تجارت و بازرگاني (بازدید: 746)
پنج شنبه 26/5/1391 - 13:4 -0 تشکر 515318
گام های اساسی قبل از راه اندازی کسب و کار آنلاین


امروزه، کسب و کار آنلاین نقشی مهم و حیاتی جهت موفقیت کسب و کار در تمامی ابعاد دارد. کسب و کار آنلاین توجه میلیون ها نفر از مردم را جلب کرده و با توجه به رشد روزافزون کاربران اینترنت به یکی از بزرگترین منابع تبلیغ، تبدیل شده است. بنابراین راه اندازی کسب و کار آنلاین جهت افزایش آگاهی در مشتریان در مورد نام برند و ایجاد ترافیک بسیار مهم است. این مقاله در سه بخش (ایده پردازی، تجاری سازی و ملاحظات بازار، ملاحظات فنی و تکنیکی) به معرفی گام های اساسی قبل از راه اندازی کسب و کار آنلاین می‌پردازد.

شنبه 28/5/1391 - 6:55 - 0 تشکر 517581


ایده و فکر خود را گسترش دهید

یکی از نکات بسیار ضروری در کسب و کار آنلاین، توسعه‌ی ایده و فکر است. شما باید ایده ی مورد نظر خود را از هر نظر بررسی کرده و قبل از راه اندازی کسب و کار آنلاین موارد زیر را مشخص نمایید:
•    نوع کسب و کاری که قرار است بر روی وب سایت منتشر شود
•    هدف کسب و کار
•    مشتریان هدف
•    بودجه ای که به کسب و کار آنلاین تخصیص داده می‌شود
هر کسب و کار اهداف خاص خود را دارد و بنابراین هر وب سایت تجاری نیز اهداف خاص خود را خواهد داشت. در مورد مشتریان خود فکر کنید که چگونه می توانید به بهترین شکل خدمات خود را به آن ها ارائه دهید؟ از خودتان بپرسید که آ نها به دنبال چه اطلاعاتی هستند؟ رقبای شما چه پیشنهاداتی را در سایت خود ارائه می کنند؟ و شما چگونه می توانید متفاوت تر از رقبا عمل کنید؟ پس از تعیین موارد ذکر شده ، باید در خصوص آن ها تصمیم گیری نمایید.

شنبه 28/5/1391 - 6:56 - 0 تشکر 517584

ازار  و مشتریان خود را به خوبی بشناسید

خیلی از افراد این تصور را دارند که ایجاد یک وبسایت معادل وارد شدن به دنیای تجارت الکترونیک است. این تصور یک تصور کاملا غلط است. همان طور که شما برای شروع یک کسب و کار در دنیای واقعی باید تحقیقات کاملی را در خصوص نوع بازار، مشتریان، هزینه ها، نحوه تبلیغات و ... انجام دهید، برای وارد شدن به دنیای تجارت الکترونیک و موفقیت در آن هم باید با دانش کامل از بازار خود تجارت خود را آغاز نمایید. دنیای تجارت الکترونیک به دلیل نداشتن بسیاری از محدودیت های دنیای واقعی نظیر محدودیت جغرافیایی و زمانی بسیار گسترده تر می باشد و به همین دلیل قواعد خاص خود را دارد.
تعریف و تعیین مشتریان هدف برای افرادی که کسب و کار خود را بر روی وب سایت راه اندازی می کنند، بسیار مهم است. انواع کسب و کارهای آنلاین با توجه به نوع کسب و کار و اهداف تجاری خود،  مشتریان  هدف خاصی را با توجه به درآمد، تحصیلات، گروه سنی و رفتار و تمایلات خرید تعریف کرده اند، شما باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه نیازهایی دارند. یکی از مهتمرین شعارهای امروز بازاریابی "درک مشتری" است. درک مشتری به معنی شناخت نیازها، احساس، سلیقه و رفتار مشتریان است که دریافت آنها از طریق تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی امکانپذیر است.
حتما قبل از شروع تجارت خود در خصوص موارد زیر آگاهی کافی به دست آورید :
•    مشتریان شما در کسب و کار آنلاین چه کسانی هستند؟
•    بازدیدکنندگان سایت شما عموما چه افرادی و با چه علایقی می باشند؟
•    برنامه شما برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر برای سایت چیست؟
•    روش تبلیغ شما در دنیای آنلاین چه می باشد؟

شنبه 28/5/1391 - 6:58 - 0 تشکر 517585

برای کسب و کار خود طرح تجاری تدوین کنید
طرح تجاری یک سند مکتوب است و مانند یک  نقشه‌ ی کامل راه  به سوالاتی مانند: در حال حاضر کجا هستم؟ به کجا می‌روم؟ و چگونه به آنجا بروم؟ پاسخ می‌دهد.یک طرح تجاری شامل:
•    استراتژی آنلاین
•    بودجه‌ی ترویج (ترویج آن دسته از اقداماتی است که به منظور ارتباط با مشتری صورت می گیرد)
•    اطلاعات مربوط به محصول و خدمات
است. یکی از مهم‌ترین کارکردهای طرح تجاری این است که با نوشتن آن، شما می توانید  عوامل خارجی و داخلی تاثیرگذار روی یک کسب‌وکار را شناسایی کرده و تاثیر آنها را بر روی فعالیت های خود بررسی نموده و ریسکها و فرصت های موجود را شناسایی نمایید.  

طرح بازاریابی برای مشتریان تدوین نمایید
یکی از جنبه های مهم کسب و کار آنلاین،  ایجاد ترافیک ( ایجاد و افزایش بازدید) برای وب سایت است که رشد کسب و کار را تعیین می نماید. ایجاد ترافیک و حفظ مشتریان قدیمی، دو بخش مهم در بازاریابی آنلاین است. هنگامی که محصول فیزیکی و ملموسی وجود ندارد، ترویج کار بسیار دشواری می شود، بنابراین ارائه اطلاعات و پیشنهادات در مورد محصول، مشتریان را ترغیب و تشویق به بازگشت دوباره در آینده می کند. شما باید با استفاده از برنامه های بازاریابی مشتریان هدف را به وب سایت خود هدایت کنید.

شنبه 28/5/1391 - 6:59 - 0 تشکر 517586

برای وب سایت خود نام دامنه مناسب انتخاب کنید انتخاب نام دامنه برای وب سایت می تواند در جذب مشتریان شما تاثیر بسزایی داشته باشد. تاثیر انتخاب نام دامنه مناسب برای یک وبسایت در دنیای مجازی حتی از تاثیر انتخاب نام مناسب برای یک فروشگاه در دنیای واقعی نیز بیشتر است. نام دامنه شما حتی الامکان باید معرف نوع کسب و کار شما باشد و مشتریان شما باید بتوانند به راحتی نام وبسایت شما را برای مراجعات بعدی به خاطر بسپارند.

شنبه 28/5/1391 - 7:0 - 0 تشکر 517587

قانون و مقررات کسب و کار آنلاین را رعایت کنید
هنگامی که یک وب سایت بر روی شبکه جهانی وب راه اندازی می شود،  باید قوانین و مقررات کسب و کار آنلاین را رعایت کند. امنیت و حفاظت باید در پرداخت، ، اطلاعات محصول و کسب و کار، اطلاعات مشتریان و ... ایجاد شود.شما باید قوانین تجارت بین المللی و مقررات مالیاتی را به طور مناسب جهت جلوگیری از موانع آینده اجرا نمایید.

شنبه 28/5/1391 - 7:0 - 0 تشکر 517588


دروازه پرداخت آنلاین
یک وب سایت با هدف کسب و کار، باید دروازه پرداخت را بسیار ساده و آسان تعریف کند. مدیر سایت باید فرآیندی کاربر پسند و راحت را جهت پرداخت از کارت های مختلف توسعه دهد. پرداخت آنلاین باید به طور کامل حفاظت شده و امن باشد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت هایی که مشتریان آن ها از نحوه ی پرداخت خود بسیار راضی هستند، ایده گرفته و دروازه های پرداخت وب سایت خود را به بهترین نحو ممکن راه اندازی نمایید.

شنبه 28/5/1391 - 7:1 - 0 تشکر 517589

کلیه ی ابعاد فنی را بررسی نمایید
انتشار یک وب سایت بر روی وب خیلی هم ساده نیست، زیرا هنگامی که یک وب سایت بر روی شبکه جهانی وب منتشر می‌شود، با مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد. یکی از این مشکلات، مشکلات فنی است که حل آنها به روش بهینه و کارآمد در موفقیت کسب و کار آنلاین، ضروری است.
 چنانچه وب سایت شما کاربر پسند نباشد و کاربران در پیمودن روال های عادی با مشکلات فنی مواجه شوند (به عنوان مثال در مراحل پرداخت)، از اعتبار سایت کاسته خواهد شد. بنابر این وجود بخش پشتیبانی فنی قبل از شروع کسب و کار آنلاین، بسیار ضروری است.

شنبه 28/5/1391 - 7:2 - 0 تشکر 517590

نتیجهکسب و کار آنلاین به یکی از جنبه های مهم برای هر کسب و کار در  جذب بازدید کننده به وب سایت تبدیل شده است.  بنابراین، قبل از شروع یک کسب و کار آنلاین، باید به ابزارهای بازاریابی، قوانین کسب و کار آنلاین، مشتریان هدف، حفاظت و امنیت و ... توجه نمایید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی