انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 253)
جمعه 3/6/1391 - 7:50 -0 تشکر 526115
چگونه فکر دیگران را بخوانیم؟

آیا مایلید به افکار کسی که کنار دست‌تان نشسته است پی ببرید؟ اگر با افراد زیادی مواجهه شده باشیم می‌توانیم بسیاری از افراد را حتی از نوع صحبت کردن‌شان نیز بشناسیم. اما این شناخت در مواجهه حضوری با دانستن بسیاری از حالات اثبات شده در علم روان‌شناسی بهترین شناخت را نسبت به دیگران برایمان به ارمغان می‌آورد.

جمعه 3/6/1391 - 7:50 - 0 تشکر 526116

خوددار

اگر شخصی دست‌هایش را پشت کمر خود قفل کند این امر نشان می‌دهد که وی خود را به شدت کنترل کرده است. دراین حالت او سعی دارد خشم یا احساس نا‌امیدی را از خود دور کند. این فرد در واقع نشان می‌دهد که از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند در حالات مختلف بر خشم یا نا‌امیدی خود غلبه کند. در این حالت بهتر است با این فرد به آرامی ارتباط برقرار کرد.

جمعه 3/6/1391 - 7:51 - 0 تشکر 526117

تدافعی

اگر انگشتان دست‌ها به بازو گره خورده باشد این حالت نشان‌دهنده حالت تدافعی در برابر حمله غیر‌منتظره و ناگهانی یا بی‌میلی برای تغییر چهره شخص است. اگر انگشت‌ها مشت‌شده باشند، حالت بی‌میلی شدیدتر است. در این حالت بهتر است با آرامش با شخص مورد بحث برخورد شود تا کم‌کم از حالت تدافعی خود خارج شده و ارتباطی زیبا را شروع کند.

جمعه 3/6/1391 - 7:51 - 0 تشکر 526118

متفکر

گره کردن دست‌ها به دسته‌های صندلی نشان می‌دهد که شخص سعی دارد احساس خود را مهار کند؛ اما قفل کردن قوزک پاها به یکدیگر، حالت تدافعی است. این حالت شاید بیشتر در مسافران مظطرب هواپیما به هنگام پرواز و فرود دیده شود.

جمعه 3/6/1391 - 7:51 - 0 تشکر 526119

دقیق

وقتی شخص انگشت سبابه خود را روی صورت و بقیه دستش را به صورت گره‌کرده در پایین صورتش قرار می‌دهد، یعنی که فرد مورد نظر بسیار دقیق است. این حالت نشان می‌دهد که شخص با دقت زیاد به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و یک‌یک کلمات شما را می‌سنجد و در عین حال در چهره او حالت انتقادی نیز به چشم می‌خورد؛ اما این انتقاد جنبه دوستانه دارد و شاید بیشتر به منظور برقرار یک ارتباط بین دو نفر است.

جمعه 3/6/1391 - 7:52 - 0 تشکر 526120

دو دلی

انگشت‌های گره‌شده زیر چانه و نگاه خیره نشان‌دهنده حالت تردید و دو دلی است. او به صحبت‌های شما و صحت گفته‌هایتان تردید می‌کند. در این حالت ممکن است آرنج روی میز قرار گرفته باشد. به گفته برخی از روان‌شناسان، نگاه خیره همیشه نشانه دو دلی است؛ چرا‌که ثابت‌قدم و محکم بودن نگاه، انسان را نیز مصمم و با‌اراده می‌سازد. شاید چون از نگاه شما تردید و دو دلی آشکار است، دیگران برای قدم جلو گذاشتن و دوست شدن با شما ترید دارند.

جمعه 3/6/1391 - 7:52 - 0 تشکر 526121

بی‌گناه

دست‌هایی که روی سینه قرار گرفته باشند، بهترین نمونه برای حالت بی‌گناهی و درست‌کاری است. این حالت به عقیده اکثر روان‌شناسان اثر باقی‌مانده‌ای از شکل سوگند خوردن است که در آن دست را روی قلب قرار می‌دهند. حالت تواضعی که در این عمل وجود دارد، می‌تواند به شما بگوید که این فرد به رغم آن‌که خود به بی‌گناهی‌اش اذعان دارد، ولی نمی‌داند چگونه آن را به اثبات برساند و در عین حال بسیار مایل است تا دوستی صمیمی برای بیان آن‌چه در قلبش می‌گذرد، داشته باشد.

جمعه 3/6/1391 - 7:52 - 0 تشکر 526122

مطمئن

دست‌هایی که به کمر زده می‌شود، در مردها نشان‌دهنده آن است که فرد به آن‌چه می‌گوید اعتقاد و اعتماد کامل دارد. خانم‌ها هنگامی که دست خود را به کمر می‌زنند، نشان می‌دهند که به آن‌چه می‌گویند اطمینان دارند. اما در هر دو مورد این حالت به ما می‌گوید که فرد به هر حال احساس اطمینانی در گفته‌ها و رفتار خود دارد که می‌تواند به سادگی این شرایط را به دیگری نیز منتقل کند.

جمعه 3/6/1391 - 7:53 - 0 تشکر 526123

مرموز

دست‌های مشت‌شده در زیر چانه نشان می‌دهد که شخص نظریاتش را پنهان می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا صحبت خود را تمام کنید. آنگاه زمانی که حرف‌های شما پایان یافت، در کمال آرامش به شما و نظریات شما حمله می‌کند. شگرد جالبی است. شخص ابتدا اطمینان شما را جلب می‌کند و سپس در نهایت آرامش به شما می‌گوید که شما و نظریات‌تان را قبول ندارد.

جمعه 3/6/1391 - 7:53 - 0 تشکر 526124

ظاهر‌ساز

در این حالت، شخص، آرام به نظر می‌رسد؛ اما این آرامش پیش از توفان است. این حالتی است که بیشتر رؤسا به خود می‌گیرند تا خود را به گونه‌ای به زیر‌دستان نزدیک کنند و در عین حال جاذبه و جذابیت آنها نیز کم نشود. ظاهرسازی معمولا از آن دسته حالت‌هایی است که در بیشتر افراد دیده می‌شود، ولی نوع آنها با یکدیگر متفاوت است. اما به هر حال، حالت خوبی از یک فرد برای شروع یک ارتباط محسوب نمی‌شود.

جمعه 3/6/1391 - 7:54 - 0 تشکر 526125

مالکیت

قرار دادن پاها روی هر چیز (روی صندل، میز، سکو و... نشانه حالت مالکیت است. در یک میزگرد تنها رئیس اجازه دارد چنین حالتی داشته باشد و از این طریق آرامش خود را نشان دهد. روان‌شناسان این حالت را حالت مالکیت می‌دانند که در نهایت به عقیده فرد مورد نظر به موفقیت وی در کارها منجر خواهد شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی