فرهنگ پایداری (بازدید: 186)
جمعه 27/5/1391 - 15:33 -0 تشکر 516482
شهید اردشیرکاتبی

شهدا و دفاع مقدس
بنام خدا و سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و سلام و صلوات بر روح پرفتوح امام خمینی (ر) و شهدا و صالحین.
اردشیرکاتبی شهیدی گلگون کفن از خطه گرم خوزستان که با نثار جان خود صحرای کربلای خوزستان را در عملیات بیتالمقدس به سال 61 در هنگام آزادسازی خونین شهر از دست مزدوران بعثی آبیاری کرد و به شهدای سر بلند انقلاب اسلامی ایران پیوست . از خصوصیات و سجایای اخلاقی او عشق و محبتش به مردم منطقه را می توان نام برد زمانی که انقلاب نشده بود به نانوایی محل می رفت و بدون دریافت هیچگونه مزدی کمک به مردمی میکرد که در نزد نانوایی ازدحام کرده بودند و ان موقع که مثل الان صفی نبود و مردم محلی رعایت نوبت را نمیکردند و اردشیر به فکر این پیرمرد و پیرزنها می شتافت که اینها در این ازدحام ها اذیت نشوند .
انسانی اجتماعی با هوش و خیلی دانا و کیس بود در زمان طاغوت با آن سن 12 یا 13 سال چقدر با ذکاوت بود که خودش می نشست و با وسائل الکترونیکی با علاقه ای که داشت مثلا یک بیسیم درست کرد و به کارهای الکترونیکی و خلاقیت و اختراعات وسایل خیلی علاقه مند بود و از نظر اخلاقی بچه ای با شور و هیجان بالا که در جمع ها همیشه از بس که بچه با هنجاری بود شناخته می شد و احترام دوستان و بزرگترها را داشت . سن عقلی اش از سن تقویمی اش واقعا جلو بود . در پیروزی انقلاب همراه با بچه های مذهبی محل در امر کتابفروشی و انجام کارهای فرهنگی زحمت کشید و در اوج پیروزی انقلاب با توجه به اینکه کلانتری 4 اهواز در نزدیکی منزل آنها بود در امر شعار دادن علیه طاغوت و تمسخر گرفتن مامورین کلانتری کوتاهی نمی کرد بچه نترسی و بی باکی بود . با شروع جنگ تحمیلی به اتفاق تعدادی از بچه های محل جهت گذراندن اولین دوره بسیج که در آن زمان زیر نظر لشکر 92 زرهی اهواز و همکاری سپاه صورت میگرفت به امر گذراندن آموزش نظامی پرداخت و برای اعزام به جبهه چون یک مقدار سنش کم بود در سال 61 برای اولین بار به جبهه رفت و در نزدیکی های خرمشهر در اثر ترکش های شلیک گلوله های خمپاره های مزدوران بعثی آن جسم نازنینش گلگون شد و روحش پر فتوحش به ملکوت اعلا پیوست . روحش شاد و یادش گرامی باد.
یکی از وصیت های او به بچه های مذهبی در مساجد این بود و است که جاذبه تان را در جذب جوان های جامعه بالا ببرید و آنهایی را که مثلا اگر ظاهری مثل خودتان را ندارند دفع نکنید بلکه با مهربانی و عطوفت اسلامی آنان را جذب مسجد نمایید. (انسالله که همه ماها ادامه دهنده پیامها و راه این شهدا باشیم که خون ما ریخته می شود و بر آسمانها نقش می بندد که: خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خامنه ای نگهدار. محسن از اهواز . صلوات

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی