سينما و تلویزیون (بازدید: 1775)
چهارشنبه 1/6/1391 - 14:43 -0 تشکر 523340
اخبار شهریور ماه


با سلام

دوستان عزیزی که تمایل به ثبت بحث با موضوع خبر دارند
لطفا در این تاپیک مباحث را ثبت کنند


* ضوابط *

1- منبع خبر را درج کنید .

2- خبر باید دارای تیتر و به صورت BOLD باشد .

3- متن خبر را پاراگراف بندی کرده و از فونت و سایز مناسب استفاده کنید .
 
- تاپیک  هر ماه تا سه روز پس از آخر ماه جهت درج نظر باز می ماند و سپس قفل می شود .

- در صورتی که خبر شما ظرفیت درج در صفحه اصلی انجمن را ندارد در تنها در همین تاپیک ثبت کنید
و در صورتی که بحث جدید ایجاد کردید و تعداد بازدید کنندگان کم بود به این تاپیک منتقل می شود .

- تاپیک ماه جدید توسط مدیر انجمن یا جانشین ایجاد می شود .

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

چهارشنبه 1/6/1391 - 22:50 - 0 تشکر 523917

یک سوم «چ» فیلمبرداری شد
به گزارش شبکه ایران فیلمبرداری سکانسهای مربوط به پاوه فیلم سینمایی «چ» به تازگی یه پایان رسید و گروه تولید به تهران بازگشتند تا ادامه فیلمبرداری را در تهران پی گیرند. ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم در تازه ترین کلیپ پشت صحنه فیلم می گوید:« بحمدا.. ۴۵ روز در پاوه بودیم، ۳۶ جلسه در ۴۵ روز کار کردیم و یک سوم کار را فیلمبرداری کردیم. از اینجا به تهران می رویم تا مابقی فیلمبرداری را در تهران انجام دهیم.»«چ» که بناست در خلال اتفاقات ۲۵ تا ۲۸ مردادماه ۱۳۵۸ مروری داشته باشد بر زندگی شهید مصطفی چمران به تهیه کنندگی مهدی کریمی و با حمایت مستقیم بنیاد سینمایی فارابی تولید می شود. فریبرز عرب نیا در این فیلم در نقش چمران ظاهر شده و سعید راد، بابک حمیدیان و مریلا زارعی دیگر بازیگران فیلم هستند.

چهارشنبه 1/6/1391 - 22:52 - 0 تشکر 523920

روی جلد تمام نشریات پر شده از تصاویر گلزار و جایی برای بازیگران واقعی نیست/ مگر سینمایی هم برای ما مانده که پرکار باشم؟

سینمای ما- جمشید هاشم‌پور بازیگری که در دهه‌ 1360 و تا حدودی هم 70 با ایفای نقش‌های ابرقهرمانانه در فیلم‌های اکشن مخاطبان بسیاری را به ویژه در شهرستان‌ها به سینما‌ها می‌کشاند، مدتی است کم کار شده و اغلب نقش‌های کوتاه آثاری را بازی می‌کند که در اکران هم چندان توجهی به آن‌ها نمی‌شود. آخرین بازی هاشم‌پور را در درام جنگی «گلوگاه شیطان» در نقش یک شکارچی کوسه دیدیم.

چندی قبل هاشم‌پور را که در حال قدم زدن در خیابان شریعتی بود به طور اتفاقی دیدم و اولین پرسشی هم که از او داشتم دلایل کم کاری‌اش در سینما بود. جالب اینجاست که محل دیدار من و هاشم‌پور درست روبروی سینما صحرا بود که فیلم «خوابم می‌آد» را اکران می‌کرد و همین که من گفتم چرا در سینما کم کار شده‌اید، هاشم‌پور به سردر سینما صحرا اشاره کرد و گفت: «مگر سینمایی هم برای ما مانده که من پرکار شوم. سینمای ما در بهترین حالت فیلمی است مثل «خوابم می‌آد» و در چنین اوضاعی معلوم است که جایی برای من و امثال من نیست.»

هاشم‌پور که به لحاظ فیزیکی همچنان سرحال نشان می‌داد، ادامه داد: «مگر دیگر کسی مثل ملاقلی‌پور هم هست که «قارچ سمی» بسازد یا حداقل «میم مثل مادر» که من هم در آن ایفای نقش کنم؟! حداقل اثری مثل «استشهادی برای خدا» هم ساخته نمی‌شود که مرا ترغیب به ایفای نقش کند.»

از جمشید هاشم‌پور درباره دلایل دوری‌اش از فضای رسانه هم پرسیدم و او پاسخ داد: «سینمایی وجود ندارد که این همه رسانه برای آن منتشر شود. نمی‌دانم با این اوضاع کیفی، رسانه‌های مختلف چیزی هم برای عرضه به مخاطبان دارند؟!» هاشم‌پور افزود: «روی جلد تمامی نشریات پر شده از تصاویر گلزار و بازیگرانی که فقط چهره دارند. دیگر جایی برای بازیگران واقعی نیست.»

پایان درد دل‌های هاشم‌پور این بود: «کسی حال ما را نمی‌پرسد و ما هم ترجیح می‌دهیم حال کسی را نپرسیم و زندگی بی‌حاشیه خود را ادامه دهیم.»
منبع : سایت روزنامه ایران

پنج شنبه 2/6/1391 - 14:40 - 0 تشکر 524691

حسندوست: با پیشنهاد ریاست جمهوری می‌توان از وضعیت فعلی خارج شد/مشکل خانه سینما دولتی بودن آن بود
رئیس کانون تدوینگران سینمای ایران گفت: رئیس جمهور در جلسه اخیر با سینماگران نگاهی مثبت به خانه سینما و اصناف داشته اند و با پیشنهاد اصلاح و تایید اساسنامه توسط نمایندگان صنوف راهی عملی را پیشنهاد کرده اند که می توان با استفاده از این روش از بن بست فعلی خارج شد.

حسن حسندوست در گفت و گو با خبرنگار سینماپرس با بیان این مطلب در مورد شیوه فعال کردن اصناف توضیح داد: از روز ابتدایی تشکیل خانه سینما برخلاف خواسته صنوف برای قانونی شدن، وزارت ارشاد لزومی برای این کار نمی دید و معتقد بود چون خانه سینما قانونی است نیازی به قانونی شدن صنوف نیست، به همین دلیل صنوف تلاشی برای قانونی شدن انجام ندادند.


وی ادامه داد: اگر از همان ابتدا کمیته ای برای ثبت قانونی صنوف تشکیل شده بود دیگر نیاز به هیات ساماندهی صنوف نبود و اساسنامه توسط اصناف بررسی و پس از اصلاح توسط دولت یا وزارت ارشاد به تصویب می رسید.


وی با تاکید بر این که صنوف آمادگی لازم برای قانونی شدن را دارند، تصریح کرد: این قانونی شدن باید زیرنظر اصناف انجام شود. باید از سوی اعضای اصناف اساسنامه اصلاح و با مذاکره با وزارت ارشاد روند قانونی شدن طی شود.


حسندوست ادامه داد: نمی فهمم چرا در گذشته وزارت ارشاد اصراری برای قانونی شدن صنوف نداشت در حالی که قانونی شدن اصناف کار بسیار درستی است و اگر صنوف قانونی شوند از امکانات بیشتری برخوردار می شوند.


وی یکی از اشکالات خانه سینما را تاسیس شدن از طرف دولت و پس از آن شکل گیری اصناف از طریق خانه سینمای دولتی دانست و خاطرنشان کرد: اگر از همان ابتدا صنف ها از سوی اعضای آن و زیر نظر قوانین تشکیل شده بودند این مشکلات رخ نمی داد. البته با صحبت های اخیر رئیس جمهور بهترین روش برای قانونی شدن صنوف یک بار دیگر مطرح شده است.


رئیس کانون تدوینگران سینمای ایران در مورد شرایط مورد نیاز برای از سرگیری فعالیت های صنوف اظهار کرد: در مرحله اول باید پس از تشکیل مجمع عمومی کمیته ای برای اصلاح اساسنامه شکل بگیرد. همچنین وزارت ارشاد تعهد دهد که روند قانونی شدن اصناف را پیگیری کند تا پس از اصلاح اساسنامه توسط اصناف نسبت به قانونی شدن آن ها اقدام شود.


به گفته حسندوست، اصناف می توانند از طریق سازمان های دیگری چون وزارت کشور و یا وزارت کار ثبت قانونی شوند اما با توجه به این که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوعی فرهنگی دارد، ترجیح می دهند که از طریق وزارت ارشاد ثبت قانونی شوند.خبرگزاری سینمای ایران


پنج شنبه 2/6/1391 - 14:41 - 0 تشکر 524692

جشنواره فیلم کودک از خوش سابقه ترین جشنواره هاست


به گزارش سینماپرس، این کارگردان در گفتگو یا ستاد خبری بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی با موضوعات خاص می‌تواند در جهت رشد و تعالی سینما بسیار تاثیرگزار باشد؛ ضمن اینکه رقابت برای تولیدات با کیفیت هم بیشتر می‌شود.

شورجه همچنین بیان کرد: در این جشنواره فیلمسازان ژانر کودک آثار خود را به نمایش می‌گذارند، تا مورد داوری و نقد قرار گیرد، این کار باعث می‌شود کارگردان‌ها از کم و کیف کار خود اطلاع پیدا کنند.

کارگردان 33 روز یادآور شد: در جشنواره فیلم کودک، تقدیر و تشویق فیلمسازان باعث رونق این ژانر می‌گردد، و فیلمسازان در آینده با رشد بیشتر و نواقص کمتری به کار خود ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به حضور هنرمندان و رونقی که از این بابت در جشنواره ایجاد می‌شود گفت: با توجه به اینکه مخاطبان جشنواره کودکان هستند، حضور عوامل فیلم اعم از کارگردان، تهیه کننده و بازیگر می‌تواند باعث دلگرمی کودکان شود.

شورجه با اشاره به ضعف آکادمیک در حوزه فیلمنامه‌نویسی هم تاکید کرد: متاسفانه فیلمنامه‌نویسان در این ژانر برای رسیدن به یک فیلمنامه استوار و قوی تحقیق و پژوهش کمی دارند.

وی ادامه داد: این نکته بسیار مهم است که باید از ساخت فیلمنامه‌های تکراری و کلیشه‌ای پرهیز کرد؛ چون سینمای کودک ما نیازمند موضوعات جذاب است. ما باید در انتخاب داستان‌ها سبک و سیاق خاصی داشته باشیم و به درستی شخصیت پردازی کنیم تا این سینما از فیلمنامه‌های ضعیف لطمه نخورد.

پنج شنبه 2/6/1391 - 14:42 - 0 تشکر 524693

مسئولین و هنرمندان رسالت خود را در تولید فرهنگ مقاومت انجام‌ نداده‌اند


سینماپرس-گروه سینما/ کارگردان فیلم سینمایی «نفوذی» گفت: ازسال ها پیش نه مسولین هنری و نه هنرمندان وکسانی که متولی موضوع دفاع مقدس هستند نتوانسته اند جدیت و رسالت خود را درتولید فرهنگ مقاومت وایثاربه خوبی انجام‌ دهند.


به گزارش سینماپرس، دفاع مقدس یک ژانر ملی است که تمام ژانرهارا میتوان به این گونه ربط داد و سینماگران ماباید از این دریا وگنج عظیم تولیدات عمیقی پدید بیاورند وهرچه به عمق آن نفوذ کنیم قطعا به نتایج مطلوب‌تری خواهیم رسید.

ازسال ها پیش نه مسولین هنری ونه هنرمندان وکسانی که متولی موضوع دفاع مقدس هستند نتوانسته اند جدیت و رسالت خود را درتولید فرهنگ مقاومت وایثاربه خوبی انجام‌ دهند و در برهه ای از زمان بعضی از مدیران گمان می کردند که جنگ دیگر به اتمام رسیده و نباید دیگر به آن پرداخت و از سوی دیگرسختی تولید ومشکلات ژانر دفاع مقدس هر سینماگری را به سمت خود نمی کشاند.

بنابراین مسولین باید به دفع تمام نواقص بپردازند تا ژانر دفاع مقدس مجددا احیا شود و به سمت تولیدات فاخر برود.

متاسفانه سینماگران بدون پژوهش وبا ذهنیت خود فیلم نامه را تولید می کنند که این نتیجه مطلوبی ندارد چراکه باید جلیگاهی برای تولید ایده وفکر بوجود بیاوریم وافرادی که نسبت به این ژانر متعهد ودلسوز هستند را برای آموزش وتولید ایده های خلاقانه در نظر بگیریم.

پنج شنبه 2/6/1391 - 14:43 - 0 تشکر 524695

شاگرد آیت‌الله مهدوی کنی بوده‌ام/خیلی از مسولان ممکلت شاگرد قرآن من بوده‌اند


سینماپرس-گروه رادیو و تلویزیون/محمدرضا شریفی‌نیا گفت: علاقه من به مباحث قرآنی به دوران نوجوانی بنده باز‌ می‌گردد که من یک دوره‌ای قرآن درس می‌دادم و حتی خیلی از مسولین ممکلت شاگرد بنده بودند. بنده در آن زمان در محضر آیت‌الله مهدوی کنی درس می‌خواندم و کار می‌کردم و بخش زیادی از دوران نوجوانی و جوانی من در ارتباط با قرآن سپری شده است و در سطحی هستم که با خیلی از افراد می‌توانم در مورد مسایل قرآنی بحث کنم.


به گزارش خبرنگار سینماپرس، پخش مستند قرآنی «نشانه» مدتی است که هرشب از شبکه آموزش با حضور محمدرضا شریفی‌نیا به عنوان راوی و مجری برنامه آغاز شده است. مستندی که با نگاهی متفاوت با جهان هستی می‌کوشد براساس آیات قرآنی مستندات علمی و پیشرفت‌های بشر را تشریح و اثبات کند که چگونه خداوند در 1400 سال قبل مطالبی را عنوان کرده است که امروز با وجود همه پیشرفت‌های علمی بشر هنوز نتوانسته‌اند بسیاری از این نشانه‌ها را درک کند. به بهانه حضور شریفی‌نیا در این مستند قرآنی گفت‌وگویی را با او انجام داده‌ایم.* خیلی از مسولین ممکلت شاگرد کلاس قرآن من بوده‌اند
این بازیگر سینما و تلویزیون در ابتدا در خصوص این سوال که ساخت برنامه‌های قرآنی یک اشراف کاملی نسبت به قرآن می‌خواهد و شما چگونه به این اشراف دست پیدا کردید؟ گفت: علاقه من به مباحث قرآنی به دوران نوجوانی بنده باز‌ می‌گردد که من یک دوره‌‍ای قرآن درس می‌دادم و حتی خیلی از مسولین ممکلت شاگرد بنده بودند.
وی افزود: بنده در آن زمان در محضر آیت‌الله مهدوی کنی درس می‌خواندم و کار می‌کردم و بخش زیادی از دوران نوجوانی و جوانی من در ارتباط با قرآن سپری شده است و در سطحی هستم که با خیلی از افراد می‌توانم در مورد مسایل قرآنی بحث کنم.
شریفی‌نیا تصریح کرد: این کار و مطالعه زیادی در زمینه علوم قرآنی انجام داده‌ام و خیلی علاقه‌مندم تا کارهایی را که در زمان نوجوانی و جوانی کردم به یک شکلی امروز انجام دهم.


* ساخت مجموعه‌ قرآنی شبکه آموزش تا پایان سال انجام خواهد شد
وی همچنین در خصوص اینکه چگونه در جریان تولید مستند قرآنی «نشانه» قرار گرفت و به گروه اضافه شد اظهار داشت: سال گذشته یک مجموعه تلویزوینی براساس آیات قرآن برای شبکه آموزش به تهیه‌کنندگی علیرضا سپهرین، کارگردانی فرهاد جم و حضور بنه به عنوان مشاور تولید شد که مورد توجه قرا گرفت و قرار شد ادامه این کار به صورت ویژه و با حضور کارگردانان بزرگ به صورت یک مجموعه قرآنی ساخته شود که هم آکنون بیش از 200 قصه اماده و به دستمان رسیده است که با آماده شدن کامل قصه‌ها کار را شروع خواهیم کرد.
وی افزود: در این کار کارگردانان بزرگی حضور خواهند داشت و هر کدام چندین قصه از قرآن را انتخاب و آنها را خواهند ساخت که فکر می‌کنم تجربه نوینی است و حتی قرار است از حضور بازیگران مطرح نیز استفاده کنیم.
شریفی‌نیا خاطر نشان کرد: اما یک طرح ده قسمتی در خحصوص تطبیق علمی آیات قرآن با پیشرفت‌های علمی وجود داشت که پیشنهاد شد این کار را برای ماه مبارک رمضان برای شبکه اموزش تهیه و تولید کنیم و بنده هم سعی کردم در کنار این پروژه قرآنی از بهترین و حرفه‌ای ترین افراد مناسب با تخصص خود استفاده کنیم.
بازگیر فیلم سینمایی «رسوایی» جدیدترین کار مسعود ده‌نمکی تاکید کرد: در واقع با این مستند می‌خواستیم نشان دهیم معجزاتی که قرآن در 1400 سال قبل خبر آنرا داده بود تا چه حد توسط علم محقق شده و به نوع شگفتی‌های قرآن را بررسی کنیم.


* چنین آثاری قابلیت پخش از همه شبکه‌ها را دارند
شریفی‌نیا در ادامه در خصوص پخش این مستن قرآنی از شبکه آموزش سیما گفت: به هرحال هر شبکه‌ای برای اینکه بتواند مستقل شود و مخاطب بیشتری را جذب کند احتیاح دارد تا آثار خوبی پخش کند و من باید از شبکه آموزش که متولی تولید و پخش این برنامه شد واقعا تشکر کنم اما این برنامه این قابلیت را دارد که در تمام شبکه‌های ملی پخش شود و طیف بیشتری از مردم جامعه آنرا ببینند چرا که واقعا تاثیر خوبی روی افراد می‌گذارد.
وی افزود: کارهایی نظیر «نشانه» که تجربه نوینی در کارهای تلویزیونی است عمومی‌تر هستند و نباید تنها به پخش از شبکه آموزش محدود شود. همه شرایطی که این روزها ما داریم مبتنی بر قرآن است و کاریکه در زمینه قرآن انجام می‌شود نیز باید در معرض دید همه افراد قرار گیرد. اما اینکه شبه آموزش قدم جلو گذاشته است و چنین کار قرآنی ویژه‌ای را تهیه و تولید کرده جای تقدیر دارد.
این بازیگر سینما و تلویزوین رد خاتمه اظهار داشت:ما در این کار معجزات و شگفتی‌های قرآن را نشان داده‌ایم که در قرآن چه مطالب جذاب و شگفت‌انگیزی نوشته شده است. یعنی در حقیقت کل بحث ما معجزه قرآن است و حرف‌هایی که به زیبایی و شیوایی در 1400 سال قبل بیان شده است و ما تازه براساس پیشرفت علم داریم به بخشی از آنها آگاهی پیدا می‌کنیم.

به گزارش سینماپرس، مستن قرآنی «نشانه» در قسمت با موضوعاتی از قبیل پیدایش زمین، آسمانها،آهن،جنین و قیامت به تهیه‌کنندگی علیرضا سپهرین و کارگردانی سلمان وکیلیو حضور محمدرضا شریفی‌نیا عنوان راوی و مجری برای پخش از شبکه اموزش تهیه و تولید شده است.

پنج شنبه 2/6/1391 - 14:44 - 0 تشکر 524697

اهدا یک روز حقوق کارکنان بنیاد سینمایی فارابی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی


سینماپرس-گروه سینما/کارکنان بنیاد سینمایی فارابی برای همدلی و مساعدت با هموطنان آسیب دیده در جریان زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی، یک روز از حقوق خود را به این هموطنان اهدا کردند.


به گزارش سینماپرس به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، زلزله ای به بزرگی 2/6 ریشتر شنبه هفته گذشته استان آذربایجان شرقی را لرزاند و شهرهای اهر ، هریس و ورزقان و روستاهای اطراف این شهرها را با آسیب های جدی رو به رو کرد و در جریان این زلزله، بسیاری از هموطنان آذری خانه و عزیزان خود را از دست دادند.

کارکنان بنیاد سینمایی فارابی هم صدا با اهالی سینمای کشور یک روز از حقوق خود را به هموطنان آسیب دیده اهدا کردند تا در حد بضاعت خود سهم و دین خود را نسبت به این عزیزان ادا کنند.

پنج شنبه 2/6/1391 - 14:45 - 0 تشکر 524701

تاریخ برگزاری هفتادمین دوره «گلدن گلوب» مشخص شد


به گزارش سینما پرس، مسئولان برگزارکننده مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب» روز گذشته به صورت رسمی اعلام کردند که هفتادمین دوره این مراسم سالیانه در تاریخ 13 ژانویه (24 دی) زمستان سال جاری و در هتل بورلی هیلتن برگزار می شود.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، نامزدهای دریافت جوایز مراسم «گلدن گلوب» نیز در تاریه 13 دسامبر (23 آذر) پاییز سال جاری معرفی می شوند.

فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به نویسندگی و کارگردانی اصفر فرهادی در سال گذشته موفق شد با شکست رقیبان برجسته ای مانند «گل های جنگ»(Flowers of War) به کارگردانی ژانگ ییمو از چین/ «در سرزمین خون و عسل» (In the Land of Blood and Honey) به کارگردانی آنجلینا جولی از ایالات متحده آمریکا/ «پسر بچه ای با دوچرخه» (The Kid with a Bike) به کارگردانی ژان پیر و لوک داردنه از بلژیک/ «پوستی که در آن زندگی می کنم» (The Skin I Live In) به کارگردانی پدرو آلمودوار از اسپانیا جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شصت و نهمین دوره مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب» را به خود اختصاص دهد.

فیلم های سینمایی «فرزندان» (The Descendant) و «هنرمند» (The Artist) نیز به ترتیب جوایز بهترین فیلم درام و بهترین فیلم کمدی یا موزیکال شصت و نهمین دوره این مراسم اهدای جوایز را به خود اختصاص داده بودند.

همچنین فهرست اسامی نامزدهای نهایی هشتاد و پنجمین دوره مراسم اسکار نیز در تاریخ 24 ژانویه (5 بهمن) زمستان سال جاری اعلام می شود.


هشتاد و پنجمین دوره مراسم سالیانه نیز در تاریخ 24 فوریه سال 2013 میلادی (6 اسفند) زمستان سال جاری در سالن «کداک تیه‌تر» که اکنون به «دالبی تیه‌تر» تغییر نام داده است، برگزار می‌شود.

پنج شنبه 2/6/1391 - 18:25 - 0 تشکر 524889


"کلاه قرمزی و بچه ننه" به سینما آزادی رفت
به گزارش خبرنگار مهر، در پی اختلاف پیش آمده بین شورای صنفی نمایش ،حوزه هنری و شهرداری مبنی بر کم و کیف اکران فیلم ها در سالن های در اختیار ، برخی از فیلم ها از نمایش در گروه سینما آزادی محروم شدند.

اما پس از چند روز از اکران عید فطر و نمایش محدود فیلم پرمخاطب "کلاه قرمزی و بچه ننه" و همچنین فیلم هایی چون"ضد گلوله" و "بی خداحافظی" گویا اختلاف ها به پایان رسیده و این فیلم ها در گروه سینما آزادی از امروز به نمایش درآمده است.

رضا سعیدی پور مدیر سینما آزادی در این ارتباط به خبرنگار مهر، گفت: خوشبختانه مشکل اکران فیلم های عید فطر حل شد و سه فیلم اکران شده به مناسبت عید فطر در گروه سینما آزادی نیز نمایش داده می شود.

وی در ادامه افزود: امیدوارم مجموع مسائل و مشکلات پیرامون اکران سینما از این به بعد پشت درهای بسته به درستی برطرف شود و مشکلات و مسائل مدیریتی سینما هیچگاه به بدنه سینمای ایران و مخاطب کشیده نشود.

مدیر سینما آزادی در پایان صحبت های خود در پاسخ به این سئوال که آیا مشکل سینما آزادی به عنوان سرگروه حل شده است گفت: خوشبختانه با حل اختلاف های شورای صنفی نمایش و حوزه هنری سرگروهی سینما آزادی هم حل شده است و از این پس این سینما به عنوان سرگروه به اکران فیلم ها ادامه می دهد.

لازم به ذکر است هادی منبتی مدیرعامل موسسه تصویر شهر چندی پیش اعلام کرده بود که در صورت برطرف شدن مشکل اکران فیلم در سینما آزادی ، پردیس های سینمایی شهرداری هم نمایش فیلم ها را از سر می گیرند.

پنج شنبه 2/6/1391 - 18:27 - 0 تشکر 524891

زندگی علی حاتمی به تلویزیون می‌رودبه گزارش روابط عمومی این فیلم، در مستند زندگی علی حاتمی که بخشی از فیلمبرداری آن سال 1383 انجام شده و اجرای آن را اکبر عالمی بر عهده دارد، هنرمندانی چون جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز، مرتضی احمدی، ژاله علو، مرتضی ممیز، جمشید لایق، سروش خلیلی، فخری خوروش، بیژن محتشم، داریوش اسدزاده، جلال‌الدین معیریان، اصغربیچاره، بیژن بیرنگ، مجید میرفخرایی و احمد بخشی به تحلیل شخصیت هنری زنده‌یاد حاتمی می‌پردازند.

علی حاتمی (1375-1323) کارگردان و فیلمنامه‌نویس بیش از 10 فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی در کارنامه دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به فیلم‌های سینمایی «حسن کچل»، «طوقی»، «خواستگار»، «سوته‌دلان»، «حاجی واشنگتن»، «کمال‌الملک»، «مادر» و «‌دلشدگان» و سریال‌های «سلطان صاحبقران» و «هزاردستان» اشاره کرد.


هموطنان داخل کشور می‌توانند مستند زندگی علی حاتمی را با استفاده از آنتن‌های دیجیتالی روی شبکه جام جم یک تماشا کنند.

ساعت پخش این مستند در روز جمعه سوم شهریور به این ترتیب است: جام جم 1: 19:45 به وقت تهران، جام جم 2: 3:20 بامداد به وقت تهران، جام جم 3: 13:40 به وقت تهران، ایرانیان مقیم لس آنجلس، جام جم 2: 15:40 (در قاره‌های آمریکا - اروپا - آسیا ـ اقیانوسه، در هر سه شبکه جام جم 17:20 به وقت محلی است.)
http://fararu.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی