انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 447)
چهارشنبه 25/5/1391 - 0:19 -0 تشکر 513200
برای مردم‌ آذربایجان سرود می‌خوانم

http://snn.ir/pic/13910523170_2012227021e.jpg

جمعی از هنرمندان در گفت‌وگو با «خبرگزاری دانشجو»:

برای مردم‌ آذربایجان سرود می‌خوانم/ هنرمندان وارد میدان می‌شوند/ همانند زلزله بم حماسه می‌آفرینیم/ عكس‌العمل مردم سریع و شگفت‌انگیز بود/ مسئولان كم نگذارند

چهارشنبه 25/5/1391 - 0:20 - 0 تشکر 513201


گروه فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»؛ مادرانی که ضجه می زنند. کودکانی که بهت زده، اطراف خویش را می نگرند. پدرانی که کودکانشان را در آغوش گرفته اند و مستأصل به دنبال دکتری، پرستاری یا حداقل یک فردی برای کمک می گردند، عکس یک کودک و مادری که در آغوش یک دیگر زیر آوار مانده، دل هرکسی را می سوزاند.


احتمالاً از هراس زلزله در آغوش یکدیگر جای گرفته اند.عکس چهرۀ کودکی که بر اثر زلزله تکیده شده، بسیار تأثر انگیز است. حال مادرش را تنها خداوند می تواند درک کند. احتمالاً ماه ها طول خواهد کشید خانه هایی جدید جایگزین خانه هایی که کاملاً تخریب شده اندشود.


فاجعه سنگین است. آنقدر که یاری همه را می خواهد. شاید همان گروه خونی کم باشد که ما می توانیم اهدا کنیم. شاید مردم مصیب زدۀ شمال غرب کشور گرفتار تنها همان هزار تومانی باشند که بعضی با وجود فقر نسبی خودشان، با خشنودی و فراغ بال می دهند. حتی دعایمان نیز به کارشان می آید.


همه باید کمک کنند. همان گونه که تا کنون یاری رسان مصیبت زدگان بوده اند. از مردم عادی شهر و روستا گرفته تا ورزشکاران حرفه ای و بازیگران. همه خود را مسول کمک به مصیبت زدگان آذربایجان می دانند.


حادثۀ شمال غرب ایران را با بازیگران سینما و تلویزیون به گفتگو نشستیم تا از کمک هایشان و احساسشان نسبت به این حادثه باخبر شویم و ببینیم مردممان چه کارهایی می توانند انجام دهند که مقداری از درد مردم آذربایجان کمک کند.

چهارشنبه 25/5/1391 - 0:20 - 0 تشکر 513202

جمال شورجه: هنرمندان برای همدردی با مردم زلزله‌زده وارد میدان می‌شوند


جمال شورجه، كارگردان سینما و تلویزیون ایران گفت: سینماگران هنوز نتوانسته اند از این فرصت بوجود آمده استفاده كنند.

وی خطاب به همه فعالان سینمای کشور گفت: هنرمندان، بویژه سینماگران باید در این عرصه وارد شوند و در جهت کمک و همدردی با مردم جامعه فعالیت کنند.

شورجه عنوان کرد: اگر هنرمندان و چهره های ملی جامعه به این كارها روی آورند، مردم نیز از آنها تبعیت می کنند.

چهارشنبه 25/5/1391 - 0:21 - 0 تشکر 513203

مسعود رایگان: كمك رسانی به زلزله زدگان وظیفه انسانی و عاطفی هر فرد است


مسعود رایگان زلزله اهر، هریس و ورزقان را یک فاجعه طبیعی دانست و گفت: امداد رسانی به این حادثه به صورت ناقص صورت گرفته است.


این بازیگر سینما افزود: به دلیل اینکه پیش از وقوع زلزله هیچ اقدامی انجام نمی دهیم، این باعث می شود که چنین فاجعه‌ای رخ دهد؛ طبق آمار رسمی کشور 219 زن و کودک جان خود را از دست داده‌اند.


وی تاكید كرد: کمک رسانی به مردم کشورمان یک وظیفه انسانی و عاطفی است، بنابراین باید نیروهای بسیج عمومی و سازمان هلال احمر امداد رسانی را افزایش دهند.

چهارشنبه 25/5/1391 - 0:21 - 0 تشکر 513204

رویگری: در این رخداد تأسف برانگیز حضور یافته و کمک‌های مردمی را به دست آنها می‌رسانم


رضا رویگری گفت: پس از وقوع زلزله در استان های اهر، هریس و ورزقان، چون مملکت و کشورم را دوست دارم، خیلی ناراحت شدم و امیدوارم که دیگر شاهد وقوع چنین اتفاقاتی نباشیم.


این بازیگر تلویزیون بیان داشت: زمانی که زلزله بم اتفاق افتاد کمک های مردمی را جمع آوری کرده و به سمت كرمان فرستادیم؛ امروز نیز اگر نیاز باشد چنین اقداماتی را انجام خواهیم داد.


وی بیان داشت: در این رخداد تأسف برانگیز حضور یافته و کمک های مردمی را به دست آنها خواهم رساند.

چهارشنبه 25/5/1391 - 0:22 - 0 تشکر 513205

خردمند: هر كس هراقدامی كه از دستش برمی‌آید باید انجام دهد


آهو خردمند گفت: من نیز مانند سایر مردم کشورم از دیدن صحنه های زلزله در استان آذربایجان شرقی بسیار متأسف شدم، ولی خوشحالم که مردم و هموطنان ایران خیلی سریع به کمک مردم زلزله زده شتافتند و آنها را از زیر آوار نجات دادند.


این بازیگر سینمای کشورمان کمك به هر طریقی به مردم زلزله زده را وظیفه تمام مردم دانست و گفت: هر کسی هر اقدامی که از دستش بر می‌آید باید انجام دهد.


وی اضافه کرد: من نیز مانند هموطنانم اقلامی همچون پتو و دارو را که مورد نیاز مردم بی خانمان آذربایجان است، برای آنها ارسال خواهم کرد.

چهارشنبه 25/5/1391 - 0:22 - 0 تشکر 513206

دهقان: هر کاری که بتوانم برای مردم کشورم انجام می دهم
جعفر دهقان نیز از این اتفاق ابراز تأسف و تأثر کرد و گفت: من از وقوع چنین اتفاقی برای هموطنانم بسیار ناراحت هستم. این بازیگر تلویزیون عنوان کرد: من عضو افتخاری سازمان هلال احمر هستم و هر کاری که از دستم بربیاید برای مردم کشورمان انجام می دهم. وی یادآور شد: مردم کشور اسلامی همواره در تمام صحنه ها و اتفاقات حضور پررنگ داشته و وظیفه خود را بهتر از ما می دانند و اگر نیازی باشد سریعاً اقدام می کنند.

چهارشنبه 25/5/1391 - 0:23 - 0 تشکر 513207

تیموریان: جامعه هنری همواره در عرصه خدمت رسانی پیشقدم بوده است


رویا تیموریان با اظهار تاسف در خصوص زلزله آذربایجان شرقی گفت: جامعه هنری همواره پیشقدم بوده تا به هر شکل ممکن کمک هایی را برای مردم مناطق زلزله زده ارسال كند.


این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه رسیدگی به مناطق محروم مهمتر از هر اقدام دیگری است، اضافه کرد: حتی بارش شدید باران احتمال خطر جانی برای مردم این مناطق را به دنبال خواهد داشت.


وی عنوان کرد: با جمع آوری اقلامی مانند پتوهای مسافرتی، دارو، کمک های اولیه، شیر خشک و غذاهای کنسروی سعی می کنیم تا از نظر روحی و اقتصادی، کمک هایی را به مناطق محروم داشته باشیم.


تیموریان ضمن سپاسگزاری از مردم به خاطر عكس العمل سریعشان در برابر این حادثه خاطرنشان کرد: ما مردم شگفت انگیز و غیرقابل پیش بینی داریم؛ مردم برای اهدای خون به هموطنان زلزله زده هجوم آوردند و محبت و عرق ملی خود را به نمایش گذاشتند

چهارشنبه 25/5/1391 - 0:23 - 0 تشکر 513208

گلریز: برای خواندن سرود با موضوع همدردی با هموطنان زلزله‌زده اعلام آمادگی می‌كنم


محمد گلریز در خصوص نقش هنرمندان برای كمك به هم وطنان زلزله زده گفت: هر هنرمندی وظیفه دارد متناسب با هنر و توانایی خود برای هموطنان زلزله زده قدمی بر دارد.


وی تاكید كرد: هنرمندان الگوهای خوبی در جامعه هستند و فعالیت آنها در جهت كمك به هموطنان می تواند جرقه ای باشد كه در فضای اجتماعی تاثیرگذاری بیشتری ایجاد كند.


این هنرمند ادامه داد: سازمان های مختلف هنری مانند كانون هنرمندان، انجمن های موسیقی و وزارت ارشاد باید هنرمندان را در ابعاد مختلف برای كمك به هموطنان زلزله زده ساماندهی كنند.


گلریز ضمن اشاره به كمك های مختلفی كه هر هنرمند می تواند به زلزله زدگان بكند، خاطرنشان كرد: هر هنرمند متناسب با هنر و توانش می تواند برای هموطنانمان قدمی بردارد؛ شاعر شعر بگوید، اگر كسی توان مالی دارد كمك كند و هنرمندان خواننده شعر را به شكل سرود و آواز در بیاورند.


وی در آخر ضمن اعلام آمادگی برای خواندن شعر و سرود برای همدردی با هموطنان زلزله زده تاكید كرد: همان طور كه در زلزله بم برای همدردی با هموطنانم سرودی خواندم، اگر صدا و سیما و وزارت ارشاد شعر و آهنگی راجع به زلزله زدگی هموطنان آذربایجان غربی در اختیار ما قرار دهند، همین جا اعلام می كنم كه برای همدردی با این مردم عزیر سرود خواهم خواند.

چهارشنبه 25/5/1391 - 0:25 - 0 تشکر 513211

همدردی هنرمندان و زلزله زدگان آذربایجان شرقی با اجرای كنسرت‌های موسیقی
همدردی هنرمندان و زلزله زدگان آذربایجان شرقی با اجرای كنسرت‌های موسیقیدر پی زلزله مهیب شمال‌غرب كشور هنرمندان سراسر ایران ضمن ابراز همدردی با مصیبت‌دیدگان این زلزله آمادگی خود را برای كمك به زلزله‌زدگان اعلام كردند.
پیام همدردی اصغر فرهادی
برای زلزله‌زدگان شمال غرب كشور من نیز سوگوار رنج شما هستم اصغر فرهادی در پی حادثه زلزله شمال غرب كشور با هموطنانمان در این خطه از كشور ابراز همدردی كرد. به گزارش ایسنا در بخشی از متن پیام كارگردان برگزیده اسكار خطاب به مردم عزادار مناطق زلزله‌زده آمده است: «امروز مردم بسیاری سوگوار عزیزان از دست رفته‌ شمایند و اندوهگین از رنجی كه بر شما رفت.»
فرهادی با اشاره به اینكه «شاید همدردی‌ها در برابر این داغ همیشه باقی‌، ناچیزند» نوشته است: «همین احساس همدلی و در كنار شما بودن بسی با ارزش است و غنیمت‌، من نیز سوگوار رنج شما هستم و صبوری و آرامشتان را آرزومندم.»
چهارشنبه 25/5/1391 - 0:25 - 0 تشکر 513213

علیرضا قربانی:
گفتن كه نتوان كه با دلم چون كرد
جمعی از هنرمندان عرصه موسیقی با انتشار پیام‌های تسلیت با مردم زلزله زده آذربایجان ابراز همدردی كردند.
به گزارش ایسنا علیرضا قربانی ـ خواننده كلاسیك ایرانی ـ در یادداشتی نوشته است:
« از پنجه‌ی سرد من چه می‌خواهی؟
سودی ندهد ستیزه با تقدیر
وقتی که خروس مرگ می‌خواند
دیر است برای در گشودن ، دیر
...
آن ، زلزله‌ای که خانه را لرزاند
گفتن نتوان که با دلم چون کرد
گفتن نتوان
که با دلم چون کرد ...
با دلی سرشار از درد تنها سکوت می‌کنم و دیگر هیچ...»

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی