انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 281)
چهارشنبه 25/5/1391 - 15:4 -0 تشکر 514355
راههای آشنایی کودکان به نماز

« به نام خداوند بخشنده و مهربان »

سلام

مطلبی که در زیر آمده از کتاب « طهارت روح » برای شما انتخاب شده.

حجت الاسلام حسین واعظی نژاد این کتاب ( طهارت روح ) را با توجه به نوشته ها و گفتارهای شهید بزرگوار استاد مطهری رضوان الله تعالی علیه گرد آوری کرده اند .


چهارشنبه 25/5/1391 - 15:5 - 0 تشکر 514358

خیلی دلم می خواهد ما به اهمیت نماز که عمود دین است پی برده باشیم ، هیچ می دانید که ما مسئول نماز خواندن خاندان خودمان هستیم ؟! هر فردی از ما هم مسئول نماز خودش است و هم مسئول نماز اهلش ، یعنی زن و بچه اش .خطاب به پیغمبر اکرم (ص) است ؛


 «ای پیامبر! خاندان خودت را به نماز امر کن و خودت هم بر نماز صابر باش .»

چهارشنبه 25/5/1391 - 15:6 - 0 تشکر 514363


بچه ها راچه باید کرد ؟بچه ها را باید از کودکی به نماز تمرین داد، دستور به ما رسیده است که به بچه از هفت سالگی نماز تمرینی یاد بدهید .البته بچه هفت ساله نمی تواند نماز صحیح بخواند ولی صورت نماز را می تواند بخواند ، از هفت سالگی می تواند به نماز عادت بکند ، چه پسر و چه دختر .

چهارشنبه 25/5/1391 - 15:7 - 0 تشکر 514365


یعنی همان اولی که بچه به دبستان می رود ، باید نماز را دردبستان به او یاد بدهند و در خانواده هم باید به او یاد بدهند ولی این را توجه داشته باشید که یاددادن و وادار کردن بازور نتیجه ای ندارد ، کوشش کنید که بچه تان از اول به نماز خواندن رغبت داشته باشد و به این کار تشویق بشود.

چهارشنبه 25/5/1391 - 15:7 - 0 تشکر 514368

به هر شکلی که می توانید موجبات تشویق بچه تان را فراهم کنید که با ذوق و شوق نماز بخواند ، زیاد به او بارک الله بگویید ، جایزه بدهید ، اظهار محبت کنید که بفهمد وقتی نماز می خواند بر محبت شما نسبت به او افزوده می شود .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی