فرهنگ پایداری (بازدید: 268)
سه شنبه 24/5/1391 - 22:19 -0 تشکر 512520
*قسمتی از سخنرانی شهید محمود نوریان در مجلس ختم شهید بهرامی

چه زیباست این دعا كه خدایا، آخر عاقبت ما را ختم به خیر بگردان! یك موقع است كه انسان بهترین اعمال را انجام می‌دهد اما آخر و عاقبتش ختم به خیر نمی شود. ما باید در حالت خوف و رجاء زندگی كنیم. هدف از رسالت پیامبر اكرم صلّی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السّلام و پیامبران گذشته فقط به خاطر این بود: "خلق الانسان علّمه البیان " خداوند انسان را خلق كرد و به وی بیان را یاد داد. اما پیامبران و ائمه معصومین هم آمدند كه مبشراً و نذیراً بشارت بدهند به اینكه اگر اعمال نیك انجام دهید، بهشت است برای شما و بترسانند از اینكه اگر اعمال زشت انجام بدهید جایگاهتان دوزخ است. ماخلقت الجن و الانس الا لیعبدون، ما خلق نشدیم مگر اینكه عبادت كنیم، عابد باشیم، برای همین كه انسان فقط عبادت كند. همهچیز هم دارد اما انسان همیشه می‌خواهد زشتی كند خدای مهربان به شكل های مختلف، تذكر پشت تذكر داده است . . . چرا خداوند تبارك و تعالی این همه به ما تذكر داده اما باز ما زشتی می‌كنیم؟ دیگران هم به ما می‌گویند لیكن تذكر خدا توسط دوست انسان است. یك موقع هم خداوند خودش مستقیماً توسط اتفاقاتی كه در این دنیا میافتد، تذكر می‌دهد. یك موقع آدم را از یك پرتگاه به پائین می‌اندازد، اما سالم پائین می‌آید. یك وقتی سیل می‌خواهد ببرد، به شكلهای مختلف با توجه به اینكه خداوند تبارك و تعالی، دائماً ما را تذكر می‌دهد چرا زشتی می‌كنیم؟‌ چرا ما با خداوند تبارك دوست نیستیم؟ با دیگران اخت می‌گیریم، دوستی می‌كنیم، اما با خداوند تبارك و تعالی دوست نمی شویم . . . . خلاصه اینكه روز حسابرسی نزدیك است آنجا دیگر افسوس فایده ندارد. حسرت فایده ندارد. كسی نیست دستمان را بگیرد جز اعمالمان، جز كردارمان، پدر و مادر دنبال كار خودشان می‌روند، دوستان دنبال كار خودشان می‌روند فقط اعمال ماست كه باید توی آن دنیا برای ما كاری بكند، ما هم كوله‌بارمان را زودتر ببندیم. ما هم مثل اینها زودتر برویم، خدمت كنیم و برویم،‌ سربلند برویم. شبانه‏روز كار كنیم، استراحت هم بكنیم، اما كار كنیم به فكر مردم باشیم، انشا‌ءالله. این مملكت جنگزده است، دردمند است، . . . . اگر یك موقع غفلت كنیم و بر ما سوار شوند، به الله قسم یك شیعه دیگر نمی‌گذارند بماند، اینها از شیعه سیلی خورده‌اند.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی