انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 2535)
يکشنبه 29/5/1391 - 10:33 -0 تشکر 518995
بقاع متبرکه تنکابن

یكی از بزرگترین و جلیل القدر ترین امامزاده های شهرستان تنكابن امامزاده آقای سید حسین (ع) واقع در شیرود می باشد. بنای امامزاده به فاصله 100 متری از نوار ساحلی دریای زیبای خزر در دهستان شیرود قرار دارد. جاده اصلی تنكابن به رامسر از مقابل این امامزاده عبور می كند. نسل این امامزاده بنابر اعتقادات محلی به امام موسی بن جعفر(ع) می رسد و این بزرگوار را یكی از فرزندان آن حضرت می دانند. گنبد این بقعه به صورت فلزی استیل به رنگ طلایی است.
جهت رفاه حال زائران و مسافرین در قسمت جنوبی بقعه مهمانسرای بزرگی با چشم انداز بسیار زیبا كه از شمال پهنای دریای خزر و جنوب كوهستان پوشیده از جنگل كه خود آیتی از قدرت لایزال الهی می باشد دیده می شود. به جهت موقعیت ویژه مكانی این بقعه از نظر اقتصادی نقش مهمی در بازار شیرود دارد. در ایام جشن و سرور ائمه اطهار و ایام سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت خیل عظیمی از زائران به این مكان شریف هجوم می آورند.

يکشنبه 29/5/1391 - 10:34 - 0 تشکر 518997

بقعه متبركه امامزاده سید ابوالقاسم بن الوید بالله( امامزاده قاسم دوهزار) تنكابن


این بقعه در روستای جزما از توابع دهستان دوهزا قرار دارد كه مردم به احترام مدفن این بزرگوار نام این محل را امامزاده قاسم(ع) نامیده اند منطقه كوهستانی دوهزار با چشم انداز منحصر به فرد خود در فاصله 35 كیلومتری جنوب تنكابن واقع شده است.


يکشنبه 29/5/1391 - 10:35 - 0 تشکر 518998

بقعه متبركه سیده خدیجه خانم(س) تنكابن


این بقعه در روستای گیل محله از توابع لشكرك در 5 كیلومتری تنكابن قرار دارد بنابر نوشته روی مزار و اعتقاد اهالی ایشان از نوادگان امام موسی جعفر (ع) می باشد. بنای امامزاده جدیدالحداث با گنبدی سبز رنگ و ضریح ساخته شده است از طلا و نقره با شمسه ها و گلدان های تعبیه شده بر روی ضریح مطهر می باشد اطراف این امامزاده را مزارع و شالیزار قرار گرفته و چشم انداز بسیار زیبایی از كوهستان  دوهزار و سه هزار دارد.

يکشنبه 29/5/1391 - 10:36 - 0 تشکر 518999

بقعه متبركه امامزاده سید عبدالله (ع) كوده( ایثارده) تنكابن


بقعه متبركه سید عبدالله (ع) در 25 كیلومتری جنوب غرب تنكابن بر فراز بلندای رودخانه خشكرود در روستای كوده ( ایثارده ) قرار دارد.ایشان یكی از نوادگان امام هفتم (ع) می باشد. بنای بقعه زگالی و ساده می باشد. این امامزاده دارای چشم انداز بسیار زیبایی است كه از یك طرف تپه ای پوشیده از جنگل كه در زیر آن رودخانه خشكرود درجریان می باشد و از طرفی باغ های مركبات پایین دست بقعه منظره زیبایی را بوجود آورده است.

يکشنبه 29/5/1391 - 10:36 - 0 تشکر 519000

بقعه متبركه امامزاده سید حبیب الله(ع) كندسر تنكابن


این بقعه در روستای كندسر از توابع سلیمان آباد در فاصله 23 كیلومتری جنوب غرب تنكان قرار دارد به اعتقاد اهالی ایشان برادر امام رضا (ع)می باشد. بنای بقعه با تلاش اهالی زیرنظر اداره اوقاف و امور خیریه تنكابن به شكل بسیار زیبایی بازسازی شده است. از ویژگی های طبیعی این بقعه وجود باغ های بسیار زیاد مركبات در اطراف این امامزاده می باشد.


يکشنبه 29/5/1391 - 10:37 - 0 تشکر 519001

بقعه متبركه آقا سید ابراهیم ( ع) تنكابن


این بقعه در چهاركیلومتری  غرب شهر تنكابن در روستای كراتكوتی از توابع گلیجان قرار دارد بنا به اعتقاد اهالی ایشان از فرزندان امام موسی كاظم (ع) می باشد. برسردر ورودی بقعه چنین نوشته شده است امامزاده سید ابراهیم بن موسی كاظم (ع) بنای بقعه دارای گورستان وسیع می باشد كه مسجد قدیمی روستا نیز در محوطه آن قرار دارد این بقعه نوساز است و گنبد طلایی رنگ به آن جلایی خاص داده است.


يکشنبه 29/5/1391 - 10:38 - 0 تشکر 519002

بقعه متبركه امامزاده سید قوام الدین (ع)كبودكلایه تنكابن


در یك كیلومتری جاده تنكابن به خرم آباد در روستای كبود كلایه مدفن یكی از سادات مرعشی مازندران به نام سید قوام الدین می باشد. سید قوام الدین از اخلاف قوام الدین بزرگ مدفون در شهر آمل است بنای این بقعه نوساز می باشد و دارای گنبد سبز یشمی است كه برجلالت و شكوه آن افزوده است. در محوطه امامزاده چندین درخت تنومند از نوع مازو( بلوط ) وجود دارد كه با شاخ و برگ های گسترده خود هوای محوطه این بقعه را تلطیف می نماید.


يکشنبه 29/5/1391 - 10:38 - 0 تشکر 519003

بقعه متبركه سید حسین (ع) تنكابن


بقعه متبركه آقا سید حسین(ع) در روستای پلت كله در فاصله 7 كیلومتری تنكابن بین جاده تنكابن به نشتارود قرار دارد. این بقعه یكی از بقای منحصر به فرد شهرستان می باشد و مزارع شالیزار و باغات مركبات و درختان شمشاد این بقعه را دربر گرفته است. فاصله این بقعه با ساحل دریای خزر حدود یك كیلومتر می باشد.


يکشنبه 29/5/1391 - 10:39 - 0 تشکر 519004

بقعه متبركه امامزده آقا سیدقاسم (ع) شیرود تنكابن


در 5 كیلومتری شهر تنكابن در روستای شیرود مدفن یكی دیگر از نوادگان امام موسی كاظم(ع) قرار دارد كه به اعتقاد اهالی این بزرگوار را برادر كوچك آقا سید حسین (ع) شیرود می دانند. بنای بقعه قدیمی و سقفی از حلب سبزرنگ بر روی آن قرار دارد. ضمنا فاصله این بقعه تا كنار دریای خزر حدود 500 متر می باشد.


يکشنبه 29/5/1391 - 10:40 - 0 تشکر 519005

بقعه متبركه آقا سید محمدواچك( سید عبدالحی) تنكابن


این بقعه در 3 كیلومتری غرب شهر تنكابن در روستای واچك قرار دارد. صاحب این مزار برادر سید ظهیرالدین مرعشی مولف كتب تاریخ گیلان، دیلمستان، تاریخ طبرستان می باشد كه در اواخر قرن هفتم می زیسته است. مرعشی تصریح دارد كه مزار برادرش سید عبدالحی بن سید نصر الدین بن سید كمال بن میر قوام الدین مرعشی در واچك گرجیان است. بقعه دارای ساختمان قدیمی می باشد كه چندین درخت تنومند آن را احاطه كرده است. نزدیكی به دریا ، وجود درختان بسیار قطور در محوطه بقعه از جاذبه های گردشگری این بقعه محسوب می گردد.


يکشنبه 29/5/1391 - 10:40 - 0 تشکر 519006

بقعه متبركه نوزاده خانم(س) تنكابن


این بقعه در روستای مزردشت در 5 كیلومتری جنوب تنكابن قرار دارد این بقعه به نام نورخانم معروف است اما روی گور نوشته شده شهربانو بنت شیخ محمد مزردشتی كه از سادات  است. بنای فعلی دارای گنبد مثلثی شكل می باشد. در نزدیكی بقعه درخت عظیمی وجود دارد كه شاخه های خود را بر آستان مقدس این بقعه گردانیده است.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی