• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 168)
شنبه 4/6/1391 - 13:48 -0 تشکر 528522
علت اساسی ازدواج در مسیحیت

علت اساسی تشریع ازدواج حفظ پاکی و طهارت
در مسیحیت دو سطح پاکی وجود دارد . 1- پاکی از زنا 2- پاکی از ارتباط با جنس مخالف هر چند در قالب ازدواج صورت گیرد .
ازدواج برای افرادی تشریع شده می شود که قادر نیستندپاکی نوع دوم را برای خود فراهم آورند از این رو به کشیشان به عنوان برگزیدگان حق ازدواج داده نمی شود زیرا حق ازدواج به کشیشان سبب تضعیف اخلاق عمومی خواهد شد.
به بیان دیگر در مسیحیت ازدواج به خودی خود مطلوب نیست و انتخاب اول مسیحیت نمی باشد تا برای خود ازدواج به عنوان ازدواج، فلسفه بیان شود بلکه عزوبت و تجرد، که نقطه ی مقابل ازدواج است؛ گزیده نخست مسیحیت است و برای تجرد باید فلسفه بیان شود نه ازدواج؛ اما از آنجا که عزوبت نمی تواند اهداف مسیحیت را همانند پاکی از ارتباط با جنس مخالف و رهبانیت ناب تأمین نماید به سراغ ازدواج می آید تا بلکه بتواند به برخی از سطوح پایین تر اهداف خود دست یابد .

علت فرعی تشریع ازدواج نجات و رستگاری

ازدواج یکی از شعائر هفت گانه مسیحیت است که مسیحیان معتقدند برای نجات و رستگاری ضروری است البته در نحوه ی تأثیر این شعائر در رستگاری اختلاف نظر دارند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 4/6/1391 - 13:49 - 0 تشکر 528524اهداف ازدواج
1- پیدایش نسل پاک: که از اساسی ترین اهداف ازدواج نزد مسیحیان می باشد، لذا ازدواج حتما باید با شرایط معین شده انجام گیرد؛ یعنی باید عقد ازدواج خوانده شود؛ رضایت طرفین کافی نیست و حتما عقد باید توسط کشیش خوانده شود، زوجین مسیحی باشند و اختلاف مذهب مانع ازدواج است .
2- کثرت نسل: از دیگر اهداف آنان این است که با تولید نسل فرزندان زیاد شوند (از اعتقادات کاتولیک این است که رابطه جنسی بین زن و شوهر تنها برای تکثیر نسل جایز است و نه غیر از آن) ازدواج برای سلامت امت مسیح لازم است و دلیل بر ایمان به خدا و اعتقاد به عنایت خداوند و سبب جلب خوشحالی خانواده می شود . لذا در ممالکی که مسیحیت در اقلیت هستند اهتمام به تکثیر نسل بیشتر است .

3- ایجاد محبت و وفاداری و یکی شدن زوجین

همچنانکه گفته شد ازدواج نشانه محبت خدا به بشریت است مزدوجین برای تولید مثل، تربیت فرزندان و رشد آنان در فضای ایمان و محبت به خدا تلاش می کنند در واقع ازدواج رمز و نشانه ای بشری از شیوه رفتار خداوند با انسان به شمار می رود.

4- ایجاد پیوند ناگسستنی

در دیدگاه مسیحیت عمیق ترین رابطه ها رابطه بین دو زوج است و به وسیله ازدواج روح زن و مرد نیز با یکدیگر ارتباطی و اتحادی صمیمی پیدا می کنند بر همین اساس طلاق و تعدد زوجات در این دین مردود و مطرود است . حتی پیش گیری از بارداری و سقط جنین به خاطر سست کننده بودن پیمان ازدواج مطرود هستند.

5- تشکیل خانواده

مسیحیت استمرار نسل را در فضای خانواده می جوید و آن را وظیفه خانواده و حق اجتماع می داند.

حکم ازدواج با بیگانه

در مسیحیت نیز ازدواج زن مسیحی با مرد بیگانه ممنوع است، اما همانند دین اسلا‌م در صورت تشرف مرد به دین مسیحیت منعی برای ازدواج زن مسیحی با بیگانه وجود ندارد چون در دین مسیح تنها علت ممنوعیت ازدواج با بیگانه فقط حفظ مصونیت اعتقادی زن است.
این منع در مورد مردان به دلیل آنكه به صورت طبیعی از مصونیت بیشتری برخوردارند، وجود ندارد و مردان مسیحی به دلیل آنكه زنان غیر مسیح را به آیین مسیح دعوت كنند می‌توانند با زنان غیر مسیحی ازدواج كنند .
منابع

اخلاق در شش دین جهان، ص 345
تاریخ تمدن(عصر ایمان) ویل دورانت.
سایت خبرگزاری فارس (مقاله فلسفه ازدواج در اسلام و مسیحیت ) علی زینتی و سایت تبیان .

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 4/6/1391 - 14:48 - 0 تشکر 528611

سلام
ممنون ازتون تمام علت هاش مثل اسلامه ولی خوب خیلی تحریف توش صورت گرفته و شاید در خیلی از موارد علت ازدواج این موراد نباشه و به طرق های دیگه ازدواج میکنند و یا اصلا بدون ازدواج زن ومرد با هم رابطه برقرار میکنند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 4/6/1391 - 23:38 - 0 تشکر 529466

سلام
علت این کشیش ها چه بی مزس:|

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
شنبه 4/6/1391 - 23:41 - 0 تشکر 529470

jtayebe گفته است :
[quote=jtayebe;393644;529466]سلام
علت این کشیش ها چه بی مزس:|

سلام
میشه بگین چیش بی مزست؟

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی