انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 882)
چهارشنبه 1/6/1391 - 14:32 -0 تشکر 523312
اخبار دانشجویی 1 شهریور

تغییر مركز آزمون ترم تابستانی دانشجویان پیام نوری ممکن شد


تغییر مركز آزمون ترم تابستانی دانشجویان پیام نوری ممکن شد


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور از امکان تغییر مرکز آزمون ترم تابستان دانشجویان پیام نور خبر داد.

دکتر سلیم بهرامی در این رابطه اعلام كرد: به دلیل اینکه برخی از دانشجویان پس از مهلت مهمان و انتخاب واحد بنا به شرایط غیرقابل پیش بینی امکان حضور در امتحانات در مرکز/واحد فعلی خود را ندارند لذا جهت مساعدت با آنها امکان تغییر محل آزمون برای دانشجویان در ترم تابستان با شرایطی فراهم شد.

وی با بیان اینكه تغییر محل آزمون برای کلیه دروس است، گفت: دانشجویی که درس عملی یا کارآموزی یا پروژه انتخاب نموده‌اند مجاز به استفاده از شرایط مذکور نیستند.

بر این اساس، دانشجویانی می‌توانند از این امکان بهره جویند که نسبت به تسویه حساب شهریه خود با دانشگاه تا 2 شهریور اقدام كنند.


چهارشنبه 1/6/1391 - 14:33 - 0 تشکر 523313

فردا برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسیپرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: آزمون کاردانی به کارشناسی 91 با رقابت 424 هزار و 724 داوطلب در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز پنج‌شنبه دوم شهریورماه برگزار می‌شود.424 هزار و 724 نفر در آزمون کاردانی به کارشناسی امسال ثبت‌نام کرده‌اند، آزمون این داوطلبان در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز پنجشنبه دوم شهریور ماه برگزار می‌شود.

آزمون 33 کدرشته کاردانی به کارشناسی با 214 هزار و 491 داوطلب در نوبت صبح و آزمون 60 کدرشته باقی مانده با 210 هزار و 233 داوطلب در نوبت بعدازظهر دوم شهریور ماه برگزار خواهد شد.

کارت ورود به جلسه داوطلبان این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org از روز 30 مردادماه، قابل دریافت است.

داوطلبان گروه پزشکی این آزمون به جز کدرشته‌های 114 و 101 برای پاسخگویی به سؤالات عمومی و اختصاصی 220 دقیقه فرصت دارند و 180 دقیقه نیز برای پاسخگویی به سؤالات عمومی و اختصاصی رشته‌های فوریت‌های پزشکی و اتاق عمل برای آنها در نظر گرفته شده است.

داوطلبان گروه کشاورزی باید در مدت 165دقیقه به سؤالات عمومی و اختصاصی آزمون خود پاسخ دهند و زمان پاسخگویی به سؤالات گروه فنی و مهندسی در کدرشته‌های مختلف بین 150 تا 210 دقیقه متغیر است و مدت زمان پاسخگویی به 140 سؤال عمومی و اختصاصی برای داوطلبان گروه علوم پایه در این آزمون 220 دقیقه در نظر گرفته شده است.

داوطلبان کدرشته امتحانی 514(حسابداری) برای پاسخ به سؤالات عمومی و اختصاصی آزمون خود 195دقیقه فرصت دارند اما مدت زمان در نظر گرفته شده برای داوطلبان دیگر رشته‌های این گروه امتحانی 135دقیقه است.

براساس این گزارش، در میان داوطلبان آزمون رشته‌های دامپزشکی، داوطلبان کدرشته 701 (علوم آ‍زمایشگاهی دامپزشکی) برای پاسخ به سؤالات عمومی و اختصاصی 210 دقیقه فرصت دارند اما دیگر داوطلبان این گروه باید در مدت 180 دقیقه به سؤالات عمومی و اختصاصی آزمون پاسخ دهند، برای پاسخگویی داوطلبان گروه هنر به سؤالات آزمون کاردانی به کارشناسی نیز 160دقیقه فرصت تعیین شده است.

براساس این گزارش، از مجموع متقاضیان آزمون کاردانی به کارشناسی امسال 180 هزار و 253 نفر زن و 244 هزار و 471 نفر مرد هستند و آزمون آنها در حوزه‌های امتحانی 135شهرستان مختلف کشور برگزار می‌شود.

چهارشنبه 1/6/1391 - 14:33 - 0 تشکر 523314

مهلت درج نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیئت علمی تا 10 شهریور تمدید شد
پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس مرکز جذب وزارت علوم با اشاره به تمدید مهلت درج نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیئت علمی تا 10 شهریورماه، گفت: دانشگاه‌های کشور تا کنون نیاز به 13 هزار عضو هیئت علمی را اعلام کرده‌اند.محمد رضا مردانی، رئیس مرکز جذب وزارت علوم  با بیان اینکه دانشگاه‌ها تا 10 شهریورماه مهلت دارند تا با ورود به سامانه مربوطه نسبت به ثبت‌ نیاز خود به عضو هیئت علمی اقدام کنند، افزود: تا کنکون 220 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی نیازهای خود به عضو هیئت علمی را اعلام کرده‌اند.

به گفته وی تا کنون از سوی دانشگاه‌های کشور 13 هزار نیاز هیئت علمی در سامانه ثبت شده است که از این تعداد 3 هزار نفر بورسیه، 7 هزار و 700 نفر پیمانی با مدرک دکترا، 800 نفر پیمانی با مدرک کارشناسی ارشد، هزار و 200 نفر طرح سربازی با مدرک دکترا و 300 نفر طرح سربازی با مدرک کارشناسی ارشد اعلام نیاز شده است.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم با اشاره به آغاز دور جدید ثبت‌نام داوطلبان برای جذب هیئت علمی از 20 شهریورماه، خاطرنشان کرد: متقاضیان جذب و بورس هیئت علمی دانشگاه‌های کشور می‌توانند از 20 شهریورماه براساس نیازهای اعلام شده در سامانه مربوطه ثبت‌نام کنند.چهارشنبه 1/6/1391 - 14:33 - 0 تشکر 523315

دلیل راه اندازی دانشگاه پولی برای دانشگاه تهرانپرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: مدیر کل شورای گسترش آموزش عالی دلیل راه اندازی دانشگاه تهران 2در کرج را سابقه درخشان دانشگاه تهران و پذیرش مطلوب دانشجو در پردیسهای بین الملل این دانشگاه عنوان کرد.

ابوالفضل حسنی با توجه به تاکید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر عدالت آموزشی، برخی دانشگاهها اقدام به راه اندازی پردیس شماره2(همانند دانشگاه تهران2) در نزدیکی دانشگاه مادر کرده اند. در این میان دانشگاهی مانند دانشگاه تهران که چند پردیس بین الملل دارد اقدام به راه اندازی دانشگاه تهران 2 در کرج کرده است. این دانشگاه و پردیسها با تصویب هیأت امنا و وزارت علوم شهریه های میلیونی را از دانشجویان دریافت می کنند و تحصیل در دانشگاه تهران2 و پردیسها منجر به کسب مدرک دانشگاه تهران برای دانش آموختگان خواهد شد که این موضوع از نگاه برخی دانشجویان، خانواده ها، کارشناسان و البته جمعی از رسانه ها خارج از چارچوب عدالت آموزشی صورت می گیرد و محلی برای درآمدزایی دانشگاهها شده است- در اینجا منظور نفی ایجاد منابع درآمدی دانشگاهها جدای از بودجه دولتی نیست- حال سوال اینجاست آیا برای راه اندازی دانشگاههای شماره 2 در نزدیکی دانشگاه مادر از جمله دانشگاه تهران2، آیین نامه ای از سوی وزارت علوم به دانشگاههای کشور ابلاغ شده یا دانشگاهها بدون هیچ آیین نامه ای و تنها با مجوز وزارت علوم اقدام به راه اندازی چنین دانشگاههایی می کنند؟ در این زمینه چه سازوکاری وجود دارد که دانشگاهها یک به یک در حال راه اندازی چنین شعبه هایی هستند؟ آیا از منظر وزارت علوم این امر تبعیض میان دانشجویان دارای وضعیت مالی مناسب و نامناسب نیست؟ چرا دانشجویانی که دارای شرایط مالی مناسب نیستند اما با رتبه های بالا پشت دربهای دانشگاهها قرار دارند و امکان پذیرش حتی مازاد بر ظرفیت را ندارند، نمی توانند به صورت مازاد بر ظرفیت در دانشگاه تهران 2 تحصیل کنند، اظهار داشت: با توجه به این که دانشگاه تهران دانشگاه مادر کشور است و سابقه خوبی در پذیرش دانشجو به خصوص در پردیسهای دانشگاهی کیش و قشم خود داشته مجوز تاسیس دانشگاه تهران 2 برای این دانشگاه صادر شد.

وی به یک دلیل دیگر علت ارائه مجوز برای تاسیس دانشگاه تهران 2 نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اطلاعات واصله و بازدیدهایی که از پردیس این دانشگاه در جزیره کیش صورت گرفت، دانشگاه تهران مبادرت به ایجاد پردیس شماره 2 خود در استان البرز (شهر کرج) با مجوز شورای گسترش آموزش عالی کرد.

به گفته این مقام مسئول در وزارت علوم، براساس بنده "ی" ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه که اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم در آن مشخص شده دانشگاهها می توانند به صورت خودگردان با دریافت شهریه پذیرش دانشجو داشته باشند و بر اساس بند "ح" همان ماده دانشگاهها می توانند مازاد ظرفیت رایگان خود ظرفیتهای جدیدی را که ایجاد می کنند طبق قیمت تمام شده یا توافق با بخش غیردولتی و با تایید هیات امناء در مقاطع مختلف دانشجو بپذیرند.


مدیر کل گسترش آموزش عالی در پاسخ به این سوال که آیا راه اندازی پردیسهای بین الملل و جذب دانشجو در این مکانها موجب جلوگیری از خروج ارز و دانشجویان شده یا خیر، اظهار داشت: به طور یقین وقتی دانشگاهها با مجوز دفتر گسترش آموزش عالی به صورت مازاد بر ظرفیت از دو طریق کنکور سراسری کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور و کنکور اختصاصی با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور در دوره هایی با مجوز شورای گسترش آموزش عالی اقدام به پذیرش کنند، عده کثیری از دانشجویانی که مایل به پذیرش از دانشگاه‌های خارج هستند تمایل به ادامه تحصیل در چنین پردیسهایی در داخل کشور و کنار خانواده دارند.

وی ادامه داد: با توجه به این که پردیسهای بین الملل خاص دانشگاههای بزرگ و مادر کشور هستند و سابقه طولانی در برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی دارند، تمایل و راغب بودن متقاضیان خروج از کشور را برای ادامه تحصیل در داخل کشور با کیفیت بالاتر و غیرقابل مقایسه را افزایش داده است.

چندی پیش نیز فرهاد رهبر - رئیس دانشگاه تهران در دفاع از راه اندازی دانشگاه تهران2 در کرج، تصریح کرد که دانشجوی پولی مفهوم تازه ای نیست و 50 درصد ظرفیت دانشگاههای دولتی هم پولی است چرا به آنجا پولی گفته نمی شود؟ پول که با پول فرق نمی کند.

وی همچنین تاکید کرد که دانشجوی شبانه به این بهانه ترمی 200 هزار تومان می دهد که از ظرفیت روزانه استفاده کند اما من در دانشگاه تهران در حال خلق ظرفیت هستم و شما به آن توجه ندارید که باید مکان، آزمایشگاه و کتاب جدید برای دانشجو بگیرم در حالیکه دانشجوی شبانه از ظرفیت خالی استفاده می کند.

چهارشنبه 1/6/1391 - 14:33 - 0 تشکر 523316

ایجاد دانشکده طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی بابل

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل از اخذ موفقیت اصولی تاسیس دانشکده طب سنتی در بابل خبر داد.

ابراهیم مکانیکی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: با ابلاغ وزیر بهداشت و به استناد رای صادره از 218 نشست شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، موافقت اصولی تاسیس دانشکده طب سنتی در شهر بابل اخذ شد.

وی افزود: با اخذ موافقت اصولی تاسیس این دانشکده، گام مهمی در راستای توسعه دانشگاه برداشته شد.

مکانیکی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بابل از ظرفیت بالایی در این زمینه برخوردار است ولی با این وجود امیدواریم با راه‌اندازی دانشکده طب سنتی در بابل بتوانیم با پرورش و تربیت جوانان متعهد و خلاق در رشته داروسازی در اینده‌ای نه چندان دور شاهد اعتلای دانشگاه باشیم.چهارشنبه 1/6/1391 - 14:34 - 0 تشکر 523317

ممنوعیت پذیرش دانشجویان مهاجر در دانشگاه‌های عربستان
دانشگاه‌های عربستان سعودی در اقدامی عجیب اقدام به عدم پذیرش دانشجویان مهاجر این كشور كردند.

به نقل از عرب نیوز، بنابر این طرح افرادی كه قبل از سن ورود به دانشگاه اقدام به ترك عربستان كنند و نیز افراد عربستانی كه در سایر كشورها اقامت دارند، نمی‌توانند به دانشگاه‌های این كشور وارد شوند.
این در حالی است كه اغلب در سالیان اخیر دانشجویان مهاجر این كشور از عدم حمایت دولت از دانشجویان مهاجر ناراضی بودند و فقط 25 درصد از آنان تصمیم به تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این كشور گرفتند. با این حال این كشور با داشتن 18 دانشگاه دولتی اغلب با كمبود دانشجو در دانشگاه‌های خود روبروست اما همواره با قوانین دست و پا گیر برای دانشجویان مهاجر این كشور در صدد عدم پذیرش آنان بوده است. برای مثال میزان شهریه برای دانشجویان مهاجر عربستان سعودی در دانشگاه‌های دولتی این كشور معادل 900 هزار تومان برای هر ترم بوده است كه فقط دانشجویان مهاجر عربستانی باید آن را پرداخت كنند.
همچنان ناآرامی در كشورهای همسایه باعث شده است دانشجویان از رفتن به این كشورها برای ادامه تحصیل منصرف شوند و والدین دانشجویان برای ادامه تحصیل فرزندانشان با چالش روبرو شده‌اند.چهارشنبه 1/6/1391 - 14:34 - 0 تشکر 523318

کمک هزینه تحصیلی دانشجویان جامعه بهزیستی استان قزوین افزایش می یابد

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین از افزایش کمک هزینه تحصیلی دانشجویان جامعه هدف بهزیستی در استان خبر داد.

منطقه قزوین، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین با بیان این مطلب گفت:طبق برنامه‌ریزی‌‌های انجام شده در سال جاری کمک هزینه تحصیلی دانشجویان جامعه هدف بهزیستی استان قزوین نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش می‌یابد.

بهاره رحمانی با بیان اینکه بهزیستی هر ساله با هدف ارتقای رفاه تحصیلی فرزندان مددجویان جامعه هدف بهزیستی استان قزوین کمک هزینه تحصیلی به آنها پرداخت می‌کند، افزود: مسئولان سازمان بهزیستی استان قزوین تلاش می‌کنند میزان کمک هزینه تحصیلی دانشجویان جامعه هدف بهزیستی این استان را که در دانشگاه‌هایی از جمله پیام نور، غیرانتفاعی و آزاد تحصیل می‌کنند را افزایش دهند.

رحمانی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 150 میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان جامعه هدف بهزیستی استان قزوین پرداخت شده است، ادامه داد: معدل بالا، مشروط نبودن دانشجویان و تعداد واحدها در هر ترم تحصیلی از عوامل تعیین کننده میزان کمک هزینه تحصیلی پرداختی به دانشجویان جامعه هدف مددجویان بهزیستی استان قزوین است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین از پرداخت کامل شهریه‌های برخی دانشجویان تحت پوشش بهزیستی خبر داد و افزود:این سازمان هر ساله به فرزندان دانش‌آموز جامعه هدف بهزیستی استان قزوین کمک هزینه تحصیلی پرداخت و از این دانش‌آموزان برتر تقدیر می‌‌شود.چهارشنبه 1/6/1391 - 14:34 - 0 تشکر 523320

تغییر تقویم آموزشی دانشگاه هنر

تقویم آموزشی دانشگاه هنر تهران تغییر کرد، براین اساس انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه از 18 شهریورماه آغاز می‌شود

با توجه به تعطیلی چند روزه شهریور ماه در تهران و به منظور سهولت انتخاب واحد و خدمات دهی مناسب به دانشجویان در این ایام و برای حفظ نظم آموزشی کلاس‌ها، زمان انتخاب واحد از 18 شهریورماه آغاز می‌شود و تا 21 شهریورماه ادامه دارد.

براساس این گزارش، کلاس‌های دانشگاه هنر از روز 25 شهریورماه آغاز می‌شود.چهارشنبه 1/6/1391 - 23:57 - 0 تشکر 523956

انتصابات جدید بسیج دانشجویی استان البرز، طی حکمی از سوی عباس صالحی نژاد، مسئول بسیج دانشجویی استان البرز مورخ 31/شهریور/1391 ، آقایان احسان خورشیدی به عنوان مسئول معاونت فرهنگی اجتماعی ، آرش رهبربینش به عنوان مسئول علمی پژوهشی و احسان دانشفر به عنوان مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی استان البرز منصوب گردیدند.

چهارشنبه 1/6/1391 - 23:59 - 0 تشکر 523957

یازدهمین جشنواره دانشجویان ممتاز، مبتکر و نوآور بسیجی، شاهد و ایثارگر استان قم به همت معاونت علمی پژوهشی بسیج دانشجویی قم برگزار می‌شود.مسئول علمی پژوهشی بسیج دانشجویی قم با اشاره به فعالیت‌های معاونت علمی پژوهشی بسیج دانشجویی اظهار کرد: این معاونت جشنواره دانشجویان ممتاز، مبتکر و نوآور بسیجی، شاهد و ایثارگر استان قم را با هدف گسترش فعالیت‌های علمی در میان دانشجویان بسیجی و ایثارگر برگزار می‌کند.


مولود فلاح ادامه داد: دانشجویان در این جشنواره در زمینه‌های تألیف و ترجمه کتاب، طر‌ح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی، اختراعات و کسب مقام در مجامع علمی کشوری و بین‌المللی شرکت می‌کنند.


وی خاطر نشان کرد: ارائه پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا و ارائه مقالات علمی از دیگر مواردی است که دانشجویان به وسیله آن در این جشنواره شرکت می‌کنند.


این مسئول افزود: همچنین در این جشنواره دانشجویان با رتبه‌های بالا در کنکورهای کارشناسی ارشد و دکترا و دانشجویان ممتاز علمی که معدل بالا دارند، تجلیل می‌شوند.


مسئول علمی پژوهشی بسیج دانشجویی قم اظهار داشت: برای رتبه‌بندی دانشجویان از لحاظ معدل مواردی مانند سطح علمی دانشگاه و رشته دانشجو در نظر گرفته می‌شود.


وی گفت: دانشجویان تا پایان مهر ماه سال جاری فرصت دارند، آثار و سوابق کاری خود را به نشانی دبیرخانه استانی جشنواره واقع در سازمان بسیج دانشجویی استان قم ارسال کنند.


فلاح تصریح کرد: اجلاسیه این جشنواره دهه فجر امسال با حضور مسئولان استانی و دانشجویان دانشگاه‌های قم برگزار خواهد شد و دانشجویان برگزیده تجلیل می‌شوند.


وی با اشاره به شرکت حدود 160 دانشجو در این جشنواره در سال گذشته خاطر نشان کرد: سال گذشته یک دانشجوی قمی در مرحله کشوری این جشنواره موفق به کسب رتبه دوم شد.


مسئول علمی پژوهشی بسیج دانشجویی قم با اشاره به دیگر فعالیت‌های معاونت علمی پژوهشی بسیج دانشجویی افزود: بسیج دانشجویی استان قم از دانشجویان ممتاز بسیجی در رشته‌های مختلف برای


شرکت در کلاس‌های فوق برنامه آموزشی برای آزمون ارشد و دکترا حمایت می‌کند.


خبرگزاری فارس

پنج شنبه 2/6/1391 - 0:0 - 0 تشکر 523961

نتایج نهایی آزمون ورودی مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور برای سال تحصیلی 91ـ 92 اعلام شد.حجت‌الاسلام محسن محدث با اشاره به آمار شرکت‌کنندگان و قبول‌شدگان در آزمون مقطع سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: در این مقطع 4 هزار و 878 نفر متقاضی شرکت در آزمون کتبی بودند که از


این میان هزار و 482 نفر در آزمون کتبی قبول شده و به مصاحبه معرفی شدند و اسامی 936 نفر به عنوان قبول‌شدگان نهایی اعلام شده است.


وی با بیان اینکه تحصیل بانوان طلبه در حال حاضر در مقطع سطح سه در رشته‌های رشته تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، مطالعات اسلامی زنان و تاریخ اسلام انجام می‌گیرد


افزود: پذیرش سال تحصیلی آینده برای نخستین بار در رشته اخلاق و تربیت اسلامی صورت خواهد گرفت، اما پذیرش رشته مطالعات اسلامی زنان به دلیل به حد نصاب نرسیدن متقاضیان انجام نمی‌شود.


مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه تحصیل طلاب در مقطع سطح سه در سه شیوه حضوری، نیمه‌حضوری و غیرحضوری انجام می‌گیرد اظهار کرد: در شیوه حضوری اسامی 593


نفر قبول‌شده نهایی اعلام شده است که از این میان 271 نفر در رشته تفسیر و علوم قرآنی، 158 نفر در رشته فقه و اصول، 10 نفر در رشته فلسفه اسلامی، 11 نفر در رشته اخلاق و تربیت اسلامی و 26 نفر در


رشته تاریخ اسلام معرفی شده‌اند.


وی اضافه کرد: پذیرش در رشته فلسفه اسلامی تنها در یک مرکز در شهر مقدس قم انجام می‌گیرد.


محدث تعداد طلاب قبول‌ شده در شیوه نیمه‌حضوری را 87 نفر دانست و افزود: از این میان 69 نفر در رشته تفسیر و علوم قرآنی و 18 نفر در رشته فقه و اصول پذیرفته شده‌اند.


وی با بیان اینکه 256 نفر در شیوه غیرحضوری سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران قبول شده‌اند ادامه داد: از میان این عده 103 نفر در رشته تفسیر و علوم قرآنی، 103 نفر در رشته فقه و اصول و 50 نفر در رشته


تاریخ اسلام پذیرفته شده‌اند.


خبرگزاری فارس

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی