناسان و نمایندگان مجلس، در باب سوءاستفاده‌هایی كه در قالب سایت‌های همسریابی انجام می‌شود، جدی گرفته نشده و این سایت‌ها هر روز در فضای سایبر عضوگیری می‌كنند."                                                                                                                                               

دوشنبه 6/6/1391 - 0:49 - 0 تشکر 530885

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه تهران امروز، " آمارهای رسمی نشان می‌دهد 39 سایت در این زمینه فعالیت می‌كنند اما یك جست‌وجوی ساده اینترنتی، جست‌وجوگر را به رقمی بیش از این می‌رساند. به نظر می‌رسد فعالیت این سایت‌ها به دور از نظارت مستقیم مراجع رسمی صورت می‌گیرد و زمینه سوء‌استفاده از جوانان و به ویژه دختران جوان را فراهم می‌كند؛ چرا كه به گفته دكتر محسن ایمانی استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشكده روان‌شناسی «این دختران ایرانی هستند كه بهای سنگین این روابط را پرداخت می‌كنند.»


با این همه به نظر می‌رسد از سه سال پیش تا كنون سایت‌هایی كه تحت عنوان ازدواج‌های اینترنتی فعالیت می‌كنند دور از نظارت جدی مسئولان مثل قارچ در فضای سایبر سبز می‌شوند و البته مورد استقبال جوانان نیز قرار گرفته‌اند.

دوشنبه 6/6/1391 - 0:49 - 0 تشکر 530887

بالارفتن سن ازدواج و وجود میلیون‌ها جوان مجرد در كشور سبب شده تا بازار این سایت‌ها همچنان داغ باشد و از كلاهبرداری گرفته تا سوءاستفاده از دختران جوان، در كارنامه این سایت‌ها ثبت شود! تا آنجا كه محمدباقر پیش‌نمازی، معاون فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان چندی پیش اعلام كرد كه «قرار است این مرکز به طور رسمی نظارت بر سایت‌ها و بنگاه‌های همسریابی نظارت کند زیرا مطابق تحقیق صورت گرفته توسط سازمان ملی جوانان به نظر می‌رسد تمایل به ازدواج اینترنتی روبه افزایش است و تعداد این سایت‌ها و مراکز همسریابی مجازی و اینترنتی در حال حاضر در کشور ما به 39 سایت می‌رسد.»

دوشنبه 6/6/1391 - 0:50 - 0 تشکر 530888

اقدامی كه تا كنون نتیجه‌ای از آن عاید جوانان ایرانی نشده است و در بحبوحه افزایش آمار طلاق و كاهش ازدواج به گفته كارشناسان خانواده،«گزینش همسر از طریق سایت‌‌های همسریابی احتمال طلاق را در زندگی افزایش می‌دهد.» این در حالیست كه نظارت بر محتوای سایت‌ها بر عهده كارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است كه علاوه بر سایر نهادها نمایندگانی از قوه‌ قضائیه و وزارت ارشاد نیز در آن عضو هستند.

دوشنبه 6/6/1391 - 0:50 - 0 تشکر 530890

سایتی به اسم ازدواج به كام دوست‌یابی!


«جامعه مجازی به شما كمك می‌كند تا همسری مطابق معیارهای خود پیدا كنید!» این عبارتیست كه بر صفحه اول سایت «ه» كه یك سایت همسریابی است، نقش بسته. سایتی كه به ادعای مدیرانش در وبگاه ساماندهی سایت‌های اینترنتی وزارت ارشاد به ثبت رسیده و در زمینه دوستیابی فعالیت نمی‌كند! اگرچه به گفته برخی از كاربران زن كه عضو این سایت هستند، درج نام وزارت ارشاد سبب اعتماد آنها و عضویت در این سایت شده است اما حسین واعظیان مدیر روابط عمومی مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در گفت‌وگو با تهران امروز، ثبت سایت در سامانه مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال را دلیلی بر اخذ مجوز نمی‌داند؛ چرا كه ساز و كارهایی لازم است تا مجوزهای لازم از سوی این وزارت‌خانه به واجدین شرایط اعطا شود.

دوشنبه 6/6/1391 - 0:51 - 0 تشکر 530892

با اینكه عضویت در این سایت به صورت رایگان است اما برای آنكه اعضا بتوانند برای یكدیگر پیام شخصی بفرستند حداقل باید 7 هزارتومان به شماره حسابی كه در سایت قید شده از طریق درگاه الكترونیكی بانك پرداخت كنند. به این ترتیب اعضا می‌توانند از طریق پیامك و پیام‌های شخصی با یكدیگر در ارتباط باشند. علی جوانی 27 ساله است كه به عضویت این سایت در آمده است. او در گفت و گو با تهران امروز می‌گوید:«بعد از عضویتم در سایت افراد زیادی برایم پیام علاقه‌مندی فرستادند. خانم كارمندی كه از همسرش جدا شده بود یا خانم دیگری هم بود كه 58 ساله و دارای 2 پسر بود. با اینكه قرار است این سایت فقط برای ازدواج دائم باشد اما برخی خانم‌ها متقاضی ازدواج موقت یا حتی دوستی نیز هستند.»

دوشنبه 6/6/1391 - 0:51 - 0 تشکر 530895
او درباره رفتارهای خلاف شرعی كه در این سایت رخ می‌دهد نیز ادامه می‌دهد:«فردی هست كه با شناسه یك خانم عضو سایت شده بود. اینكه زن باشد یا مرد را خدا می‌داند كه البته در این سایت هیچ نظارتی بر واقعی بودن شخصیت‌ها وجود ندارد. اما این خانم در ازای شارژ تلفن همراه حاضر بود با آقایان گفت‌وگو كند!»

دوشنبه 6/6/1391 - 0:52 - 0 تشکر 530896

سیمین،‌ 37 ساله كه فوق لیسانس دارد، یكی دیگر از اعضای این سایت است. او البته با مشخصات واقعی‌اش عضو این سایت نشده است. سیمین به تهران امروز می‌گوید:«از همسرم جدا شده‌ام. موقعیت اجتماعی خوبی هم دارم اما در شرایطی هستم كه كه دلم می‌خواهد مجددا تشكیل خانواده بدهم. اطرافیانم آنطور كه باید به فكرم نیستند. نمی‌توانم از دوست و آشنا بخواهم كه مورد مناسبی را به من معرفی كنند؛ چون ممكن است فكر نادرستی درباره من داشته باشند.»


او ادامه می‌دهد:«دراین سایت پیام‌های متفاوتی دریافت كرده‌ام. از جمله پیام‌هایی كه حاوی پیشنهاد نامشروع یا خلاف عرف بود. در این سایت شأن من حفظ نشده است اما در شرایط حاضر راه دیگری ندارم. هنوز امیدوارم فرد مورد نظرم را پیدا كنم.»

دوشنبه 6/6/1391 - 0:52 - 0 تشکر 530898

سهیل تنها 17 سال دارد. همین كه از او علت عضویتش در این سایت را می‌پرسم، پقی می‌زند زیر خنده و می‌گوید:«خب در سایت خودم را 25ساله معرفی كرده‌ام. خوب است با بچه‌ها می‌خندیم! بعضی از خانم‌ها كه باورشان می‌شود واقعا با آنها قصد ازدواج دارم!»

دوشنبه 6/6/1391 - 11:6 - 0 تشکر 531419

سلام

مبحث خیلی خوبی هستش خوب این این مبحث در انجمن خانواده به ثبت میرسی.

اصلا خیلی از دختر و پسرهایی که در این سایتها عضو میشوند فقط برای گذران وقت است و دوست یابی است تا همسریابی است ولی این دوستیابی ها در خیلی از موارد دردسر ساز میشود و باعث مشکلات بسیاری میشود که من یه نمونش و سراغ دارم که بر اساس همین سایتها دو نفر اول دوست شدن و بعدشم با هزار مشکل که خانواده ها ناراضی بودن ازدواج کردند و الان با یک بچه طلاق گرفتند و هزاران موراد دیگر که اگر بخواین آمار بگیریم گیج کننده میشه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

جمعه 17/6/1391 - 10:34 - 0 تشکر 546877

yasekaboud63 گفته است :
[quote=yasekaboud63;498511;531419]سلام
مبحث خیلی خوبی هستش خوب این این مبحث در انجمن خانواده به ثبت میرسی.

اصلا خیلی از دختر و پسرهایی که در این سایتها عضو میشوند فقط برای گذران وقت است و دوست یابی است تا همسریابی است ولی این دوستیابی ها در خیلی از موارد دردسر ساز میشود و باعث مشکلات بسیاری میشود که من یه نمونش و سراغ دارم که بر اساس همین سایتها دو نفر اول دوست شدن و بعدشم با هزار مشکل که خانواده ها ناراضی بودن ازدواج کردند و الان با یک بچه طلاق گرفتند و هزاران موراد دیگر که اگر بخواین آمار بگیریم گیج کننده میشه.


متشکرم
و خوشحالم که این مبحث به انجمن خانواده آمد.
مجدد ار توجه شما سپاسگزارم.

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی