انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 160)
يکشنبه 5/6/1391 - 15:3 -0 تشکر 530086
معاون وزیرعلوم خبر داد:

"حسین نادری منش" روز یكشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت:‌ برای كاهش اضطراب دانشجویان، پیشنهاد دادیم صفر از نمره دانشگاهی حذف شود و كف نمره ای كه به دانشجو داده می شود 9 باشد.

وی افزود: درحال حاضر مشاهده می شود كه برخی از دانشجویان با گرفتن نمره یك یا 2 از یك درس با وجود موفقیت در دیگر درس ها، دچار مشكلاتی همچون افت معدل و یا مشروطی می شوند كه درصورت تصویب كف نمره 9، درعین حال كه دانشجو از آن درس نمره نیاورده و دوباره مجبور است آن را بگذراند لطمه زیادی به معدل او وارد نمی شود.

نادری منش خاطرنشان كرد: نمره صفر در بسیاری از دانشگاه های دنیا نیز وجود ندارد و نمرات تحصیلی دانشجویان براساس رتبه های A, B, C ,D داده می شود كه نمره D به معنای صفر نیست.

وی درمورد دیگر جزییات آیین نامه جدید دوره های كاردانی و كارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها گفت:‌با توجه به اینكه دانش آموزان ما اغلب در دوره دبیرستان درك صحیحی از رشته های دانشگاهی به دست نمی آورند و بعضا مشاهده می شود پس از گذراندن یكی دو ترم در رشته دانشگاهی خود، تمایل چندانی به ادامه تحصیل در این رشته ها ندارند تسهیلات بیشتری در آیین نامه جدید برای تغییر رشته و دانشگاه متقاضیان درنظر گرفته شده است.

معاون وزیرعلوم اضافه كرد: در آیین نامه جدید، ترتیبی داده شده تا دانشجویان بتوانند درصورت تمایل به ادامه تحصیل در رشته های دیگر دانشگاه های خود بتوانند از یك گروه آموزشی به گروه دیگر تغییر رشته بدهند و چنانچه این رشته در آن دانشگاه وجود نداشته باشد بتوانند به دانشگاه های دیگر تقاضای انتقال بدهند.

وی خاطرنشان كرد: درخواست تغییر رشته برای دانشجویان متقاضی، شرایط و ضوابط خاصی دارد كه باید دانشجو حداقل های لازم را برای این كار داشته باشد.

نادری منش،‌ كمك به تحصیل هدفمند و كاهش اضطراب دانشجویان را از جمله اهداف این تصمیم جدید وزارت علوم عنوان كرد.

به گفته وی، كاهش سقف دوره تحصیل دانشجویان كارشناسی از 5 سال به چهار سال و نیم نیز از دیگر بندهای آیین نامه جدید دوره های كارشناسی است به طوریكه دانشجویان باید دوره كارشناسی خود را حداكثر در طول چهار سال و نیم به اتمام برسانند.

نادری منش ابراز امیدواری كرد با آیین نامه جدید دوره كارشناسی پیوسته و ناپیوسته به زودی به تایید نهایی وزیرعلوم برسد تا برنامه آموزشی دانشگاه ها در سال تحصیلی پیش رو (92-1391 ) براساس این آیین نامه به اجرا گذاشته شود.

آیین نامه فعلی دوره كارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه ها مربوط به 15 سال قبل است كه آیین نامه جدید پس از آخرین بازبینی جایگزین آن خواهد شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی