انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 136)
دوشنبه 23/5/1391 - 0:0 -0 تشکر 507737
چرا قوم یهود را به بدی یاد می كنند؟

تاریخ یهود یكی از عجیب ترین و پرحادثه ترین تواریخ جهان به شمار می رود. یهود خود را ملت برگزیه خداوند و بقیه را حیوانات انسان نما می دانند و از ارتكاب هیچ جرم عمل ناشایست و خطرناكی مضایقه نمی كنند. این ملت نسبتا كوچك آن قدر نیرنگ و توطیه از خود نشان داده كه از حد و حصر خارج است و از این رو در طول تاریخ قوم یهود منفور ملت ها بوده و هستند . گوستا و لویون فرانسوی می گوید:
قوم یهود واقعا حرثومه فساد و مظهر لجاجت است این قوم مكارو خدعه گر در همان روزهای پیدایش خودآن قدر با حضرت موسی 7 كج روی و بدرفتاری كردندن كه چنیین مرتبه برایشان عذاب الیه نازل شد.
رسول گرامی اسلام 6در آغاز هجرت به و محض ورود به شهر مدینه طی عهد نامه ای با یهودیان مدینه پیمان حسن هم جواری و عدم تعرض و عدم مزاحمت بست , اما آنان به خوبی تبهكاری و مفسده جویی پیسوسته در پنهانی برخلاف مضمون عهدنامه به اذیت و آزار پیغمبر ومسلمانان می پراختند تا این كه در جنگ احزاب آشكارا به همكاری كفار قریش شتافته و علیه پیغمبر اسلام به نبرد پراختند, ولی خداوند آنان را به خاك ذلت نشاند وپیامبر دستود داد تاتمام یهود را از جزیره العرب بیرون كنند.
هم اكنون سرزمین اسلامی فلسطین در زیر ضربات وحشتناك و ویران گر این قوم قسی القلب قرار گرفته و هرزور تعدادی از آنان شربت شهادت می نوشتند و هزاران فلسطینی نیز از وطن اصلی خود آواره شده اند. این قوم بی ادب وهتاك حتی با خداوند هم بی باكانه برخورد می كنند. قرآن مجید می فرماید: وقالت الیهود یدالله مغلوله;یهود گفتند: دست خدا(با زنجیر) بسته است . دست هایشان بسته باد و به خاطر این نحن از رحمت الهی دور شوند و لعنت خدا بر آن ها باد; بلكه دست همیشه باز است و هر گونه بخواهد انفاق می كند. و هرمقدار از آیات قرآن كه بر تو (ای محمد) فرود آید بر سركشی و كفر آن ها بیفزاید و ما به كیفر آن تا قیامت آتش كنیم و عداوت را در میان آن ها افروختیم . هر گاه برای جنگ با مسلمانان آتش بر افروزند خداوند آن را فرونشاندو آنان در روی زمین به فساد بكشوند و خداوند مفسدان را دوست ندارد.
این قوم بیزار از حق در دشمن بااسلام هم پای مشركانند. قرآن می فرماید:لتجذن اشد الناس عداوه للذین آمنوا الیهود و الذین اشركوا; سرسخت ترین مردم در دشمنی با مسلمانان , سهود و مشركان می باشند. یهود ملتی پست و بی شرافت است كه جامعه بشری و عالم انسانیت از دست آنان زخم های بسیار بر تن دارد و از این رو از آنان متنفر است و مكمرر آن ها را از كشورهای جهان بیرون كرده اند. در سال 1290مردم انگلستان از دست بهود به ستوه آمدند و هم را از انكلستان بیرون راندند و تا چها رصدسال ورودشان به انگلستان ممنوع شد.ازفرانسه چند بار رانه شدند, در آلمان هم چندین بار طرد شدندن و از اسپانیا, شوروی , لهستان$ ایتالیا$ رومانی $سویس , بلغارستان و مجارستان رانده شدند. از صفات زشت این قوم تحریف گری است , چنان چه تورات را تحریف نموده اند و قرآن هم آنان را قوم تحریف كننده یاد كرده است .

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی