فرهنگ پایداری (بازدید: 288)
سه شنبه 24/5/1391 - 22:53 -0 تشکر 512726
شهید حسینعلی عظیمی شهید حسینعلی عظیمی

نام پدر :محمدعلی 
تاریخ تولد :20/5/1336 
تاریخ شهادت : 15/12/1362
محل تولد :مازندران /گلوگاه
محل شهادت :دهلران
وجود پرنور حسینعلی که سراسر شور و نشاط بود، در بیستم مردادماه سال 1336 در گلوگاه مازندران فرود آمد. خانواده مؤمن او از هیچ تلاشی برای تأدیب و تهذیبش دریغ نکردند و سعی نمودند محیطی مناسب و پاک برای پرورش او فراهم آورند. دوران تحصیل را در بهشهر گذراند و پس از اتمام خدمت سربازی در سال 1357، به جمع انقلابیون پیوست. آن روزها، حسینعلی به چیزی جز پیروزی انقلاب و بازگشت امام (ره)‌ نمی‌اندیشید. قیام مردم ادامه داشت تا اینکه به فرموده‌ی رهبر، خداوند، این تحفه الهی را به ملت شریف ایران ارزانی نمود. و در ادامه‌ی این قیام، برای تداوم نهال نوخاسته انقلاب، حسینعلی نیز همپای بسیاری از جوانان به میدان مبارزه و جهاد 8 ساله شتافت او که در پشت جبهه و همزمان با خیانت منافقین و ضدانقلاب، مسؤولیت اطلاعات سپاه را بر عهده داشت، در صحنه‌های نبرد هم از پای ننشست و جانشینی گردان امام حسین (ع) را عهده‌دار گردید. رشادتهای بسیاری در خاطرها ثبت نمود. او رفت تا دین خود را به اسلام ادا کند، او رفت تا خونش ارزشهای انقلاب را رنگی تازه ببخشد. و امروز ما ماندیم و انقلاب و راه شهدا.... (4)
 
منبع: وبلاگ نسیم دل

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی