فرهنگ پایداری (بازدید: 386)
جمعه 27/5/1391 - 15:35 -0 تشکر 516483
شهید سید کاظم موسوی

خاطره کوتاه با شهدا

شهید سید کاظم موسوی

اواخر سال 1360 در منطقه عملیاتی حمیدیه با او آشنا شدم هر چند بچه های تقریبا یک منطقه در شهر اهواز بودیم من در زیتون کارگری و شهید سید کاظم طبق معمول از بچه های منطقه حصیر آباد . می دانید چرا گفتم طبق معمول چون سردار شهید حاج علی هاشمی بچه همان محل بود و ما همگی جذب بسیج سپاه حمیدیه که حاج علی فرماندهی اش را داشت شده بودیم . این آقا سید خیلی آرزوی شهادت را داشت از برو و بچه های خط هم فهمیده بودم که بدنش پر از ترکش است .

او پس از هر عملیاتی مجروح شدید می شد و چون در سخترین گردان هم حضور داشت یعنی گردان ادوات ، لذا در خط مقدم حضور واقعی را داشت قلبی سرشار از ایمان و چهره ای مصمم در برخورد با مزدوران بعثی را داشت اما از اینکه پس از هر عملیاتی فقط زخمی میشود و به آرزویش نمی رسد خیلی گریه می کرد و با اخلاص کامل حتی در خفا هم این نبود بلکه در حضور بچه ها هم گریه میکرد . در چند عملیات با هم بودیم تا اینکه او در عملیا ت بدر در جزایر مجنون به سال 1363 به ارزوی دیرینه خود دست و به فیض عظمای شهادت نائل گردید . او همیشه لباس ساده می پوشید از خانواده ای مستضعف بود ولی خانواده بسیار مذهبی و با ایمان . اخلاقش خوب بود و با دوستان همرزمش هم شوخی میکرد و دل انان را همیشه همراه خودش داشت و عجیبت اینکه همیشه لباس چریکی طنش بود که ان موقع ها ما به ان میگفتیم لباس پلنگی و او علاقه خاصی به پوشیدن این لباس را داشت . روحش شاد و قرینه رحمت الهی باد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی