• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 480)
چهارشنبه 25/5/1391 - 21:34 -0 تشکر 514679
رمزگشایی از پیامهای اخلاقی «خداحافظ بچه»!


رمزگشایی از پیامهای اخلاقی «خداحافظ بچه»!اسراف كاغذ كار بدی است: در یكی از سكانسهای این سریال مرتضی علامت ضربدری را كه برای یك خلاف دیگر كشیده اند(ولی موفق به انجام آن خلاف نشده اند)، به پای خلاف جدید می گذارد و نمی رود در یك برگه دیگر ضربدر بزند و كاغذ را حرام كند! اینكار به وضوح اهمیت صرفه جویی در مصرف كاغذ را نشان می دهد. و البته این شائبه را بوجود می آورد كه نكند سازمان حفاظت از جنگلها اسپانسر این سریال بوده باشد!

نشان دادن مرز ظریفی كه بین اسراف و خساست وجود دارد: گدابازی در آوردن و نوشتن نامه به مادر بچه پشت برگه تتعمیرگاه موجب شد تا رد و نشان آنها لو رود. همانقدر كه باید در مصرف كاغذ صرفه جویی كرد، باید مواظب باشیم كه به دام خست و گدابازی نیفیتم!

احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی: اگر مرتضی در هنگام رانندگی حواسش را جمع می كرد و با با ماشین 206 قرضی، به مانع نمی زد، مجبور نبود ماشین را به تعمیرگاه ببرد و بعد خسرو ادرس را از این طریق بدست آورد.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی هنگام بچه دزدی: مرتضی و لیلا اگر ماشین دوستشان را قرض نمی گرفتند و با وسایل نقلیه عمومی به پرورشگاه برای بچه دزدی می رفتند، اصلا تصادفی بوجود نمی آمد تا مرتضی ماشین را به تعمیرگاه...(ادامه در بند بالا)

خلاف بد است اما نه برای یكبار: در این سریال خلافكار بودن مرتضی و داشتن تجربه سرقت در بسیاری از موارد(مانند دزدین بچه از خانه زن دوم خسرو) به كمك او آمد. در نتیجه خلافكار ماندن بد است اما خلاف كار بودن خیلی هم بد نیست!

دوری از خرافه گرایی: در این سریال با خرافه ای بدین عنوان كه ننه نصرت با دیدن نبیره خود وارد بهشت می شود به شدت مقابله شده و این خرافه رد شد. در حالی كه درستش این است و در بسیاری از متون قدیمی آمده است كه ننه نصرت اگر نتیجه خود را هم میدید وارد بهشت می شد، كه دیده بود!

ساده گرفتن ازدواج و پرهیز از معیارهای سخت: خواهر لیلا اگر ازدواج را ساده می گرفت و به مجتبی جواب مثبت می داد. خیلی از مشكلات بعدی پیش نمی آمد. در نتیجه دختران این سرزمین باید توجه كنند كه به سادگی دوستِ شوهرخواهرشان را رد نكنند چون ممكن است خواهرشان نازا بوده و بچه دزدی كرده باشد و از طرفی خواستگار هم ماجرا را بداند و از این طریق پته آنها بریزد روی آب. واویلا!

تاكید بر رحمانیت خدا: در این سریال نشان داده شد كه خداوند ستار و غفور است و گناهان كوچكی مثل دروغگویی های پی در پی را می بخشد و لذا نیاز به ضربدر زدن برای آنها نیست. در عوض جعل شناسنامه و... گناهان بزرگی هستند كه دروغگویی پیش انها مثل عمل مستحب است!

نقش بی بدیل والدین در تربیت فرزندان: نبودن سایه پدر و مادر بالای سر نوزادی كه مرتضی و لیلا قصد داشتند از پرورشگاه بدزدند موجب شد تا او ادب نداشته و جلوی نگهبانی گریه كرده و مانع انجام موفقیت آمیز عملیات بچه دزدی شود. حال آنكه او اگر تربیت درستی دیده بود سكوت اختیار كرده و اجازه می داد نگهبان گول بخورد كه اختیار نكرد و او هم گول نخورد! بچه بد!

لزوم حفظ پیوندهای دوستی و نگسستن رشته رفاقت‌ها: مرتضی با اینكه توبه كرده بود اما رشته رفاقتش با همكاران سابق را نگسسته و این پیوند را حفظ كرده بود. این مهم موجب شد تا او بتواند برای درد دل به سراغ آنها برود و دل درد نگیرد. ضمنا بسیاری از كارها مانند جعل و... هم با عنایت به همین رفاقتهای قدیمی میسور شد كه خیلی ممنونیم!

كارها را باید كامل و با برنامه ریزی درست انجام داد: سرسری گرفتن كار بچه دزدی توسط مرتض و لیلا برای آنها مشكلات بعدی را بوجود می آورد. حال اگر آنها با در نظر گرفتن همه جوانب و اندیشیدن همه تمهیدات بچه ای را برای دزدی انتخبا می كردند، سریع به مقصود خود كه همانا یك بچه بی دردسر بود می رسیدند وسریال هم در همان سه چهار قسمت ابتدایی تمام می‌شد و دیگر مردم مجبور نبودند در این گرما سی روز روزه بگیرند!

تاثیرگذاری اعمال نسلهای بعدی در سعادت اخروی انسان: توجه نكردن لیلا به سلامت جسمی خود، و همچینین تلاش نكردن او در دزدیدن یك بچه خوب و بی دردسر موجب شد تا ننه نصرت با آن همه فاصله خویشاوندی، از ورود به بهشت محروم شود!

چهارشنبه 25/5/1391 - 21:45 - 0 تشکر 514695

هههه!
ارسال به شبکه اجتماعی:D

یک نیمه ی من شعور افلاطون است، یک نیمه ی دیگرم دل مجنون است،،،من بر لب تیغ راه رفتم یک عمر،این رنگ حنا نیست به پایم، خون است

 


چهارشنبه 25/5/1391 - 23:8 - 0 تشکر 514759

سلام به همهاولش بگم که سبحان عزیز متن خیلی جالبی بود. دستت درد نکنه که ثبتوندی!! ولی من چند تا نظر مرتبط داشته میباشم!


اول مربوط به قسمتی هست که گفته شده:«ساده گرفتن ازدواج و پرهیز از معیارهای سخت: خواهر لیلا اگر ازدواج را ساده می گرفت و به داوود جواب مثبت می داد...»


توی تلویزیون ما که اسم خواستگار خواهر لیلا خانم، مجتبی بود. اگه توی تلویزیون شما اسمش داوود هست، پس احتمالا یه جای دیگه هم پیدا میشه که اسم دیگه‏ای داره!! به این میگن تنوع در برنامه سازی!! 
دومش هم نکته‏ای که شخصا از این سریال یاد گرفتم رو میگم:

اگر دور از جان شریفتان یک بار در پراید نشسته بودید، همین نشستن در پراید خودش دور از جان شریفتان گفتن هم دارد!! ، و البته اگر باز هم دور از جان شریفتان عملیات خفت گیری را روی شما اجرا کردند ، این اهرم مخصوص خواباندن صندلی، بهترین ترفند برای رهایی از دست این خفت گیر بد بی تربیته!! به جان خودم اگه تر و فرز باشین مثل مگس زیر مگس کش گیر میکنه!! 

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

چهارشنبه 25/5/1391 - 23:15 - 0 تشکر 514767

ازدواج مجدد مردان به شکل معلوم! البته احتمالا تا آخر سریال درستش میکنن. بالاخره لو میره...

حرمت نگه دار دلم! كاين اشك، خون بهاي عمر رفته من است. "حسين پناهي"

پنج شنبه 26/5/1391 - 1:17 - 0 تشکر 514906

سلام
ببین کارادا آقا سبحان نشد که بشدا چرا آخه اینقدر سوتی میدی اینهمه چند شبه داره مجتبی ، مجتبی میکنه حالا شما اومدی میگی داوود اصلا اسم داوود نیست تو این فیلم این داوود کیه آخه؟!!!!

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 26/5/1391 - 14:34 - 0 تشکر 515365

بنام خدا
سلام
خواهر لیلا اگر ازدواج را ساده می گرفت و به داوود جواب مثبت می داد.
احتمالا لیلا خانم خواستگار دیگه ای هم داشته که فقط تو تلویزیون سبحان گرامی تصاویریشو نشون داده....
یا مدیر انجمن خوب دقت نکرده.....یا اون سکانسش تو تلویزیون بقیه حذف شده وفقط سبحان گرامی مجاز به دیدن این سکانس بوده....

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

پنج شنبه 26/5/1391 - 14:49 - 0 تشکر 515384

کدوم داوود؟! این داوود رو کجا نوشته که من نمیبینمش؟!Nishkhand1


متن رو با دقت نمیخونین طلبکار هم هستینNishkhand1

پنج شنبه 26/5/1391 - 14:56 - 0 تشکر 515389

سلام
عه درستش کردین ببین کارادونااااا
همه هم گیج شدن و داوود داوود میکنن:d

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 26/5/1391 - 15:0 - 0 تشکر 515392

sobhan127 گفته است :
[quote=sobhan127;657359;515384]کدوم داوود؟! این داوود رو کجا نوشته که من نمیبینمش؟!Nishkhand1

متن رو با دقت نمیخونین طلبکار هم هستینNishkhand1

بنام خدا
سلام
اگه درست نمی کردین فکرکنم خود مجتبی تو سریال می آمد  ازتون شکایت می کرد؟!

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

پنج شنبه 26/5/1391 - 15:1 - 0 تشکر 515393

sobhan127 گفته است :
[quote=sobhan127;657359;515384]کدوم داوود؟! این داوود رو کجا نوشته که من نمیبینمش؟!Nishkhand1

متن رو با دقت نمیخونین طلبکار هم هستینNishkhand1

بنام خدا
سلام
سرعت العملتون بیست؟!!!!

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

پنج شنبه 26/5/1391 - 15:23 - 0 تشکر 515408

!!!!
از بالا همین جور داشتم میخوندم میومدم پایین با خودم گفتم بقیه دارن چی میگن داوود کجا بود که رسیدم به پاسخ سبحان و...
ولی خیلی مطلب جالبی بود داش سبحانhttp://img1.tebyan.net/TS/Persian/Forum/Emotics/banagoosh.gif

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی