فرهنگ پایداری (بازدید: 99)
سه شنبه 24/5/1391 - 23:23 -0 تشکر 512911
انجیر ها را کسی نخورد!

علی اصفهانی

برای هر آسایشگاهی یک باغچه بود که در آن فلفل و سبزی کاشته بودند .داخل یکی از این باغچه ها یک درخت انجیر بود که انجیر داشت .یک عراقی داشتیم که بچه ها به او چوپان می گفتند  ،هر باغچه ای مسئولی داشت که مسئولش از همان اسایشگاهی که جلوی آن بود تعیین می شد و من مسئول این باغچه که انجیر داشت بودم  . چوپان آمد و گفت من می خواهم به مرخصی بروم انجیر ها را کسی نخورد .

.او پنج روز به مرخصی رفت من گفتم تا این مرخصی می رود من باید داغ این انجیر ها را به دلش بگذارم.هر چی فکر کردم به جایی نرسیدم .یک شب فکر کردم باید عراقی ها را به جان یکدیگر بیندازم. یک عراقی به نام کریم بود و من به او گفتم :این درخت انجیر 5-6 انجیر دارد که 3-4 تای آنها رسیده اند . گفت : برو بکن تا بخورم . گفتم : فلانی گفته که به اینها کسی دست نزند. گفت : نه بیخود گفته برو بکن و توی بشقاب بگذار و بیاور تا بخورم .

من رفتم و همه انجیر ها را کندم و آوردم و این خورد و یکی ،دو تا هم به خودم داد که خوردم. چوپان که از مرخصی آمد بعد ازظهر دنبال من فرستاد و گفت :علی اصفهانی بیاید .وقتی رفتم شروع به فحش دادن کرد و گفت که چراین ها را کندی گفتم :من نکندم کریم دستور داد که اینها را بکن و من هم به او گفتم که انجیرها مال شماست .خلاصه این دو تا دعوایشان شد .بعدا"فهمیدم که این باعث شده که یکی از آنها را می خواستند از اردوگاه اخراج کنند که افسر اردوگاه وساطت کرده و مانده است

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی