انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 72)
جمعه 3/6/1391 - 3:27 -0 تشکر 525532
استفاده از انرژی ویروسها برای شارژ گوشی

استفاده از انرژی ویروسها برای شارژ گوشی

تاکنون دانشمندان به این کشف رسیده اند که چگونه می‌توان از ویروس انرژی دوستدار محیط زیست گرفت، اما اکنون آنها یک گام فراتر رفته و به این راهکار رسیده اند که چگونه می‌توان انرژی به دست آمده از ویروس باکتری‌خوار را تحت تسلط در آورد.
به گزارش یك پارس به نقل از پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام،‌ یک گروه از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا برکلی پیشتر به این کشف رسیده بودند که چگونه می تواند از ویروسی که به عنوان M13 باکتری خوار یاد می شود انرژی بگیرند. مهندسان زیستی اعتقاد دارند که می توانند ویژگیهای ویروس M13 باکتری خوار را برای تولید الکتریسیته تحت تسلط در آورند. این ویروس دارای خاصیتی است که از آن با عنوان پیزوالکتریسیته یاد می کنند، به این معنا که می تواند انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل کند. محققان اعتقاد دارند که این کشف می تواند روزی راه را برای شارژ تلفنهای همراه در حال راه رفتن و تعویض عناصر سمی پیزوالکتریسیته ای که در حال حاضر در تلفنهای همراه کاربرد دارد، به کار رود.
میکروفن اکثر تلفنهای همراه پیزوالکتریسیته هستند چرا که این میکروفنها باید انرژی را از امواج صدا به خروجی الکتریکی تبدیل کند که قابل انتقال است و سپس آن را به امواج صدا در آن سوی خط تبدیل کنند. براساس اظهارات سئون وک لی به عنوان یک مهندس زیستی، این مولفه های پیزوالکتریک از فلزات سنگین و سمی چون سرب و کادیوم ساخته شده است. این درحالی است که بیومولکولها چون پروتئینها و نوکلئیک اسیدها نیز پیزوالکتریک هستند. وقتی ویروس باکتری خوار M13 فشرده می شود، از قابلیت تولید الکتریسیته برخوردار است اما از سوی دیگر فاقد سمی است که در عناصر سنتی وجود دارد.
لی و همکارانش به این نتیجه رسیدند که این ویروس به طور بالقوه یک منبع انرژی است، چرا که برای انسان نیز بدون ضرر است.این گروه دریافته است که این ویروس می تواند ۲۵ درصد انرژی تولید شده توسط یک باطری سایز AAA را تأمین کند، همچنین دسترسی به آن ارزان است و دانشمندان می توانند در یک لوله آزمایشگاهی تریلیونها تعداد از این ویروس داشته باشند. شکل این ویروس حائز اهمیت است چرا که M13 می تواند به سادگی در ورقه های باریک قرار گیرد.

برای بهبود تولید انرژی الکتریسیته M13، این گروه تحقیقاتی میزان آمینو اسید پروتین غشاء خارجی این ویروس را افزایش دادند. این گروه ورقه هایی از این ویروس را روی هم قرار دادند تا تأثیر پیزوالکتریک آن را تقویت کنند. دانشمندان همچنین دریافتند که وقتی که یک سانتیمتر مربع از ورقه این ویروس را به الکترودهای طلا متصل کنند و فشار محکمی از یکی از این الکترودها ایجاد کنند، ورقه حاصل شده انرژی کافی برای روشن کردن یک عدد یک روی یک ال سی دی فراهم می شود. لی اعتقاد دارند که این امر نشان می دهد تولید پیزوالکتریسته از مواد زیستی امکان پذیر است.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی