انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 1632)
چهارشنبه 16/5/1387 - 0:26 -0 تشکر 50767
ایا دین شیعه دین عزاست

سلام

دیشب به طور اتفاقی از یکی از خیابونا رد میشدم که ناگهان با صدای سینه زنی  ناگهان خشکم زد

پارک کردیم اومدم پایین فکر کردم دارند دست میزنند ؟
وارد مجلس شدم واقعا دارند شب تولد امام حسین سینه میزنند.واقعا مسخره بود

از یکیشون پرسیدم قضیه چیه سکوت کرد

دستم به اون مداح  نرسید اما واقعا درسته

یه نظر شما فردا نو خارج نمیشینن یگن دینه شیعه عله بله؟
تازه حالا مداح ... اون هزار نفر ایا عقل ندارند نمیفهمند دارند چه میکنن

منتظر جوابتونم

با گامهايي استوار با اراده اي فولادين و با توکلي راسخ و عشقي خدايي پيش يه سوي موفقيت

 

چهارشنبه 16/5/1387 - 0:49 - 0 تشکر 50770

سلام

مختصر و مفید بهت بگم:

نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه!

نه...ببخشید...

نه!

یاحق...

چهارشنبه 16/5/1387 - 1:26 - 0 تشکر 50792

یه مدتی یه طرحی داشتیم ما در گروهی که به جای عذا داری بشینیم در مورد شخصیت های اسلامی صحبت کنیم و حادثه ی عاشورا رو تحلیل کنیم . فکر کنم به عنوان گروه اخلالگر کارمون تعطیل شد . من نمی خوام توهینی کنم ولی از وقتی بعضی از مسائل رو در مساجد دیدم کلا رابطم با مسجد قطع شد احساس کردم بعضی از آدماش دلمو می لرزونند و برای همین تو خونم عبادت می کردم .

امیدوارم بعضی از رفتارهامون رو تغییر بدیم و راه رهبر رو ادامه بدیم وقتی امروز از حضور ایشون در نمایشگاه فناوری مطلع شدم خیلی خوشحال شدم و واقعا مطمئنم ایران به خاطر رهبر فهیم و با صلاحیتش پا برجاست . خدا حفظشون کنه .

چهارشنبه 16/5/1387 - 6:59 - 0 تشکر 50814

خجسته میلاد با سعادت

سلطان عشق و ساقی عشق و راوی عشق

بر همه تشنگان عشق مبارک باد.

سلام

به نظر من کف زدن ، سینه زنی ، و ... همه وسیله و بهونه ای هستند تا به طریقی یادمون بیافته که ما هم امامی داریم وگرنه اینها به تنهایی نمیتونند معرفت ما رو به آن حضرت بالا ببرند....این جور مراسم ها فقط میتونه یادآوری و تلنگری برای بیدار شدن ما باشه و نباید همش تو همون پله اول درجا بزنیم...

ببینید شما گفتید داشتند سینه میزدند... منم مخالف این هستم که روز میلاد را با روز شهادت یه جور برنامه بگیریم یعنی همش عزاداری....اما هر مراسمی میتونه یه قسمت خوب هم داشته باشه....یعنی بیاییم مثل زنبور بریم قسمتهای شیرین رو بچشیم ....یعنی ممکنه تو همون مراسم اولش یه سخنرانی با معرفت باشه....اینکه بخواهیم بخاطر بعضی چیزها کل یه مراسم رو بر خود حرام کنیم ....مطمئن باشیم هیچ وقت نمیتونیم تو زندگیمون پیشرفت داشته باشیم....من میگم بیاییم خوبی ها رو ببینیم....مثل مگس روی بدی ها نشینیم.

البته باز میگم من کار اونها رو تایید نمیکنم چون ممکنه یکی مثل من نوعی و یا یکی که دنبال زیر سوال بردن شیعه و معنویت هست اینو ببینه و همه چیزو زیر سوال ببره ....چون ما الان داریم در دنیای ارتباطات زندگی میکنیم ....کافیه یه جای کارمون اشتباه باشه....دیگه کل عالم اونو زیر ذره بین میبرند و از اعمال و رفتار خوددمون علیه خودمون تبلیغ منفی میکنند...پس ای کاش همه اینو میفهمیدند و بیشتر حواسشون رو جمع میکردند که یه موقع با رفتارشون توی مقام یه شیعه و بچه مذهبی ....کار اشتباه نکنند.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 16/5/1387 - 13:22 - 0 تشکر 50846

به نام خدایی که همیشه در قلب ماست
اعیاد شعبانیه مبارک

سلام

راستش من نمیدونم چی بگم، ولی چندسال پیش یادمه چنین چیزی رو من هم شاهد بودم، حسینه کنار خونه ما هم سینه زنی بود، صداشون رو از پنجره اتاق میشنیدم، یادمه خود اون مداح میگفت: الان یکی بیاد میگه چرا دارین سینه میزنین روز عید...!!!

راستش من خودم چنین سوالی داشتم ولی هنوز دنبال جوابش هستم، زیاد چنین موارد رو دیدم، حتی یه فیلم مداحی بود که جشن بود و بعدش شد عزاداری، حالا بگذریم که مداح کی بود، چون ایشون زیاد از این کارا میکردن.

ولی به نظر منم نباید عزا و شادی عین هم باشه، منم کاملا مخالفم.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 17/5/1387 - 6:1 - 0 تشکر 50954

به نام دانای مهربان

حاج حامد اقای خودمون ،‌ به به .... به به ... میبینمتون !

این مطلبی كه فرمودید یعنی چی ؟ پیلیز روشن تر میفرمایید !؟

علی علی

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
چهارشنبه 23/5/1387 - 5:43 - 0 تشکر 52051

با سلام

متاسفانه و متاسفانه مراسمات ما در بعضی مناطق کلیشه ای شده

خود اهل بیت علیهم السلام هم می فرمودند در عزای ما عزادار باشید و در شادی ما شاد و همینطور دید غلطی که شیعه رو عزادار و مذهب غم معرفی می کنه یک انسان مسلمان و یک انسان شیعه به سفارش ائمه هدی (ع) فردیست بشاش و کسی که تبسم و خوشحالی همواره در نگاهش موج میزنه

یا علی

شنبه 26/5/1387 - 17:34 - 0 تشکر 52600

سلام در جواب دوست عزیزم باید بگم که من با نظر شما کاملا مخالفم چون گریه برمصائب امام حسین زمان معینی ندارد من از خیلی از علما وروحانیون شنیده ام که عزاداری برای امام حسین چه در همه مراسمات و چه در موالید حتی برای چند دقیقه هم که باشد ثواب زیادی دارد زیرا با این کار یادوخاطره مصائبی که برائمه به خصوص امام حسین وارد شده است همیشه زنده می ماند موفق باشید فی امان الله

الهی و ربی من لی غیرک... 

سه شنبه 5/6/1387 - 21:39 - 0 تشکر 54229

من به نظر همه ی عزیزان احترام میذارم
ولی خودتون قضاوت کنید که اگه یه نفر شب تولد شما بیاد عزاداری کنه
شما چی میگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

((هر کس از ياد من غافل گردد، دنيا بر او سخت مي گردد.)) --- سوره طه آيه 124

چهارشنبه 6/6/1387 - 20:19 - 0 تشکر 54427

به نام خدا

سلام

من هم مثل خیلی از بچه ها كه نظر دادن از این موارد زیاد دیدم و از این موضوع هم ناراحت هستم چرا كه فكر می كنم این موضوع باعث می شه درصد جذب افراد از دیگر ادیان به سمت اسلام كاهش پیدا كنه وافراد به سمت دین هایی برن كه بیشتر به خوش گذرونی وتفریح می پردازند . من فكر می كنم كه دین ما  دین غم نیست ائمه (ع)هم این موضوع رو تایید می كنن ومی فرمایند كه در غم ما غمگین باشید و درشادی ما شاد .

من فكر می كنم كه مراسم سینه برای ائمه خوبه ولی نه در مراسم جشن وسرور چون در این صورت اسلام (وبیشتر تشیع) می شه همون دین غم واندوه شاید هم برای همین موضوع بیشتر كسانی كه به دین اسلام گرایش پیدا میكنن به سمت تسنن می رن نه به سمت تشیع .

همون طور هم كه گفتم من هم از این موارد زیاد دیدم و حتی تو یكی از این مراسمها هم حضور داشتم كه به اسم جشن بود ولی كم كم تبدیل شد به  مراسم عزا... هنوز هم تو فكرشم كه چی شد كه اینجوری شد... .

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

شنبه 9/6/1387 - 21:46 - 0 تشکر 54522

از احادیث معصومینه که در شادی ما شاد باشیید و در غم ما ناراحت و اینگونه رفتار ها گناه و معصیت هستش.یکی از نشونه های آخر زمان وفور همین مداحها هست. بجز تعداد اندکی خیلیاشون دارن با خون امام حسین کاسبی می کنن. به کسی بر نخوره  من خودم جزو آدمای مذهبی هستم ولی وقتی خیلی از چیزه رو می بینم واقعا ناراحت می شم. اصلا این چیزایی که در مورد این مسایل ( مداحی ها ، مراسم ) تو ذهنم هست رو نمی تونم اینجا بنویسم. اصلا من نمی فهمم بعضی مداحها این جملات مسخره و توهین آمیز رو از کجا میارن و چقدر هم راحت باب می شن و بعد از چند وقت میبینی همه دارن می گن . اصلا این " من سگ حسینم " یعنی چه؟ مگه دین اسلام دین کرامت نیست دین عزت نیست ؟ آیا امام حسین شهید شد تا ما تو مراسمش به خودمون فحش بدیم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی