انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 172)
يکشنبه 29/5/1391 - 1:59 -0 تشکر 518833
امام خمینی فراتر از زمان

تصاویری زیبا از امام خمینی (ره)

در تاریخ بوده اند مردان آزادیخواهی که بر  علیه حکومتهای فاسد و ظالم قیام کردند اما در نهایت اکثرا یا شکست خوردند و یا نتوانستند به اهدافشان برسند ..

انقلاب اسلامی ایران یک معجزه ای بود که امام آنرا اجرا کرد و پایه های  ظلم و ستم را ویران کرد ..اندیشه های امام فراتر از زمان خویش بود …امام راه کمال و آزادگی را به مردم جهانیان نشان داد ..
امام به مردم یاد داد که میشود با دستان خالی اما ایمانی قوی در برابر مستکبران برده کش ایستاد …
بعد از حکومت شیعی حضرت امیر ع این اولین حکومت شیعی در جهان بود که امام آنرا پایه ریزی کرد..

اندیشه های امام برتر و بالاتر از زمان و مکان و ..بود ...راهی که برای مردم باز کرد همان راهیست که خداوند در قرآن تاکید کرد ..

اما به مردم یاد داد که : ان الله لا یغیروا بقوم حتی یغیروا بانفسهم ...

يکشنبه 29/5/1391 - 2:0 - 0 تشکر 518835

گورباچف رهبر شوروی سابق میگوید : معتقدم كه آیت‌الله خمینی فراتر از زمان می‌اندیشید و دربعد و محدوده مكان نمی‌گنجید...

يکشنبه 29/5/1391 - 2:0 - 0 تشکر 518837

حسن محمود حسن محمود کارشناس مسائل دینی و مشاور مرکز مطالعات در  مسائل سیاسی فلسطین، از کشور لبنان  در خصوص شخصیت حضرت امام اظهار داشت:در حقیقت شخصیت امام خمینی (ره) در محدوده زمان نمی گنجد بلکه فراتر از بعد زمانی و مکانی است که از سوی بسیاری از کارشناسان و ناقدین مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

يکشنبه 29/5/1391 - 2:1 - 0 تشکر 518838

دکتر مصطفی ایوب، دانشمند مسلمان آمریکایی و مسؤول گروه مطالعات ادیان در دانشگاه تامبل آمریکا در مورد رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران می‏گوید: «بنده معتقدم که تاریخ، امام خمینی رحمه الله را به عنوان بزرگترین شخصیت جهانی قرن بیستم معرفی خواهد کرد، زیرا او فردی بود که هم نبوغ سیاسی و هم نبوغ دینی داشت ،  من بر این باورم که از لحاظ قدرت فکری، امام تنها یک فرد یا پدیده فردی نبود بلکه یکی از سازندگان تاریخ بود.

يکشنبه 29/5/1391 - 2:1 - 0 تشکر 518839

آقای احمد هوبر از اندیشمندان مسلمان اهل سوئیس می‏گوید: «هنگامی که من از سال 79- 1978 (57- 1356) به مطالعه درباره امام خمینی رحمه الله به خصوص از منابع ایرانی شروع نمودم، به طرز عجیبی شگفت زده شدم، چراکه امام خمینی رحمه الله اولین رهبر مذهبی در قرن ماست که انقلابی را به وجود آورد که همزمان سه وجهه مذهبی، سیاسی و فرهنگی را در خود جمع کرده بود. تمام انقلابیون قرن ما نظیر لنین، مائوتسه تونگ یا آدولف هیتلر و موسولینی! یک انقلاب سیاسی و اجتماعی را به وجود آوردند; اما چون آنان بویی از مذهب نبرده بودند، راه و روش‏هایشان امروزه کهنه شده و طرفدارهایشان به پایان خط رسیده‏اند، ولی امام خمینی رحمه الله اولین رهبر مذهبی است که دین، سیاست و فرهنگ را یک جا به کار گرفته و به همین دلیل نیز ادامه خواهد یافت.

يکشنبه 29/5/1391 - 2:1 - 0 تشکر 518840

مستکبران  جهان و  سربازان شیطان در برابر اندیشه های امام بایکوت شدند و هنوز هم نمیدانند این تفکراتی که امام به مردم جهان ارائه داد از چه نشات میگیرد ..آنها در باورهای  وچ خویدست به هزاران توطئه و تهدید و .زدند تا شاید بتوانند یا مسیر انقلاب را تغییر دهند و یا انقلاب را سرنگون سازند فارغ از اینکه تفکرات امام منحصر به مادیات و زمان و محصور در یک برهه زمانی نبود و فقط و فقط مسیری الهی و الی اللهی بود که جاویدان و ماندگار شد ..

يکشنبه 29/5/1391 - 2:2 - 0 تشکر 518841

دکتر غیاث الدین صدیقی، متفکر آزاد اندیش انگلیسی و عضو پارلمان مسلمانان انگستان می‏گوید: «شخصیت امام رحمه الله تاثیر عمیقی بر دنیای جدید و به خصوص بر امت اسلامی داشته است. مدت‏ها بود که ما رهبری نداشتیم که آنچه را می‏گفت تاثیر داشته باشد


بعد از حکومت حضرت امیر که ظالمان و دنیا طلبان فاسد اموی روی کار آمدند در طول ۱۴۰۰ سال نگذاشتند اسلام به معنای واقعی تقق یابد ...اما حضرت امام خمینی ره این امر را محقق کرد و اسلام ناب محمدی را به جهانیان نشان داد ..

يکشنبه 29/5/1391 - 2:2 - 0 تشکر 518842

دکتر جرج موستاکیس روحانی و نویسنده مسیحی از یونان می‏گوید: «من یک مسیحی هستم ولی به امام خمینی رحمه الله علاقه بسیار زیادی دارم. امام خمینی (ره) اصلاح کننده بزرگ امت اسلامی بوده است. من و سایر مسیحیان آزاده وظیفه خود می‏دانیم که از ایشان پیروی کنیم.

يکشنبه 29/5/1391 - 2:2 - 0 تشکر 518843

آری مردان بزرگ کارهای بزرگ میکنند و امام خمینی بزرگترین مرد جهان بعد از ائمه ع بود که حکومت شیعی جمهوری اسلامی را با کمک مردم تشکیل داد و وزه ابر جنایتکاران جهان را بخاک مالید...


امام دین و سیاست را با هم ادغام کرد و اعتقاد داشت که این دو هرگز نباید از هم جدا شوند ....

يکشنبه 29/5/1391 - 2:3 - 0 تشکر 518845

امام در پاسخ به سؤال یك خبرنگار ایتالیایی كه در سال 57 از ایشان پرسید چه عواملی موجب یك رنسانس معاصر شیعی گردیده است؟ فرمودند :


«یكی از خصلتهای ذاتی تشیع از آغاز تاكنون مقاومت و قیام در برابر دیكتاتوری و ظلم است كه در تمامی تاریخ تشیع به چشم می‌خورد، هر چند كه اوج این مبارزات در بعضی از مقطع‌های زمانی بوده است. در صد سال اخیر حوادثی اتفاق افتاده است كه هر كدام در جنبش امروز ملت ایران تأثیر داشته است. انقلاب مشروطیت، جنبش تنباكو و ... قابل اهمیت فراوان است. تأسیس حوزه علمی دینی در بیش از نیم قرن اخیر در شهر قم و تأثیر این حوزه در داخل و خارج كشور ایران و نیز تلاش روشنفكران مذهبی در داخل مراكز دانشگاهی و قیام سال 42 ـ 41 ملت ایران به رهبری علمای اسلامی كه تا امروز ادامه دارد، همه عواملی هستند كه اسلام شیعی را در سطح جهانی مطرح می‌كند.»

يکشنبه 29/5/1391 - 2:3 - 0 تشکر 518847

امام بر خلاف بسیاری دیگر از علمای معاصر خویش كه نه تنها از تاریخ معاصر غفلت می‌ورزیده‌اند، بلكه نسبت به تحولات تاریخ اسلام نیز تأمل جدی روا نداشته‌‌اند، به طور گسترده‌ای به تاریخ رویكرد داشت. بر این اساس،‌دانش تاریخ در اندیشه امام خمینی (ره) معلوماتی منقطع از زمان حال نبود و بین دیروز و امروز در نظر آن اندیشمند فرزانه جدایی یافت نمی‌شد. او می‌كوشید تا با مطالعه گذشته نه تنها از تعاملات حوادث با خبر گردد، بلكه با ژرفا بخشیدن به اندیشه خویش، پاسخ‌های مناسب برای چالش‌های موجود را نیز بیابد. تاریخ در نظر امام انبانی از قصه‌ها و افسانه‌ها نبود بلكه مصباح هدایت و كانون روشنایی، درخشش و الهام به حساب می آمد و همچون استادی سقراط‌گونه می‌ماند كه می‌طلبید تا افلاطون‌هایی در مقابلش زانوی ادب بر زمین زده و از محضر پرفیضش بهره بگیرند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی