بهداشت و سلامت (بازدید: 194)
يکشنبه 5/6/1391 - 0:42 -0 تشکر 529612
قانون های طلایی برای غذا خوردن در محل کار

برای غذا خوردن پشت میز کار، همکارتان را نیز دعوت کنید با این کار فرصتی برای گپ زدن و یک استراحت کوتاه فراهم خواهد شد و از فضای کار و استرس‌هایش برای مدتی جدا می‌شوید.

هیچ می‌دانستید میز کار شما به چند دلیل جای مناسبی برای غذا خوردن نیست؛

اول به این دلیل که باعث می‌شود حواس شما به جای آنکه به غذا خوردن متمرکز شود، متوجه جواب دادن به تلفن، ایمیل فرستادن و کاغذبازی باشد بنابراین مغز توجهی به مقدار غذایی که خورده می‌شود، ندارد و در نتیجه پرخوری اولین دستاورد این کار است.

دوم اینکه میز کار شما 400 بار از یک توالت کثیف‌تر و مثل میز غذایی است که هرگز تمیز نمی‌شود.

جالب‌تر اینکه روی این میز وسایل کثیف دیگری از قبیل تلفن، موس و حتی رایانه وجود دارد و تمام این‌ها باعث انتقال آلودگی خواهند شد. در ادامه قوانین تغذیه در محیط کار را برایتان آورده‌ایم.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:43 - 0 تشکر 529618

ببینید که چه می‌خورید:

به غذایی که برای خود آماده کرده‌اید، توجه کنید و هرگز در وقت غذا خوردن هیچ کار اضافه‌ای حتی پاسخگویی به تلفن را انجام ندهید زیرا در این صورت بیش از نیاز روزانه‌تان غذا خواهید خورد و به مرور چاق می‌شوید. البته قبل از هر چیز بهتر است مقدار مشخص و مناسبی غذا در ظرفتان بریزید.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:43 - 0 تشکر 529620

با خودتان غذا ببرید:

غذایی که از بیرون تهیه می‌کنید، گران، با حجم زیاد، سنگین و چرب است بنابراین بردن غذا از خانه بسیار بهتر است.

اگر در محل کارتان یخچال وجود دارد، غذا را در یخچال بگذارید و اگر به دلیل مشغله کاری فرصت این را پیدا نکردید، یادتان باشد که نباید بیش از 2 ساعت غذا را بیرون از یخچال نگهداری کرد.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:44 - 0 تشکر 529623

راه بروید:

فراموش نکنید که راه رفتن به هضم غذا کمک خواهد کرد. این عادت خوبی نیست که پشت میز کارتان غذا بخورید و سپس کار را از سر بگیرید و مدت‌ها پشت میز بنشینید. بهتر است بعد از غذا، به بهانه آب آوردن، از دورترین راه خود را به آبسردکن برسانید یا برای چند نسخه کپی گرفتن به سمت دستگاه کپی بروید و با انجام چنین کارهایی سعی کنید کمی فعالیت بدنی داشته باشید.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:44 - 0 تشکر 529625

از رومیزی استفاده کنید:

 انداختن سفره‌ای کوچک یا استفاده از زیر بشقابی نسبتاً بزرگ می‌تواند از تماس غذای شما با آلودگی‌های احتمالی‌ای که روی میز کارتان وجود دارد، جلوگیری کند.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:45 - 0 تشکر 529627

میز کارتان را ضدعفونی کنید:

اگر به دلیل اینکه مکانی مخصوص برای غذا خوردن در محل کارتان وجود ندارد، مجبورید پشت میزتان غذا بخورید، بهتر است هر روز میز کارتان را ضدعفونی کنید. یک ماده ضدعفونی‌کننده و دستمالی تمیز (نه دستمال کاغذی) داشته باشید تا بتوانید تمام نقاط میزتان را تمیز و برای غذا خوردن آماده کنید.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:45 - 0 تشکر 529631

با دوستتان غذا بخورید:

برای غذا خوردن پشت میز کار، همکارتان را نیز دعوت کنید با این کار فرصتی برای گپ زدن و یک استراحت کوتاه فراهم خواهد شد و از فضای کار و استرس‌هایش برای مدتی جدا می‌شوید.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:46 - 0 تشکر 529633

این روش غذا خوردن نباید عادت شما بشود:

برای بسیاری از ما تکرار یک فعالیت، آن را به یک عادت تبدیل می‌کند در حالی که نباید این‌طور باشد زیرا غذا خوردن باید در مکانی به نام غذاخوری انجام شود زیرا این مکان هم تمیزتر است و هم باعث استراحت و بازتوانی مجدد کارکنان خواهد شد.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:46 - 0 تشکر 529634

غذاهایی با بوی تند به سرکار نبرید:

بعضی از غذاها (مانند غذاهای سیردار و پرادویه) بوی تندی دارند و به محض گرم کردن، تمام محوطه را از بوی خود پر می‌کنند که ممکن است برای سایر افراد آزاردهنده باشد بنابراین غذاهایی را انتخاب کنید که کم‌بوتر هستند.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:47 - 0 تشکر 529636

غذایتان را زیر نظر داشته باشید:

ممکن است در محل کار شما فقط یک مایکروفر برای گرم کردن غذا وجود داشته باشد، توصیه می‌کنیم وقتی در حال گرم کردن غذایتان هستید، از درپوشی استفاده کنید تا غذایتان بر اثر زیاد گرم شدن تمام فضای مایکروفر را کثیف نکند زیرا تمیز نکردن باقیمانده این غذا محیط مایکروفر را آلوده می‌کند و باعث می‌شود محل مناسبی برای گرم کردن سایر غذاها نباشد.

يکشنبه 5/6/1391 - 0:47 - 0 تشکر 529637

نوبتی سالاد بیاورید:

 خیلی وقت‌ها به دلیل زیاد شدن آنچه باید همراه ببرید، می‌بینید که چند روزی است سالاد نخورده‌اید در حالی که می‌توانید نوبتی برای خود و افرادی که با شما غذا می‌خورند، سالاد یا یک همراه غذا ببرید. با این کار هر چند روز یک بار نوبت شما می‌شود که بار سنگین‌تری داشته باشید در حالی که هر روز با غذایتان یک کنار غذا دارید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی