انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 112)
شنبه 28/5/1391 - 8:13 -0 تشکر 517672
بازتاب گسترده راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های سراسر جهان

میلیون‌ها نفر از مردم ایران در سراسر کشور در بزرگداشت روز قدس به خیابان‌ها آمدند و در حمایت از مردم فلسطین «شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل» سر دادند که این رویداد بازتاب گسترده جهانی در پی داشت.

 

به گزارش راسخون، به نقل از  فارس، میلیون‌ها ایرانی امروز جمعه، در روز قدس که به مناسبت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در سراسر کشورهای اسلامی برگزار می‌شود، به خیابان‌ها آمدند و در حمایت از مردم فلسطین پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند و شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند. 

شرکت کنندگان در راهپیمایی امروز تابوت‌هایی را حمل کردند که تصاویر «بنیامین نتانیاهو» و دیگر سران صهیونیستی را بر روی آنها قرار داده بودند که این رویداد مهم بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های سراسر جهان در پی داشت.

 

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 28/5/1391 - 8:14 - 0 تشکر 517673


خبرگزاری فرانسه در بازتاب خبر این روز مهم در گزارشی از روز قدس به‌عنوان روز حمایت از آرمان فلسطین و نابودی دولت یهود [رژیم صهیونیستی] یاد کرد و با اشاره به حضور پرشور مردم در این راهپیمایی گزارش داد که ایرانیان زیر آفتاب سوزان و با حمل پرچم فلسطین و شعار مرگ بر اسرائیل در تظاهرات امروز شرکت کردند.


خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با اشاره به راهپیمایی پرشور مردم ایران در روز قدس به بخش‌هایی از سخنان «محمود احمدی‌نژاد» رئیس‌جمهور ایران در این روز اشاره کرد و نوشت که رئیس‌جمهور ایران «وجود اسرائیل را توهین به بشریت دانست.»


این خبرگزاری آمریکایی، سخنان احمدی‌نژاد را یکی از تندترین حملات آقای احمدی‌نژاد به اسرائیل دانسته است.


خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز در بازتاب برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس در ایران گزارش کرد که هزاران ایرانی در «روز قدس» فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند و «محمود احمدی‌نژاد» رئیس‌جمهور ایران به آنها اعلام کرد که هیچ مکانی برای کشور یهودی در آینده خاورمیانه وجود ندارد.


این خبرگزاری انگلیسی در بخشی از بازتاب خود صحبت‌های رئیس‌جمهور ایران در خصوص موجودیت رژیم صهیونیستی در خاورمیانه را برجسته کرد و به نقل از وی نوشت: شما خاورمیانه جدیدی می‌خواهید؟ ما نیز همین را می‌خواهیم. در خاورمیانه جدید اثری از حضور آمریکا و صهیونیست‌ها وجود نخواهد داشت.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 28/5/1391 - 8:15 - 0 تشکر 517674

روزنامه کانادایی «گلوب اند میل» نیز در بازتاب خبر راهپیمایی روز قدس در ایران گزارش کرد که «محمود احمدی‌نژاد» یکی از تند و تیزترین حملات خود را نثار اسرائیل کرد.


این روزنامه در ادامه بخش‌هایی از سخنان احمدی‌نژاد درباره اسرائیل را گلچین کرد و به نقل از وی نوشت: «امروز، تقابل با موجودیت رژیم جعلی صهیونیستی واقعیتی برای حفظ حقوق و شأن و مقام تمام بشریت است.»


گلوب اند میل در ادامه گزارش خود به موضع رژیم صهیونیستی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران اشاره کرد و نوشت که اسرائیل به طرز چشمگیری در حال بررسی مسئله حمله یا عدم حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران است.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 28/5/1391 - 8:15 - 0 تشکر 517675

خبرگزاری شینهوا نیز به حضور پرشور مردم ایران در این راهپیمایی اشاره کرد و نوشت که صدها هزار نفر از مردم ایران در سراسر کشور به مناسبت روز قدس و اعلام همبستگی با مردم فلسطین علیه اسرائیل و اشغال بیت‌المقدس تظاهرات کردند.


بر اساس گزارش این رسانه چینی، مردم در این تظاهرات پلاکاردها و بنرهایی حمل می‌کردند که نشان از حمایت از مردم فلسطین و مخالفت با اسرائیل و آمریکا بود.


شینهوا همچنین به حضور بسیاری از مقامات دولتی و نظامی ایران نیز در این تظاهرات ضد اسرائیلی در تهران پایتخت ایران اشاره کرد.


در حالیکه حتی رسانه‌های صهیونیستی در مقابل رویداد مهم راهپیمایی روز قدس ساکت ننشستند و بازتاب آن را منتشر کردند اما شبکه بی‌بی‌سی که گویی مات این حضور گسترده شده، ترجیح داده در قبال این حضور گسترده سکوت پیشه کند.


خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 28/5/1391 - 8:16 - 0 تشکر 517676


 رسانه‌های منطقه نیز بازتاب گسترده‌ای از راهپیمایی روز قدس و برگزاری این مراسم در سراسر جهان اسلام منتشر کردند به طوریکه پایگاه اینترنتی «الانتقاد» لبنان با اشاره به برگزاری راهپیمایی‌های روز جهانی قدس در سراسر ایران اسلامی نوشت که این تظاهرات به صورت گسترده قبل از ظهر امروز در بسیاری از شهرهای ایران برگزار شد.


الانتقاد تاکید کرد که خیابان‌های تهران نیز مملو از جمعیتی بود که برای بزرگداشت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به فرموده امام خمینی (ره) روز جهانی قدس نامیده شده است، به خیابان ها آمده بودند.


پایگاه خبری روزنامه الدیار لبنان نیز نوشت که راهپیمایی امروز جمعه در نقاط مختلف کشورهای عربی و اسلامی همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار شد و تأکید کرد که در تهران شرکت کنندگان در این راهپیمایی پلاکاردهایی را برای درخواست وحدت میان مسلمانان و اعلام همبستگی با آنها و حمایت از گزینه مقاومت در برابر دشمنان در دست داشتند.


این رسانه لبنانی همچنین به راهپیمایی‌های روز قدس در دیگر کشورهای اسلامی اشاره کرد و گزارش داد که مسلمانان سایر نقاط جهان نیز این روز را گرامی داشتند و جمعیت‌ها و احزاب و فعالان سیاسی در بیش از 50 کشور اعلام کردند که آماده برگزاری این مراسم و راهپیمایی های میلیونی در حمایت از مرکزیت آرمان فلسطین هستند و توطئه های موجود علیه منطقه برای دور کردن آن از آرمان فلسطین را محکوم می کنند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 28/5/1391 - 8:16 - 0 تشکر 517677

پایگاه خبری الیوم السابع مصر نیز با اشاره به برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران و سایر شهرهای ایران نوشت که این تظاهرات در راستای اعلام همبستگی با ملت فلسطین و افزایش چالش ها با رژیم صهیونیستی صورت می گیرد.


این پایگاه خبری نیز دیگر رسانه‌های منطقه و جهان به پلاکاردهایی که تظاهرات کنندگان در راهپیمایی قدس به دست داشتند اشاره کرد و نوشت که در پلاکاردهای مردم شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نوشته شده بود.رسانه‌های افغانستان نیز به نوع خود بازتابی از راهپیمایی گسترده روز قدس را منتشر کردند به طوریکه «آوا پرس» با اشاره به بخش‌هایی از سخنان احمدی نژاد این گونه نوشت: رئیس جمهور ایران که پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران به مناسبت روز جهانی قدس سخن می‌گفت، ضمن اشاره به جایگاه و اهمیت این روز عنوان نمود: ابتکار نامگذاری روز قدس در ماه مبارک رمضان توسط امام ‌(ره) یک هدیه الهی و یک لطف ویژه از سوی امام عصر(عج) است.


«افغان ایرکا» نیز با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور ایران، سخنان محمود احمدی‌نژاد در روز جهانی قدس را در سایت‌های خبری خود منعکس کردند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 28/5/1391 - 8:17 - 0 تشکر 517678

رسانه‌های مطرح پاکستان از جمله "نیوز" و "جیو" سخنان احمدی‌نژاد را با تیتر زیر منتشر کردند: " غده سرطانی اسرائیل به زودی نابود می‌شود."


رسانه‌های پاکستان به بخش‌های خاصی از سخنان رئیس جمهور ایران اشاره کرده و از قول محمود احمدی‌نژاد نوشتند: «اسرائیل مانند یک غده سرطانی است و حضور آن حتی در یک وجب از خاک فلسطین نیز در آینده خطرناک است.»رسانه‌های پاکستان در ادامه با اشاره به بخشی دیگر از سخنان احمدی‌نژاد نوشتند: در آینده‌ای نزدیک و با توجه به لطف خدا خاورمیانه‌ای جدید شکل می‌گیرد که در آن دیگر اثری از آمریکا و صهیونیسم وجود نخواهد داشت.


رسانه‌های صهیونیستی هم که از حضور پرشور مردم در این راهپیمایی به حیرت آمده بودند نتوانستند در مقابل این رویداد ساکت بمانند و روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در توصیف راهپیمایی روز قدس نوشت: ایرانی‌ها روز جمعه برای بر‌ پا داشتن مراسم روز قدس، راهپیمایی‌های گسترده و پرحجمی را برگزار کرده‌اند.


این روزنامه همچنین به نقل از خبرگزاری‌های ایران، به حضور مردم 550 شهر مختلف کشور در تجمعات روز قدس اشاره کرده و عنوان کرده است که حاضران در این راهپیمایی پارچه‌نوشته‌هایی با شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» حمل می‌کرده‌اند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 28/5/1391 - 8:17 - 0 تشکر 517679

دیگر روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست نیز در بازتاب راهپیمایی روز قدس گزارش کرد که روز جمعه تظاهرات‌کنندگان با برگزاری راهپیمایی‌های گسترده‌ای در سرتاسر ایران، مراسم سالانه روز قدس را برگزار کردند. روز قدس رخدادی ضدصهیونیستی است که شرکت‌کنندگان در آن خواهان آزادی فلسطین هستند.


پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع» نیز در بازتاب مراسم روز قدس در ایران گزارش کرد که ایرانی‌ها «در حمایت از فلسطین و مخالفت با اسرائیل حضوری انبوه در راهپیمایی‌ها داشتند.»


روزنامه "تایمز آو اسرائیل" نیز هر چند با آوردن عبارت هزاران ایرانی، سعی در کوچک نشان دادن این راهپیمایی‌ها داشت، اما عنوان کرد که ایرانی‌ها با حضور در خیابان‌های سرتاسر ایران «روز بین‌المللی قدس» را گرامی داشتند.


تایمز اسرائیل ادامه داد: ایرانی‌ها با تکان دادن پرچم‌های فلسطین و دادن «شعار مرگ بر اسرائیل»، در مراسم سالانه نمایش همبستگی با فلسطینی‌ها در اعتراض به سلطه اسرائیل بر «اورشلیم» که نام عربی آن بیت‌المقدس است، شرکت کردند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی