تجارت و بازرگاني (بازدید: 1111)
پنج شنبه 2/6/1391 - 11:50 -0 تشکر 524469
تجربیات جوانترین سرمایه گذار دنیا

الکس بانایان یکی از اعضای بنگاه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Alsop Louie Partners واقع در سان‌فرانسیسکو است. کتاب در دست انتشار او درباره 25 نفر از موفق‌ترین انسان‌های جهان، پرده از چیزهای کوچکی بر می‌دارد که این افراد با انجام آنها حرفهٔ خود را به سمت قله‌ها سوق داده‌اند. الکس که فقط چند روز مانده تا دوره نوجوانی را پشت سر بگذارد و وارد 20 سالگی شود، در ابتدای مقاله‌ای که در ادامه خواهید خواند، می‌نویسد:

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:52 - 0 تشکر 524472

فقط فکر کردن به آنچه در این سال‌ها اتفاق افتاده باعث می‌شود مأیوس شوم. قبل از اینکه ادامه دهم، این را گفته باشم که: این مطلب برای همه کس نیست. یک مقاله برای افرادی که بر تکنولوژی تمرکز دارند هم نیست. این مقاله را برای کسانی در آن بیرون نوشته‌ام که نیاز به یک یادآوری اضافه دارند: «هر چیزی ممکن است.» اگر می‌خواهید بدانید چطور دنیای من در این یک سال دگرگون شد، و چه درس‌های شگفت‌انگیزی در طول مسیر آموختم، همراهم شوید.

جوان‌ها کمتر دل به پند آدم‌های سالخورده می‌دهند، ولی این بار کسی که تجربیاتِ تر و تازه‌اش را به اشتراک گذاشته، از خیلی از مخاطبین نارنجی کم سن و سال تر است. پس شاید نوشته‌هایش به دل بنشیند

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:52 - 0 تشکر 524474

دگرگونیِ منسال گذشته برای من گردبادی از اتفاقات دگرگون‌کننده زندگی بود، ولی اعتبار هیچ کدام را برای خودم در نظر نمی‌گیرم. اگر این رویدادها به وقوع پیوسته‌اند به خاطر وجود افرادی در زندگی‌ام بوده که به من اعتقاد دارند، مرا راهنمایی کرده‌اند، و سر پا نگهم داشته‌اند. من هر روز با فروتنی نسبت به آنها از خواب بیدار می‌شوم. کامیابی واقعی زندگی من آنها هستند و من فقط دارم روی موج، سواری می‌کنم.

برای اینکه تصوری از آنچه بر من گذشته به مخاطبین بدهم، جزئیاتی را به اشتراک می‌گذارم تا متوجه شوید که زندگی من یک سال پیش چطور بود و حالا چگونه است. ولی بگذارید کاملاً شفاف باشم: آنچه خواهید خواند یکی از آن فهرست‌های "کارهایی که برای موفقیت انجام داده‌‌ام" نیست، در عوض یک بررسی موردی درباره چیزهایی است که امکان‌پذیر هستند و یک نوجوان ستیزه‌جو مثل من توانسته از عهده‌شان بر آید؛ تصور اینکه چه کاری از عهده شخص شما ساخته است، با خودتان.

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:53 - 0 تشکر 524475

. یک سال پیش من 18 کیلو سنگین‌تر بودم و توانِ دویدن برای بیش از 10 دقیقه را نداشتم. امروز (به لطف رژیم غذایی کم کربوهیدارتِ تیم فریس) آن کیلوهای اضافه را کم کرده‌ام و در حال تمریم برای شرکت در اولین مسابقه سه‌گانه عمرم هستم (که هرگز فکر نمی‌کردم از راه برسد.)

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:53 - 0 تشکر 524477

. یک سال قبل در اتاقم توی خوابگاه نشسته بودم و داشتم به این فکر می‌کردم که وارد "دنیای واقعی" دره سیلیکون بشوم. امروز، یکی از اعضای Alsop Louie Partners هستم؛ یک بنگاه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر، واقع در سان‌فرانسیسکو که در زمینه high-tech فعال است.

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:54 - 0 تشکر 524478

3. یک سال قبل، فقط سه نفر همکاری با کتابم را پذیرفته بودند و برای متقاعد کردن بقیه افراد مجبور بودم -به معنای واقعی کلمه- تعقیب و گریز خیابانی راه بیاندازم تا راضی به مصاحبه‌ها شوند. امروز، 11 مصاحبه تأییدشده دارم و روند رو به رشد است.

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:54 - 0 تشکر 524480


4. یک سال قبل، در ژورنال (دفتر روزانه) شخصی‌ام نوشتم که آرزو دارم برخی از قهرمان‌هایم در حوزه کسب و کار را ببینم، از جمله افرادی مثل تیم فریس، تونی شِی و الیوت بیزنو. امروز نه تنها همه‌شان را ملاقات کرده‌ام بلکه یکی‌شان را از نزدیک -سایه به سایه- دنبال کرده‌ام، با دومی شام خورده‌ام و با سومی سفری به اروپا را تجربه کرده‌ام که سفر معرکه‌ای بود! هرگز حدسش را هم نمی‌زدم که این اتفاقات بیافتند.

مهم نیست که این عقیده خیلی کودکانه به نظر برسد؛ من به شخصه دریافته‌ام که "رؤیاها می‌توانند به حقیقت بپیوندند." ابتدا که فکرش را بکنید دیوانه‌وار به نظر می‌آید ولی فقط کافی است آجرها را روی هم بچینید، یکی یکی، تا زمانی که سرتان توی ابرها فرو برود.

در ادامه، درس‌هایی را که در طول راه آموخته‌ام و این ناممکن‌ها را ممکن کرده‌اند با شما در میان می‌گذارم، با این امید که به شما هم کمک کنند.

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:55 - 0 تشکر 524484

درس‌هایی که آموخته‌ام


5. نوشتن در ژورنال شخصی زندگی مرا دگرگون کرد. ژورنال‌نویسی در دو مورد به من کمک کرد؛ حفظ درجه خوشحالی‌ام (وقتی لحظات شاد روزانه را می‌نویسید، مغز شما دقیقاً آن لحظات را دوباره تجربه می‌کند) و همین‌طور کمک به کشف کردن ایده‌هایی که حتی نمی‌دانستم آنها را در سر دارم. یکی از شعارهای شخصی من این است: «کتاب‌ها را می‌خوانم تا آنچه را دیگران می‌دانند بفهمم، ولی ژورنال می‌نویسم تا بفهمم خودم چه می‌دانم.»

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:55 - 0 تشکر 524485


6. رعد و برق آنهایی را می‌گیرد که دور و بر طوفان‌ها می‌پلکند. وقتی در خانه نشسته‌اید احتمال اینکه رعد و برق شما را بگیرد اندک است. اما وقتی بیرون هستید و در حالی که یک شی فلزی در دست دارید از درخت بالا می‌روید، بخت این اتفاق بیشتر است. موفقیت هم همین‌طور است. به کنفرانس‌های بزرگان بروید، به فرصت‌ها بله بگویید، و داستان‌تان را همه جا جار بزنید. این شمایید که می‌توانید بخت خودتان را رقم بزنید.

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:55 - 0 تشکر 524488

7. اولویت اول، همیشه خانواده. در طول راه این را درک کرده‌ام که تنها عامل همیشه وفادار زندگی، خانواده است. دوستان تغییر می‌کنند، شغل‌ها تغییر می‌کنند،‌ ولی خانواده شما همیشه خانواده شما باقی می‌ماند. از وقت خود سرمایه‌گذاری کنید تا رابطه خود با والدین و خواهر/برادرها را واقعاً به روابطی استثنایی تبدیل کنید. و اگر خانواده‌ای ندارید یک گروه خاص را پیدا کنید و با آنها چنین روابطی را بسازید.

پنج شنبه 2/6/1391 - 11:55 - 0 تشکر 524489

8. هرگز نگویید "بهترین بماند برای آخر." از سوت آغاز، تمام آنچه را دارید رو کنید. و هیچ ایرادی هم ندارد که دسر را اول بخورید!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی