• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1424)
چهارشنبه 25/5/1391 - 9:55 -0 تشکر 513890
ایمیل ها و پیامک های همسرمان را چک کنیم یا نه؟

بعضی از همسران چک کردن تلفن و کامپیوتر همسر خود را الزامی میدانند. خیلی ها با دیدن موبایل همسرشان که در اتاق جا گذاشته شده نمی توانند در برابر وسوسه چک کردن و مطمئن شدن دوام بیاورند.

آیا لازم است به همسرمان اجازه بدهیم پیامک ها و ایمیل هایمان را بخواند؟

آیا متقابلا باید پیامک ها و یا ایمیل های او را بخوانیم؟

آیا کارهایی از این قبیل نشاندهنده ضعف ارتباط و عدم اعتماد به طرف مقابل است؟

تکنولوژی مقصر است؟

تکنولوژی های جدید به افراد اجازه می دهد به راحتی و بدون ترس از لو رفتن به همسرشان خیانت کنند. دیگر کسی نیازی به تلفن های ثابت ندارد و می تواند اطلاعات خصوصی خود را در موبایل یا اینترنت ذخیره کند. بنابراین احتمال لو رفتن به اندازه ای نیست که قبلا بود. همه می توانند سریعا با تلفن همراه خود پیامک بدهند، یا پشت کامپیوتر یا لپ تاپ بنشینند و ای میل ارسال کنند. وجود امکاناتی مثل رمز عبور احتمال لو رفتن را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است.

همه اینها دلایلی است که باعث می شود بعضی از همسران چک کردن تلفن و کامپیوتر همسر خود را الزامی بدانند. خیلی ها با دیدن موبایل همسرشان که در اتاق جا گذاشته شده نمی توانند در برابر وسوسه چک کردن و مطمئن شدن دوام بیاورند.

البته تکنولوژی همیشه قابل اعتماد نیست، مثلا همه ما ماجراهایی راجع به پیامک های اشتباهی شنیده ایم که اشتباها برای کس دیگری ارسال شده اند!

معنای این کار چیست؟

نکته جالب این است که بسیاری از زنان و مردان " کنجکاو "، دلیلی برای شک کردن به همسرشان ندارند. در واقع نیازی که این افراد به چک کردن تلفن همسرشان احساس می کنند، نیازی ناسالم است. بعضی روانشناسان می گویند چنین نیازی نشان دهنده تجارب تلخ گذشته و ضربه ای است که این افراد در روابط عاطفی پیشین خود تجربه کرده اند.

بعضی از افراد همیشه بدون دلیلی خاص به چک کردن می پردازند، و بعضی دیگر با مشاهده یا احساس تغییری ( اگر چه کوچک ) در رفتار همسرشان، شروع به چک کردن می کنند.

به عبارت دیگر، وقتی خانم یا آقایی تلفن همراه یا ای میل همسرش را چک می کند، ممکن است دلیلی برای این کار داشته باشد یا نداشته باشد. اگر کسی دلیلی برای این کار نداشته باشد ولی همچنان به چک کردن ادامه بدهد، ممکن است هنوز تحت تاثیر شکست های قبلی و روابط ناموفق گذشته باشد.

اگرچه بسیاری از همسران با هم صمیمی و نزدیک هستند، ولی به هر حال هر شخص نیازمند داشتن یک حریم خصوصی است، و تمایل به تجاوز به این حریم به هر دلیلی که باشد حرکت شایسته ای نیست. بررسی تلفن همراه یا کامپیوتر همسر می تواند دلایلی مانند عدم اعتماد، احساس ناامنی یا گرایش به کنترل و سلطه بر اتفاقات پیرامون داشته باشد. ولی همه این موارد از راه های دیگری نیز انجام پذیرند.

اگر شما یا همسرتان احساس می کنید که به چک کردن پیامک ها یا ای میل های دیگری نیازمندید ، راجع به آن با هم صحبت کنید. کنجکاوی و تجاوز به حریم شخصی می تواند رابطه همسران را در معرض خطر قرار دهد.

یک خطر دیگر

اما خواندن ای میل ها و پیامک های همسر خطر دیگری هم دارد، به این معنا که یک همسر شکاک چیزهایی را می بیند، و چیزهایی را حس می کند که واقعا وجود ندارند. یک علامت یا اشاره کافی است تا چنین کسی مطمئن شود که همسرش در حال خیانت کردن است.

به عنوان مثال، لحن اکثر افراد در پیامک ها غیر رسمی تر از برخوردهای رو در رو است. گاهی خواندن پیامکی که شوخ و غیر رسمی به نظر می رسد باعث ایجاد سوتفاهم می شود. به خصوص که افراد شخصیت ها و برداشت های متفاوت دارند و می توانند یک جمله را به شکل های گوناگون تفسیر کنند.

گاهی حتی یک علامت تعجب یا خنده می تواند معنای نادرستی را به ذهن تداعی کند.

منبع : زندگی ایده آل

ماهی روحم به اقیانوس هم راضی نبود

طفلکی لالایی این برکه خوابش کرده است!

چهارشنبه 25/5/1391 - 10:51 - 0 تشکر 513930

سلام

چقدر مطلب قشنگی گذاشتین

به نظر من این کار جز کار های نابخشودنی هست که یه جورایی توهین به شخص مقابل هم حساب میشه!

خانوما که اگه همچین چیزی باشه خیلی زود حس میکنند و احتیاجی به این چک کردن ها نیست امااگه به عادت تبدیل شده باشه که این دیگه خیلی زشته!

تلفن شخصی یعنی حریم خصوصی اینکه بعضی ها خیلی راحت و بی اجازه وارد این حریم میشن خودش جای تامل و بحث داره به نظرم این آدما نباید جز آدم های طبیعی و سالم دسته بندی بشند!

چهارشنبه 25/5/1391 - 12:46 - 0 تشکر 514038

این مطلب مبتلابه اکثر ماها هست.
باید روش بحث بشه

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

چهارشنبه 25/5/1391 - 12:53 - 0 تشکر 514040

این مطلب خیلی ظریفیه و مبتلابه خیلی از خونوادهها هست

شاید برای همه خونواده ها ایجاد مشکل نکنه و یکی از طرفین کوتاه بیاد ولی این بحث حریم شخصی مخصوصا با توجه به حساسیت خانمها همیشه موجب کنتاکت کوچک و بزرگ در محیط خانواده می شود.


آیا واقعا همسر من باید پسوورد ایمیل  یا رمز کارت بانکی یا رمز ورود به موبایل مرا بداند؟
مرز کجاست؟

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

چهارشنبه 25/5/1391 - 14:51 - 0 تشکر 514348

سلام
ممنون از ثبت مبحث مفیدتون
این خصوصیت و افرادی دارن که بدبین هستند به همسرشون وگرنه هیچ آدم سالمی هیچ موقع اینکارا نمیکنه به قول دوستان این یک توهین به فرد محسوب میشه و مطمئنا اگه متوجه بشه توی دلش میمونه و هیچ موقع کار همسرش و فراموش نمیکنه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 25/5/1391 - 18:32 - 0 تشکر 514608

سلام به همه دوستان

منم با نظر دوستان موافقم.هم خانمها و هم آقایون ممکنه که مرتکب این اشتباه بشن و حریم همسرشون رو ندیده بگیرند که واقعا حس بدی رو ایجاد میکنه.
حتی بعضیها وقتی همسرشون نمیبینه مثلا توی اتاق نیست پنهانی به موبایل همسرشون سرک میکشن.به نظر من هیچ فرقی نمیکنه که همسر اون فرد بفهمه یا نه به هرحال این کار خیلی زشته و نقض حریم محسوب میشه.
در مورد ایمیل هم واقعا من خودم میشناختم کسانی که پسورد ایمیلشون رو به همسرشون داده بودند.خود من واقعا در ارتباط داشتن با اینجورآدمها احساس امنیت نمیکنم.چون همسر اون آدم ممکنه از هر کلمه ی ساده ای تعبیر اشتباه بکنه.
اما واقعا سوال اینه که چرا؟چرا بعضیها این اجازه رو به خودشون میدن که حریم همسرشون رو نقض کنند؟

ماهی روحم به اقیانوس هم راضی نبود

طفلکی لالایی این برکه خوابش کرده است!

چهارشنبه 25/5/1391 - 18:43 - 0 تشکر 514619

سلام به همه دوستان عزیزم
ولی نظر من  متفاوت از بقیه دوستانه .... به نظر من که هیچ اشکالی نداره خانوم آیندم موبایلمو بگیره ..... من که خودم سعی می کنم شرایطی رو ایجاد کنم که این موضوع رو زیاد حساس نشون ندم ... هرچه مردی یا زنی حساس تر باشه نسبت به این موضوع ، طرفش کنجکاو تر و شکاک تر میشه که آیا توی این گوشی چی هست ؟ و همیشه یه حس بدی داره ...
اینکه زنی یواشکی بخواد بخونه منم قبول دارم که خیلی زشته ولی ما چرا شرایط رو جوری کنیم که همسرمون رو به این کار وسوسه کنیم .
اتفاقا چقد خوبه که خودمون گوشی رو پیش همسرمون جا بزاریم تا اون کاملا بخونه و بدونه که خبری نیست ... یا مثلا به بهانه اینکه که دستمون بنده به خانوممون بگیم که همون گوشی من رو بردار یه پیام بده مثلا به بابام و بگو ..... تا به این شکل حساسیت خانوم کم بشه ...

 

thank you for attention

چهارشنبه 25/5/1391 - 19:18 - 0 تشکر 514632

سلام

خب بعضی وقتها شاید بخواهیم به دوستان یا خانواده مون پیامی بزنیم که دوست نداریم همسرمون بدونه.نه اینکه حرف خاصی باشه ولی رابطه ای که آدما با دوستانشون یا خانواده دارند یه حریمی داره که بهتره خیلی توش کنجکاوی نکنیم.
اگر خود اون آدم بعضی وقتها با ملاحظات قبلی گوشیشو در اختیار همسرش بذاره فرق میکنه با اینکه یکی حق مسلم خودش بدونه هر وقت دلش خواست پیامها یا ایمیلهای همسرش رو چک کنه.

ماهی روحم به اقیانوس هم راضی نبود

طفلکی لالایی این برکه خوابش کرده است!

چهارشنبه 25/5/1391 - 22:34 - 0 تشکر 514737

ghoghnoos5000 گفته است :
[quote=ghoghnoos5000;781442;514632]سلام

خب بعضی وقتها شاید بخواهیم به دوستان یا خانواده مون پیامی بزنیم که دوست نداریم همسرمون بدونه.نه اینکه حرف خاصی باشه ولی رابطه ای که آدما با دوستانشون یا خانواده دارند یه حریمی داره که بهتره خیلی توش کنجکاوی نکنیم.
اگر خود اون آدم بعضی وقتها با ملاحظات قبلی گوشیشو در اختیار همسرش بذاره فرق میکنه با اینکه یکی حق مسلم خودش بدونه هر وقت دلش خواست پیامها یا ایمیلهای همسرش رو چک کنه.


سلام به ققنوس عزیزم
ما یه ضوزت عادی داریم بحث می کنیم .... منظور من اینه که زن نباید فکر کنه که تو اون گوشی الان چه خبره .... که تا شوهرش رفت مثلا تا سرکوچه سریع بره سمت گوشی .... اما اینکه زن فرض کنید داره اس میده و میگه مثلا دارم به دوستم اس میدم دیگه معنی نداره شوهر کنجکاوی کنه که اینا چی اس میدن چون شاید حرف زنانه ایی داشته باشند که دوست نداشته باشند کسی بفهمه ...

 

thank you for attention

پنج شنبه 26/5/1391 - 1:35 - 0 تشکر 514933

سلام
اتاق عمل گرامی اشکالی نداره که ببینن ولی اگه با اجازه خودمون باشه و نه به دید شک.
شاید به قول ققنوس عزیز دختر فامیلی و یا کسی یک اس ام اسی بهمون داده که خصوصی بوده و با خوندن شوهرم آبرو اون طرف میره .

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 26/5/1391 - 7:4 - 0 تشکر 515106

با نام خدا و سلام
بحث قشنگیه و اتفاقا بعضی وقتا باعث درگیریهایی هم در خانواده ها می شود در این موارد بنطرم از افراط و تفریط پرهیز کرد هم خانم و هم آقا.

نه خیلی شکاک باشیم نه خیلی بی خیال . اخه هر دو حالتش مشکل ساز است.هم برای مرد و هم برای زن.
بقول اتاق عمل عزیز: مرد خیلی سخت نگیرد که باعث ایجاد شک در همسرش بشود و زن هم خیلی شکاک نباشه و بقول دوستمون تا مرد رفت سر کوچه بره سر گوشی آقاش. و بالعکس.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی