انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 89)
جمعه 3/6/1391 - 3:38 -0 تشکر 525603
نحوه مشاهده صورت‌حساب تلفن با پیامك و اینترنت

آن دسته از مشتركینی كه قصد دارند نسبت به تغییر مالکیت سیم‌کارت خود اقدام كنند و یا تمایل دارند صورت‌حساب خود را تا تاریخ همان روز دریافت كنند می‌توانند از گزینه «صورت‌حساب فوری» استفاده کنند.

چندی است كه دریافت صورت‌حساب و قبوض تلفن همراه از طریق پیامك متداول شده است و مشتركان اپراتورهای تلفن همراه می‌توانند با ارسال پیامك به شماره های مشخص شده از مبلغ قبض خود مطلع شوند.

 

به گزارش ایسنا،‌ اپراتور دوم تلفن همراه نیز مانند همراه اول این امكان را فراهم كند تا مشتركانش از مبلغ صورت‌حساب خود باخبر شوند.

 

مشتركین دائمی ایرانسل می‌توانند برای مشاهده صورت‌حساب از طریق پیامک و اینترنت و پرداخت صورت‌حساب از طریق اینترنت به همراه ۲% تخفیف از مبلغ صورت‌حساب خود مطلع شوند.

 

همچنین مشترکین دائمی این اپراتور می‌توانند هر زمان که مایل باشند، صورت‌حساب سیم‌کارت خود را از طریق وب‌سایت ایرانسل، پورتال کنترل حساب اینترنتی و یا پیامک مشاهده کنند.

 

*ُدریافت صورت‌حساب با اینترنت

 

برای استفاده از این روش کافیست به سیستم درخواست صورت‌حساب وارد شده و نوع صورت‌حساب مورد نظر خود را از میان گزینه‌های موجود، شامل آخرین صورت‌حساب، صورت‌حساب کلی و صورت‌حساب فوری انتخاب كنید. برای تسریع روند دریافت صورت‌حساب، می توانید اطلاعات مورد نیاز را پیشتر آماده داشته باشید؛ این اطلاعات عبارتند از:

شماره تلفن‌همراه ، شماره سریال سیم‌كارت، شماره مدرک شناسایی و اما لازم به ذكر است که برای دریافت صورت‌حساب کلی، نیازی به وارد کردن کدملی نیست.

 

آن دسته از مشتركینی كه قصد دارند نسبت به تغییر مالکیت سیم‌کارت خود اقدام كنند و یا تمایل دارند صورت‌حساب خود را تا تاریخ همان روز دریافت كنند می‌توانند از گزینه «صورت‌حساب فوری» استفاده کنند.

 

*دریافت صورت‌حساب از طریق پیامک

 

در این روش، مشترکین دائمی ایرانسل می‌توانند برای استفاده از سرویس «دریافت صورت‌حساب با پیامک» یک پیامک بدون متن به ۵۴۵۹ بفرستند. سپس می‌توانند با ارسال یک پیامک بدون متن به ۵۴۵۵ خلاصه صورت‌حساب قبلی را در یک پیامک دریافت کنند. برای انصراف از این سرویس نیز می‌توانید یک پیامک بدون متن به ۵۴۵۸ ارسال كنند.

 

*دریافت صورت‌حساب از پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care)

 

لازم است تا مشترکین دائمی، پس از ورود به پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care) در وب سایت ایرانسل، به صفحه «صورت‌حساب اینترنتی» مراجعه کرده و سپس از طریق گزینه‌های موجود، به مشاهده «خلاصه صورت‌حساب»، «صورت‌حساب تفکیکی» و «صورت‌حساب دوره‌های یافت نشده در سیستم» بپردازید.

 

 

در صورتی که از قبل ثبت نام کرده‌اید، نام کاربری (شماره تلفن) و رمز ورود و سپس شماره سریال سیم‌کارت (KIT number) و یا رمز عبور یک بار مصرف را وارد کرده و به پورتال وارد می‌شوید. رمز ورود یک بار مصرف را می‌توانید از طریق سیستم کنترل حساب اینترنتی دریافت کنید.

 

در صورتی که از قبل ثبت نام نکرده‌اید، یک پیامک بدون متن از خط خود به شماره ١٣٠ ارسال و یا از خط خود با شماره ۷۰۰ (مرکز خدمات مشترکین ایرانسل) تماس حاصل کرده و رمز ورود اختصاصی کنترل حساب اینترنتی خود را دریافت کنید.

 

مشتركین تلفن همراه شركت ارتباطات سیار هم می‌‏توانند با ارسال یك پیام كوتاه (SMS) به شماره 990009، از قبض دوره وكاركرد میان دوره تلفن همراه خود به تفكیك موارد كاركرد تلفن شهری، بین شهری، پیام‌كوتاه و سایر هزینه‌‏ها مطلع شوند.

 

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، طی كردن مسیر و رفتن به بانك و پرداخت قبوض در سالهای گذشته امری معمولی بود. اما در چند سال اخیر با گسترش پرداخت قبوض به صورت اینترنتی و از طریق تلفن ثابت بسیاری از رفت‌ و آمدهای شهری را كاهش داده است و پرداخت قبوض به موقع تر و آسان‌تر انجام می‌شود.

 

در حال حاضر مشتركین تلفن همراه نیز می‌توانند با ارسال پیامك به شماره 990009 از قبض و دوره كاركرد میان دوره‌ای تلفن همراهشان با خبر شوند.

 

مشتركین تلفن همراه شرکت ارتباطات سیار می‌‏توانند درخواست خود را طبق فرمت های تعیین شده در سایت به سیستم BillingSMS ارسال كنند و چند لحظه بعد، خدمات مورد نظربرای مشتركان ارسال خواهد شد.

 

*دریافت قبض پایان دوره

 

برای دریافت قبض پایان دوره یک رقم شماره دوره صورتحسابگیری * دو رقم شماره سال 88*1) ) ، همچنین برای دریافت مبلغ کارکرد میاندوره واژه " "m، برای دریافت مبلغ كاركرد از تاریخ تا تاریخ باید تاریخ پایان (6 رقمی) * تاریخ شروع (6 رقمی) (871210*871213)، دریافت راهنمای سیستم كلمه "H " یا" h یا help"، دریافت لیست دوره‌های صورتحساب گیری D یا d،‌ برای دریافت خلاصه قبض آخرین دوره S یا s ،‌ ثبت نام جهت دریافت قبض پایان دوره پیش از چاپ و توزیع قبوض R"" را به شماره 990009 ارسال كنید.

 

اطلاعات قبض میان دوره به كاركرد یک بازه زمانی بین دو دوره صورتحسابگیری گفته می شود. به جای کاراکتر* می توانید از ‚ یا . یا / یا _ یا \ و یا Space استفاده كنید. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران در صورت درخواست قبض آخرین دوره و یا خلاصه قبض، شناسه قبض و پرداخت نیز به منظور استفاده از خدمات پرداختهای غیرحضوری بانكها برای متقاضی ارسال خواهد شد.

 

قبض پایان دوره از دوره 1 سال 87 پیش از توزیع قبوض پستی برای مشترکین به ترتیب زون، ارسال می‌شود.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی