انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 108)
پنج شنبه 2/6/1391 - 0:55 -0 تشکر 524033
غیرمتعهدها زیاد شوند، جنگ با ایران آغاز می‌شود!

حالی که تنها چند روز دیگر به برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران باقی مانده، تلاش غرب و رژیم اسرائیل برای اقناع کشور‌ها جهت شرکت نکردن در این اجلاس، افزایش یافته است. در این میان، روزنامه «هاآرتص» دلیلی بسیار عجیب و البته خنده‌دار را در ضرورت تحریم این اجلاس مطرح کرده است.

پنج شنبه 2/6/1391 - 0:57 - 0 تشکر 524037
به گزارش «تابناک»، در آستانه برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران، حضور شمار بسیاری از کشور‌ها در عالی‌ترین سطح در این اجلاس قطعی شده و شخصیت‌های برجسته جهانی، به ویژه «بان کی مون»، دبیر کل سازمان ملل نیز برای شرکت در آن اعلام آمادگی کرده‌اند.

پنج شنبه 2/6/1391 - 0:58 - 0 تشکر 524040

در این میا‌ن، از چند روز پیش مقامات و رسانه‌های اسرائیلی تلاش شدیدی را آغاز کرده‌اند تا ضمن کاهش اهمیت این اجلاس، به طور خاص از شرکت دبیر کل سازمان ملل در آن جلوگیری کنند. هرچند تاکنون این تلاش به مقامات و رسانه‌های جنگ طلب این رژیم محدود شده بود، این بار روزنامه چپ‌گرا و ضد جنگ «هاآرتص» نیز از دیدگاه خود ضرورت عدم شرکت ‌بان در این اجلاس را مطرح کرده است.

پنج شنبه 2/6/1391 - 0:59 - 0 تشکر 524044

به نوشته این روزنامه، مهمترین دلیل اینکه‌ بان نباید در اجلاس تهران شرکت کند، این است که حضور وی در ایران، این ادعا را که ایران بر اثر تحریم‌ها منزوی شده، زیر سؤال می‌برد و در نتیجه، موضع جنگ‌طلبان آمریکایی و اسرائیلی که حمله نظامی را تنها راهکار مقابله با ایران می‌دانند، تقویت خواهد شد!پنج شنبه 2/6/1391 - 1:0 - 0 تشکر 524053

این روزنامه ادامه می‌دهد، حتی در صورت منصرف شدن‌ بان از شرکت در اجلاس عدم تعهد نیز برگزاری این اجلاس واقعه‌ای ناخوشایند در شرایط کنونی به شمار می‌رود، زیرا حضور صد‌ها نفر از نمایندگان کشور‌ها، از جمله شمار بسیاری از رهبران جهان در کنفرانسی که ایران ریاست آن را بر عهده دارد، باز هم به معنای شکست تلاش‌ها برای منزوی کردن ایران و تقویت موضع نتانیاهو خواهد بود. 
چنین امری همچنین دو دیدگاه موجود در میان رهبران اسرائیلی را تقویت می‌کند: یکی اینکه «همه دنیا علیه ماست» و دیگر آن که «ما تنها می‌توانیم به خودمان متکی باشیم». در نتیجه، برگزاری این اجلاس، دست‌کم از جنبه روانی می‌تواند مسیر جنگ را هموار‌تر کند.

پنج شنبه 2/6/1391 - 1:0 - 0 تشکر 524057

این استدلال هرچند عجیب و غریب به نظر می‌رسد، اما در حقیقت بیانگر نکاتی مهم درباره ماهیت نگرش غرب و رژیم اسرائیل به موضوع اجلاس عدم تعهد است. مهمترین نکته آن، دقیقاً‌‌ همان چیزی است که در متن مطلب هاآرتص به آن اشاره شده؛ یعنی این موضوع که برگزاری اجلاس عدم تعهد، نشان دهنده تحرک و پویایی دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و بی‌پایه بودن ادعا‌ها درباره منزوی شدن ایران در جهان است.

پنج شنبه 2/6/1391 - 1:1 - 0 تشکر 524063

اما سفسطه‌ای که در مطلب این روزنامه وجود دارد، اشاره نکردن به این نکته است که حقیقت فوق، نه تنها تهدیدی برای ایران نیست، بلکه در حقیقت موضع ایران را در قبال غرب و رژیم اسرائیل تقویت کرده و مقامات جنگ طلب این رژیم را در چالش اساسی رویارویی با ایرانی قرار خواهد داد که تنها نیست و دوستان منطقه‌ای و بین المللی مهمی برای خود دارد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی