انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 942)
يکشنبه 22/5/1391 - 22:1 -0 تشکر 507302
نمك آبرود مازندراننمك‌آبرود شهركی گردشگری و ویلایی است در استان مازندران ایران. این شهرك دارای خط تله‌كابینی به نام تله‌كابین نمك‌آبرود است. شهرك نمك آبرود بین راه چالوس به تنكابن در ۱۲ كیلومتری چالوس قرار دارد و به بنیاد مستضعفان تعلق دارد.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:2 - 0 تشکر 507303


شهرك جدید نمك آبرود كه در دوازده كیلومتری غرب چالوس واقع شده قسمتی از اراضی منطقه را با وسعت تقریبی ۶۵۰ هكتار در بر می‌گیرد. حد شمالی این اراضی را دریای خزر و حد جنوبی آن را ارتفاعات مدوبن (از بلندی‌های رشته‌كوه البرز) تشكیل داده‌است. وجود پارك‌های جنگلی بنفشه و شمشاد در قسمت شمالی این مجموعه با وسعت تقریبی ۲۰۰ هكتار مناظر بدیعی را در این قسمت از اراضی به وجود آورده‌است. ضمن آنكه در جنوب این اراضی دامنه كوه مدوبن به صورت جنگلی فشرده و با جاذبه‌های بصری فوق العاده واقع شده‌است . طرح اولیه شهرك به وسیله مهندسین مشاور داض، چرخاب و هوارد همفری تهیه شده‌است. در گزارش هوارد همفری فرض بر این بوده‌است كه جاده چالوس – رامسر منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌كند كه بخش جنوبی جاده اختصاص به ویلاسازی داشته و بخش شمالی آن هتل هایت و قسمت پیشنهادی مارینا و تأسیسات مربوطه و مجتمع آپارتمانی را شامل می‌شد.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:14 - 0 تشکر 507324

احداث این شهرك دو هدف عمده را مد نظر دارد: * ایجاد یك شهر اقامتگاهی – تفرجگاهی برای جذب جمعیت غیر ساكن شهرستانهای نوشهر و چالوس • جذب سر ریز جمعیت شهرهای چالوس و نوشهر


با توجه به موارد فوق احداث شهرك نمك آبرود تصویب شد و در تاریخ ۷/۱۰/۶۲ مصوبه مذكور توسط وزارت مسكن و شهرسازی ابلاغ گردید. صدور پروانه احداث شهرك نمك آبرود در سال ۱۳۶۶ با استناد به همین مصوبه انجام گرفته‌است. محدوده اراضی طرح با استناد به اسناد موجود كه با مندرجات پروانه صادره نیز هماهنگ است، در نقشه شماره ۱-۱ نشان داده شده‌است


از نظر جمعیت پیش بینی شده برای شهرك، مهندسین مشاور چرخاب با استفاده از گزارش مهندسین مشاور داض تعداد كل جمعیت واحدهای مسكونی (ویلاها آپارتمان‌ها) و هتل و متل را جمعاً ۲۰۰۰۰ نفر برآورد نموده‌است در حالی كه درگزارش هوافرد همفری تعداد جمعیت ۲۳۳۵۰ نفر برآورد شده‌است. در طرح تجدید نظر شده توسط مهندسین مشاور طرح و بنا تعداد جمعیت ۴۶۵۰۰نفر و یا حدود ۵۰۰۰۰ نفر پیش بینی شده‌است كه بیش از دو برابر ارقام قبلی است. در طرح هوافرد همفری برای شهرك نمك آبرود اكثر خانه‌ها مخصوص تعطیلات تصور شده‌اند لذا تعداد جمعیت در طول سال متغیر فرض شده‌است.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:14 - 0 تشکر 507325

در سال ۱۳۶۴ برای بخشی از محدوده اراضی نمك آبرود طرح توسعه تهیه گردیده‌است. این طرح بر اساس ساختار شبكه اصلی خیابان‌های موجود شكل گرفته‌است كه متشكل از یك حلقه اصلی و خیابان‌های ارتباطی فرعی است. حلقه اصلی به قطعات مسكونی پیوند می‌خورد. این حلقه در گوشه جنوب شرقی قطع شده‌است و جهت تكمیل راه‌های ارتباطی یك بلوار جنوبی شمالی- جنوبی در مركز شهرك به عنوان مركز محور مجهز شهری با عرض متوسط ۳۰۰ متر جهت ارائه خدمات مورد نیاز در مقیاس ناحیه و با نظور نمودن جمعیت سربار ناشی از بازدیدكنندگان پیش بینی شده‌است كه حدود ۵۳ هكتار وسعت دارد. این بلوار به محله‌های مسكونی پنجگانه شهرك كه در دو نوار غربی و شرقی در طرفین ناحیه مركزی قرار گرفته‌اند، سرویس می‌دهد


مناطق مسكونی شهرك یعنی محله‌های پنجگانه یاد شده دارای مساحتی بالغ بر ۲۳۰ هكتار می‌باشد. محله شمار چهار در جنوب محله شماره یك قرار دارد. محله پنج نیز در گوشه جنوب شرقی و در منتهی الیه جنوبی شهرك قرار گرفته‌است. محله‌های یاد شده هر كدام دارای یك مركز محله هستند كه خدمات مركز محله‌ای در این مراكز پیش بینی شده‌است. این مراكز به نحوی طراحی گردیده تا ارتباط مستقیم سواره با مركز شهرك برقرار باشد


در جنوبی‌ترین خد مركز خدمات شهری و در طرفین این نوار در منتهی الیه جنوب شهرك دو ناحیه در مجاورت محله‌های شماره ۴و ۵ جهت منطقه مسكونی توریستی (در مجاورت محله ۵) و دومی (در مجاورت محله ۴) ناحیه‌ای (به عنوان محله شماره ۶) با مشخصات تراكم ویژه (۹۰۰ نفر در هكتار) با خصوصیات بلوك‌های مسكونی ۴ تا ۸ طبقه پیش بینی شده‌است. در شمالی‌ترین قسمت شهرك نواحی مجاور محله‌های ۲و۱ منطقه وسیعی (حدود ۹۵ هكتار) جهت مراكز تفریحی – ورزشی در شمال غربی و هتل و متعلقات توریستی در شمال شرقی در نظر گرفته شده‌است.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:15 - 0 تشکر 507326

یكی از پر جاذبه ترین بخش های نمك آبرود  تله كابین آن می باشد كه امكان صعود به بالای قله زیبای مدوبن را فراهم می آورد. بخش دیگر آن با طول 1700 متر به قله بكر و دست نخورده دیوحمام می رسد. قله دیو حمام از غارهای طبیعی در ارتفاع 700 متر ازسطح دریا و با چشم اندازی بی نظیر می باشد


يکشنبه 22/5/1391 - 22:16 - 0 تشکر 507330

پاییز در نمک آبرود مازندران


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی