انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 152)
دوشنبه 30/5/1391 - 19:55 -0 تشکر 520521
راه دور کردن جوانان از دین

راستی رفقا فکر میکنید یکی از راه های دور کردن جوانان از دین چیه؟

بنده می خواهم یکی از راه کارهایی که توسط یکی از هیات مذهبی در ماه مبارک رمضان در کرج به اجرا درآمد را براتون بازگو کنم؟!!
یک از هیات مذهبی شهر کرج که برای خودش کلی بر و بیا هم داره و در تمامی شبهای اعیاد و شهادت ائمه اقدام به برگزار مراسم میکند امسال در دهه تقریبا سوم ماه مبارک (از میلاد امام حسن مجتبی (ع) تا شب 23 ماه مبارک رمضان) اقدام به برگزاری مراسم کرده و با برگزاری یک مسابقه پیامکی سعی در جذب مخاطب بیشتر (و یا هر دلیل دیگری که در سر خودشان پرورانده اند) کرده است.!!
که البته خود این مسابقه راهی شد برای دور کردن جوانان از هیئت؟
خوب حتما میگید چطوری؟
1- به این صورت که با پخش صدها و شاید هزاران تراکت در سطح شهر اقدام به تبلیغ برای این مسابقه و مراسم کردند .
2- این مسابقه بدین صورت بود که هرکس برای شرکت در آن باید ابتدا کلمه تقوا را به سامانه هیئت ارسال میکرد تا هر شب سوالات مربوط به آن شب برای او پیامک شود.
3- در هر شب بین شرکت کنندگان قرعه کشی شده و به 3 نفر به قید قرعه (توجه ویژه قید قرعه) جوایزی اهدا گردد.
4- اما مشکل کار از اونجایی شروع میشود که کسی که اقدام به قرعه کشی کرده به طور دقیق معنای قرعه کشی را درک نکرده است؟
ایشان پس از قرعه کشی و بعد از تماس با برندگان وقتی متوجه میشوند که سه نفر از برندگان با هم فامیل هستند و در حالی که به آنها اعلام کرده بودند که برنده میباشند در اقدامی کاملا اشتباه به عوض کردن نام برندگان اقدام میکنند.
جالب اینجاست که بهانه ایشان برای عوض کردن برندگان این است که کسانی که در مراسم هیئت شرکت کرده اند فقط میتوانند برنده باشند و این در حالی است که اصلا خود شیوه برگزاری این مسابقه (یعنی ارسال خودکار سوال هر شب به شماره شرکت کنندگان) خود بیانگر این موضوع می باشد که بهانه ایشان اصلا جای طرح ندارد.
حال به نظر شما چقدر از این مسئولین هیئت ها با اقداماتی از این قبیل توانسته اند که نقش هر چند پررنگ تری در دور کردن جوانان از هیئت و خدا  و پیغمبر را بازی کنند؟؟؟
لطفا تجارب خودتان را هم بنویسید!!!!
ممنون.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی