انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 105)
جمعه 3/6/1391 - 3:27 -0 تشکر 525538
حفره امنیتی در قسمت پیام کوتاه آیفون اپل

روز جمعه یک هکر ادعا کرد که یک حفره امنیتی در قسمت پیام‌های کوتاه آیفون وجود دارد که می‌تواند آیفون را در این رابطه آسیب پذیر کند.

به گفته‌ی این هکر این حفره از همان ابتدای ارائه‌ی آیفون در آن وجود داشته است و اکنون نیز در نسخه‌ی بتای iOS 6 این حفره برطرف نشده است، اما این حفره چیست؟ برطبق اصول در گوشی‌هایی مانند آیفون یک ویژگی وجود دارد که کسی که پیامکی را می‌فرستد می‌تواند یک شماره‌ای را تعیین کند که پاسخ پیامک به آن شماره ارسال شود که این شماره می‌تواند با شماره اصلی متفاوت باشد. در حالت عادی کسی که این پیام را دریافت می‌کند می‌تواند هم شماره اصلی و هم شماره‌ای را که جواب پیام برای آن ارسال می‌شود را مشاهده کند، اما اگر از امکانات پیامکی آیفون استفاده کنید به نظر می‌رسد پیام از طرف همان شماره‌ای که قصد ارسال جواب را به آن دارید آمده است در حالی که شماره اصلی شخص فرستنده پنهان شده است. این بدان معنی است که یک هکر به راحتی می‌تواند به یک کاربر آیفون یک پیام کوتاه ارسال کند و وانمود کند که این پیامک از سوی بانک یا هر منبع قابل اعتماد دیگری ارسال شده است و از شخص گیرنده اطلاعات شخصی او را بخواهد و یا او را دعوت کند تا به یک وب‌سابت ازقبل تعیین شده یرود و اطلاعات خود را در آن وارد کند. این هکر به نام Pod2g است که آین مشکل را severe نامیده‌است و به اپل هشدار داده‌ که قبل از ارائه iOS 6 به رفع این مشکل اقدام کند و تا آن زمان پیشنهاد داده‌ که اگر پیامکی از طرف منیع غیر قابل اعتمادی دریافت کرده‌اید به آن پاسخ ندهید.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی