انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 714)
دوشنبه 6/6/1391 - 0:29 -0 تشکر 530831
عشق های مجازی!!

یکی از روشهای جدید دوست‌یابی، بازاریابی و به‌طور خلاصه ایجاد ارتباط با سایرین، استفاده از اینترنت است. و اتاق‌های گفتگو که به چت روم ها معروف هستند ، بیشترین نقش را ایفا می‌کنند. سایت‌های قدرتمندی نظیر یاهو،گوگل،اکسایت و....(پیام رسان!!) مرتباً در حال ارتقاء و افزایش قدرت مانور در چت روم ها و سایت‌های زیرمجموعه دوست‌یابی و همسریابی خود هستند.


دوشنبه 6/6/1391 - 0:30 - 0 تشکر 530835

در حال حاضر، در هر لحظه، رقمی حدود 500 هزار تا یک میلیون نفر به‌صورت آنلاین در چت رومها وارد شده و مشغول گفتگو می¬باشند. افزایش امکانات تصویری در این سایت‌ها باعث شده است تا با نصب یک دوربین کوچک روی مانیتور، امکان ارتباط چهره به چهره نیز فراهم شود تا فضای ارتباطی حالتی طبیعی‌تر به خود بگیرد. این فناوری پیشرفته، انقلابی در نزدیکتر شدن افراد در سراسر دنیا به یکدیگر ایجاد کرده است.

امّا این ارتباط در چت روم ها و از طریق اینترنت، نوع جدیدی از عشق‌های مجازی را ایجاد نموده که به عشق‌های اینترنتی معروف است.

دوشنبه 6/6/1391 - 0:30 - 0 تشکر 530837

در ایـن میان، دخـتران به لحـاظ احـساس خطر یا بروز حالت شرم در حضور جنس مخالف، ترجیح می‌دهند تا در دنیای مجازی و فارغ از دغدغه‌های حضور واقعی به گفتگو بپردازند.
دختران در این شرایط به لـحاظ غلیـان احساسات و گرایشات جدید و ناملموس در خود، علاقه وافری به این نوع ارتباط نشان می‌دهند و به‌طور معمول از هویت‌ها و شناسه‌های غیرواقعی برای حضور و معرفی خود استفاده می‌نمایند.این ارتباطات معمولاً از طریق پست الکترونیک (ایمیل) ادامه می‌یابد و پس از مدتی با ارتباطات تصویری (استفاده از وب کم) شکل تازه‌ای به خود می‌گیرد که سرانجام به ملاقات حضوری می‌انجامد.و....

دوشنبه 6/6/1391 - 0:31 - 0 تشکر 530838

متأسفانه در اغلب موارد افراد با انگیزه‌های متفاوتی در این ارتباط وارد می‌شوند که عواقب سوء آن متوجه فرد نوجوان، به‌خصوص دختران خواهد بود.

در ایران نیز چت، علاوه بر جنبه‌های سرگرمی، در اغلب موارد به‌عنوان جایگزین و جبرانی برای کمبودها، احساس حقارت‌ها و.... از سوی دختران انتخاب می‌شود.

دختران نسل جدید برون گراتر شده و به راحتی از خود و زندگی خصوصی‌شان حرف می‌زنند؛ لذا در کنار فرصتی که این فناوری برای دختران ایجاد نموده، تهدیدهای جدی نیز متوجه آنان شده است.

دوشنبه 6/6/1391 - 0:31 - 0 تشکر 530839

بررسی پیام های مبادله شده در چت روم‌های ایرانی از تناقض، ابراز احساسات زشت و رکیک و.... حکایت دارد.

بر اساس نتایج مطالعاتی در این زمینه، دو سوم کسانی که از طریق چت با هم آشنا شده‌اند رابطه شخصی برقرار می‌کنند و 9/27 درصد این روابط به شکل وابستگی‌های عاشقانه در می‌آید.

دوشنبه 6/6/1391 - 0:31 - 0 تشکر 530841

مرکز آمار اینترنت جهان در فوریه 2005، تعداد کاربران اینترنتی در ایران را چهار میلیون‌وهشتصد هزار نفر اعلام نمود که 47 درصد این رقم را زنان و دختران ایرانی تشکیل می‌دادند. 62 درصد دختران ایرانی به‌طور متوسط 11 ساعت در هفته چت کرده و حداقل 30 درصد نیز 20 ساعت در هفته مشغول چت کردن و دوستیابی می‌باشند.!!!

دوشنبه 6/6/1391 - 0:32 - 0 تشکر 530843

گفتنی است یکی از مهمترین خطرات استفاده نوجـوانان به ویژه دختران از اینترنت، بازدید از سایت‌های پورنو و خواندن هرزه‌نگاری‌هایی است که به سهولت از طریق اینترنت در دسترس افراد قرار می‌گیرد. تـعداد این سایت‌ها در اینترنت که به‌صورت تخصصی و با نامی مرتبط به مسائل جنسی فعالیت می‌نمایند، حدود چهل هزار مورد است و تعداد سایت های که با نام های غیر مرتبط به مسائل جنسی فعالیت می کنند فراوان است.

دوشنبه 6/6/1391 - 0:32 - 0 تشکر 530845

درپایان باید خاطرنشان کرد دراصل احساسی یا عشقی به معنای واقعی آن در این روابط وجود ندارد بلکه هوس ها وعقده های شخصی فرد به نام عشق مزین می شود برای کمتر احساس گناه کردن ، این روزها بازار عاشقی کساد است*درسرهوس بازان فتنه وفساداست*عاشقان عشق ناب را جهانی کنید*هوس را قل وزنجیر زندانی کنید

دوشنبه 6/6/1391 - 0:35 - 0 تشکر 530850

پدیده دوستی‌های اینترنتی، از یك دهه پیش در ایران رونق گرفته و روز به روز نیز گسترده‌تر می‌شود. با گسترش دامنه اینترنت در شهرهای مختلف ایران، طرفداران چت روم‌ها (اتاق‌های گپ و گفت) و سایت‌های دوست‌یابی در سراسر كشور بیشتر می‌شوند. این مساله و تخلفات و سوءاستفاده‌هایی كه پیرامون سایت‌های دوست‌یابی پیش می‌آید، نگرانی جامعه شناسان و مسوولان ‌امنیتی را برانگیخته است. جرایم اینترنتی فصل جدیدی در كتاب‌های قانون و اداره‌های آگاهی برای خود باز كرده‌اند. سرهنگ مهرداد امیری، رئیس اداره مبارزه با جرایم رایانه‌ای و خاص پلیس آگاهی تهران در این باره می‌گوید: با افزایش میزان استفاده از اینترنت و سهولت دسترسی به رایانه، سوءاستفاده از آن و جرایم اینترنتی نیز افزایش پیدا كرده است.

دوشنبه 6/6/1391 - 0:35 - 0 تشکر 530852

به گفته سرهنگ امیری 26 درصد جرایم اینترنتی به هتك حیثیت اختصاص دارد، جرمی كه در آن نه‌تنها مجرم‌ها بلكه شاكیان هم مقصر هستند و این به آن دلیل است كه كاربران اینترنت با فرستادن عكس‌های خود و پاسخ‌دادن ایمیل‌های ناشناس خود را در معرض خطر و وقوع این جرم قرار می‌دهند.


سرهنگ امیری چاره كار را در آموزش و نظارت خانواده‌ها می‌داند: خانواده‌ها باید روی فرزندان خود نظارت داشته باشند تا وارد سایت‌های غیراخلاقی و دوست‌یابی كه پرخطرترین سایت‌های اینترنتی هستند، نشوند. این نظارت نباید به گونه‌ای باشد كه منجر به لجبازی نوجوانان و گرایش بیشتر آنها بشود. بلكه والدین باید تلاش كنند با تدبیر بر استفاده كودكان خود از اینترنت نظارت داشته باشند.

دوشنبه 6/6/1391 - 0:35 - 0 تشکر 530853

اما به چه دلیل جامعه‌ای چون جامعه ایرانی به این وسعت از دوستی‌های اینترنتی استقبال می‌كند؟ اگرچه تحقیقات جامعه‌شناختی جامعی در‌این‌زمینه انجام نشده، جامعه‌شناسان مختلف جسته و گریخته به واكاوی این معضل رو به گسترش پرداخته‌اند. امان‌الله قرایی‌مقدم، جامعه‌شناس و محقق، در این باره می‌گوید: من به عنوان یك جامعه‌شناس با دوستی‌های اینترنتی مخالفم. چون طبق بررسی‌هایی كه درباره طلاق انجام داده‌ام، یكی از عوامل تاثیرگذار در طلاق همین دوستی‌های گذرا و غیرحقیقی اینترنتی بوده است. نبود معیارهای درست در انتخاب همسر، باعث می‌شود جوانان به دوستی‌های اینترنتی روی بیاورند كه به عقیده من یكی از بی‌معیارترین و بدترین نوع آشنایی و ازدواج دختر و پسر است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی