انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 166)
جمعه 3/6/1391 - 23:17 -0 تشکر 527473
اجلاس سران تهران

بنام خدا
سلام

علی نیکزاد با بیان اینکه قسمت اصلی مجموعه اجلاس سران تحویل نهاد ریاست جمهوری داده شده است، اظهار داشت: سایر قسمت‌های مرکز همایش‌های بین‌المللی تهران نیز در چند روز آینده تحویل نهاد یاد شده می‌شود.
 
وی با اشاره به اغاز ساخت مرکز همایش‌های بین‌المللی تهران با همکاری وزارت راه و شهرسازی از نیمه بهمن پارسال، ادامه داد: با وجود فرصت کمی که داشتیم در یک فعالیت شبانه روزی که تعداد فعال در طرح ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ نفر متغیر بود، ساخت مجموعه یاد شده به همراه احداث دو پاویون در فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی (ره) در دستور کار قرار گرفت که به صورت کامل به اتمام می‌ رسد.
 
وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه سالن قدیمی اجلاس سران از همه جنبه‌ها به طور کامل بازسازی شده است، تصریح کرد: علاوه بر این سالن یک ساختمان ۴ طبقه متصل به سالن اجلاس نیز برای کنفرانس‌ها، VIP و خبرنگاران احداث شد که به این مجموعه باید ساختمان‌های خدمات و پارکینگ مجموعه با گنجایش پارک ۴۰۰ دستگاه خودرو ویژه را نیز اضافه کرد.
 
وی ساخت مرکز همایش‌های بین‌المللی تهران را آزمونی برای تشکیلات فنی و اجرایی کشور دانست و خاطرنشان کرد: ساخت این مرکز در مدت زمان کوتاهی که داشتیم با حمایت‌‌های رئیس جمهور و تلاش شبانه روزی کارکنان سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی می‌سر شد.
 
طرح جدید سالن اجلاس سران همزمان با افزایش ظرفیت سالن اصلی و احداث ۳۶ هزار متر مربع ساختمان تشریفات، پشتیبانی، پارکینگ طبقاتی و محوطه سازی معادل ساخت بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع ساختمان معمولی است.
 
عملیات اجرایی طرح جدید مرکز همایشهای بین المللی ایران معروف به سالن اجلاس سران در ۱۵ بهمن پارسال با کارفرمایی سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی آغاز شد.
 
در کنار پروژه‌های سالن اجلاس، به منظور استقبال در یک روز از ۱۲۰ هیات عالی رتبه در فرودگاه مهر آباد ساختمان تشریفات (پاویون) در این فرودگاه ساخته ‌شده که شامل ۲۳۰۰ متر مربع پاویون، ۸۰۰ متر مربع یگان حفاظت و ۳۰۰۰ متر مربع محوطه سازی است.
 
در سالن جدید مرکز همایش‌های بین‌المللی (سالن اجلاس) ظرفیت ۱۴۲ هیئت با چینش دو بعلاوه سه (دو نفر اصلی و سه نفر همراه) و ۱۲۰ نفر ناظر در سالن اصلی پیش بینی شده است.
 
همچنین حدود ۷۰۰ صندلی در بالکن سالن اصلی پیش بینی و نصب و ۳۸۰ مترمربع نیز برای خبرنگاران در مرکز همایش‌های بین‌المللی ایران در نظر گرفته شده است.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 3/6/1391 - 23:18 - 0 تشکر 527477
تعداد مهمانان اجلاس تهران چندنفر است؟


محمد حسین فرقانی در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با اشاره بر برگزاری اجلاس بزرگترین نماد بین المللی پس از سازمان ملل گفت : میزبانی چنین اجلاس مهمی نیز بسیار مهم است که این بار ایران فرصت بسیار خوبی برای شناساندن قدرت ، توسعه و شادابی خود به جهان به دست آورده است.

وی با اشاره به تلاش بی وقفه دشمنان برای تضعیف قدرت ایران و ترور کردن کشورمان تاکید کرد : اجلاس شانزدهم فعال بودن جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی ودیپلماسی جهانی ، مقبولیت ایران میان 150 دولت و سازمان بین المللی به رخ جهان خواهد کشید و نشان می دهد تحریم های یک جانبه تاثیری بر روند رشد و توسعه و شادابی اجتماعی ایران نخواهد داشت.


وی جمعیت میهمانان جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین نشست سران کشورهای غیر متعهد را 7000 نفر ذکر کرد وگفت:هیات های زیادی هستند که برای اولین بار می خواهند ایران را ببینند.


فرقانی با بیان اینکه امادگی کامل برای استقبال - اسکان و برگزاری اجلاس وجود دارد گفت: با توجه به زیرساختهای خوبی که داشتیم تنها محل برگزاری اجلاس بازسازی شدو تا جایی که توانستیم از هزینه ها کاستیم.


سخنگوی شانزدهمین نشست سران کشورهای غیر متعهد گفت : کار از سال گذشته با حکم رئیس جمهور به آقایان سعید لو بعنوان رئیس ستاد اجرایی اجلاس و دکتر صالحی بعنوان رئیس ستاد محتوایی اجلاس آغاز شد و این ستاد به صورت هماهنگ با یکدیگر ارتباط داشتند تا توانستند برای برگزاری شکوهمند این اجلاس کاملا آماده شوند.


فرقانی گفت : 105 کشور در اجلاس شرکت خواهند کرد که از این تعداد حضور حدود 45 کشور در حد سران است.


سخنگوی شانزدهمین اجلاس سران غیر متعهد با تاکید بر اینکه اعضای جنبش از ظرفیتهای بسیار بالایی در عرصه های گوناگون برخوردار است گفت : عمده ترین مخازن انرژی در این کشورهاست ، 60 درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهند و وقت آن رسید تا تاثیر گزاری و استقلال خود را در عرصه بین المللی به نمایش گذارند.


فرقانی لزوم دگرگونی و بازنگری در ساختار موجود سازمان ملل ، توجه به برقراری صلح و امنیت در جهان ،‌حفظ حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها ،‌عدم مداخله در امور داخلی کشورها از سوی کشورهای دیگر ، موضوعات بین المللی ،‌منطقه ای و موضوعات اجتماعی ، فرهنگی ، زیست محیطی و اقتصادی کشورهای عضو را از جمله مسائلی دانست که در این اجلاس درباره آن بحث و بررسی خواهد شد.


همچنین سردار احمد رضا رادان نیز تلاشهای امنیتی و انتظامی پلیس را تشریح کرد.


وی با بیان اینکه اقدامات انتظامی و امنیتی برای هرچه بهتر برگزار شدن اجلاس غیر متعهدها از مرزهای ایران اسلامی تا عمق پایتخت انجام شده گفت : اقدامات امنیتی در تهران 4 لایحه و در سراسر کشور چند لایحه ای است.


سردار رادان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در اماده باش صد در صد است گفت : کاری کرده ایم تا حد امکان اسایش مردم از بین نرود و با ایجاد معابر پشتیبان ، رفت و آمد شهروندان در جریان باشد.


سردار رادان تعطیلی چند روزه در این ایام را فرصت خوبی برای سفر و خروج از تهران خواند و گفت : از سه شنبه تا شنبه پلیس راه نیز در جاده ها به صورت صد در صد در خدمت مردم است.


وی با بیان اینکه چند هزار نیروی انتظامی برای تمهیدات ترافیکی مشغول خدمت هستند از مردم خواست به توصیه های پلیس که از رسانه ها پخش می شود توجه کنند و در محدوده اجلاس کمتر تردد کنند.


مجتبی عبدالهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران هم گفت : مسیر تردد میهمانان اجلاس از 14 منطقه شهری است که شهرداری تهران برای تردد این میهمانان کاملا اماده است.


وی ترمیم آسفالت ، خط کشی ها ، تابلوهای راهنمایی و رانندگی ، زیبا سازی معابر و خیابانها ، اضافه کردن واگنهای جدید به مترو ، حضور راهنماهای مسلط به زبانهای خارجی ، نصب پرچم کشورها در نقاط مختلف شهر را از کارهای شهرداری تهران خواند.


محمد رسولی نیژاد ،‌رئیس کمیته فرودگاهی شانزدهمین اجلاس سران عضو جنبش غیر متعهد ها نیز در گفتگوی خبری امشب با تشریح تلاشهای بی وقفه کارکنان فرودگاهها برای نشست و برخواست هواپیمای میهمانان گفت : ظرفیت فرود هواپیما در مهرآباد را به 100 فروند بیش از ظرفیت موجود و در فرودگاه امام خمینی به 60 فروند بیش از ظرفیت موجود رساندیم و هیچ مشکلی برای نشست هواپیمای میهمانان و استقبال از آنها وجود ندارد.وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی