انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 99)
سه شنبه 31/5/1391 - 23:4 -0 تشکر 522080
هراس فتنه گران از مشروعیت نظام

به گزارش صراط به نقل از ندای انقلاب، فتنه گران سال ۸۸ که هدف اصلی خود را ضربه پذیر جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران قرار داده بودند مدتی است که بدنبال انکار تجربه گذشته و تخطئه اقتدار و صلابت نظام برآمده اند.
در این راستا علی افشاری از اعضای شورای مرکزی طیف غیر قانونی دفتر تحکیم وحدت، در تحلیلی مدعی شکنندگی اقتدار و پایه های مقبولیت جمهوری اسلامی ایران در میان مردم شده و برای اثبات نظریه خود به وجود بخش «خاموش» اشاره کرده است: «یکی از عوامل موجد ناپایداری در ثبات ظاهری حکومت، بخش خاموش و نیروهای بینابین هستند. بنا بر این هیچگاه آرامش ظاهری جامعه و به رکود کشیده شدن حرکت های اعتراضی و انتقادی را نمی توان لزوما دلیلی بر تداوم اقتدار این حکومت ها بشمار آورد.»
وی که در طول نوشتار خود تلاش وافری را مبذول داشته تا شکست فتنه گران در دستیابی به اهداف خود در جریان ناآرامی های سال ۸۸ را توجیه کند، می افزاید«جریان خاموش جامعه، نظام سیاسی را به محاسبه غلط از اوضاع می اندازد و در روز موعود شوکه می شود چگونه نیرویی که تا پیش از آن تسلیم بوده است ناگهان به صف مخالفین پیوسته است!»

هر چند افشاری سخنی از پراکنش جغرافیای و پتانسیل اجتماعی این طبقه خاموش به میان نیاورده و تنها به« زلزله های سیاسی» اشاره کرده که قرار است همچون «آتشفشان» ی «نیروهای خاموش جامعه را فعال» کند، اما به نظر می رسد که این اظهارات بیشتر جنگ روانی فتنه گران به منظور بهانه تراشی برای ادامه حیات رسانه ای خود است.
چراکه همانگونه که افشاری خود نیز در ادامه اشاره می کند «بخش های مهمی از مردم معمولی چنین (بدنبال مقابله با نظام) نیستند» و «وجود آنها (مخالفین مستمر و متشکل) برای پیروزی در پیکار سیاسی کافی نیست!».

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی