انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 239)
يکشنبه 22/5/1391 - 20:42 -0 تشکر 507137
امام خمینى از نگاه اندیشمندان خارجى

رئیس جوامع اسلامى اسپانیا:

 

امام خمینى سبب حیات دوباره اسلام شدرئیس فدارسیون جوامع اسلامى اسپانیا با ستایش از شخصیت امام خمینى، از ایشان به عنوان عامل حیات دوباره اسلام در قرن حاضر یاد كرد.

دكتر «فرانسیسكو اسكودرو بداته‏»، رئیس فدراسیون جوامع اسلامى اسپانیا، در گفت و گو با ایرنا در مادرید گفت: چهره حیات بخش امام خمینى در جهان اسلام امرى غیر قابل اغماض مى‏باشد و ایشان یكى از بزرگترین شخصیتهاى قرن حاضر محسوب مى‏شوند.

وى افزود: انقلاب اسلامى ایران به رهبرى امام خمینى سبب بروز تحولات و دگرگونیهاى عظیم در جهان اسلام شد و وى چهره جدیدى از اسلام را ارائه كرد.

دكتر «بداته‏» یادآور شد: انقلاب ایران درس مبارزه علیه بى عدالتى و مقابله با حكومتهاى دیكتاتورى و غیر انسانى را آموخت.

رئیس فدراسیون جوامع اسلامى اسپانیا با اشاره به اینكه امام خمینى با اتكاى به سلاح ایمان به خداوند یكتا در مبارزه با رژیم پرقدرت شاه در ایران، انقلاب اسلامى را به پیروزى رساند، گفت: زندگى ایشان الگوى مناسبى براى همه مسلمانان است.

دكتر «بداته‏» مى‏افزاید: دشمنان اسلام و مسلمانان با استفاده از رسانه‏هاى ارتباطى و تبلیغاتى بر پیكر مسلمانان ضربه مى‏زنند و با انتشار اخبار نادرست و كذب و با بهره‏گیرى از حربه‏هاى نظامى و اقتصادى، كشورهاى اسلامى و مسلمانان را مورد حمله قرار مى‏دهند.

وى گفت: جهان اسلام در كنار سلاح ایمان، نیازمند سرمایه‏گذارى براى ایجاد یك تشكل خبرى و تبلیغاتى متحد است.

رئیس فدارسیون جوامع اسلامى اسپانیا فقدان اتحاد و همبستگى میان كشورهاى اسلامى و مسلمانان را عمده‏ترین عامل جدایى دانست و افزود: دنیاى اسلام به اتحاد سیاسى و اقتصادى نیز نیازمند مى‏باشد.

دكتر «فرانسیسكو اسكودرو بداته‏» در میان مسلمانان اسپانیا به نام «عبدالسلام منصور» شناخته مى‏شود.

در حال حاضر بین 450 تا 500 هزار مسلمان در اسپانیا زندگى مى‏كنند و 300 مسجد و یكصد مجمع اسلامى ثبت‏شده در وزارت دادگسترى در این كشور وجود دارد.

منبع: روزنامه جمهورى اسلامى ، 5/7/78

يکشنبه 22/5/1391 - 20:43 - 0 تشکر 507138

رئیس جامعه مسلمانان اسپانیا:امام خمینى عامل بیدارى مسلمانان بودرئیس جامعه مسلمانان اسپانیا با تجلیل از شخصیت‏حضرت امام خمینى، از ایشان به عنوان عامل بیدارى مسلمانان در جهان اسلام یاد كرد.


«ریاج تاتارى‏» در گفت و گو با ایرنا در مادرید افزود: امام خمینى كه شخصیتى ممتاز و برجسته در جهان اسلام شناخته مى‏شود، موفق شد یك انقلاب مهم اسلامى را در ایران به پیروزى برساند.


وى گفت: پیروزى انقلاب اسلامى در ایران یك حركت‏بسیار مهم و با اهمیت‏براى جهان اسلام به حساب مى‏آید و سبب افتخار مسلمانان است.


رئیس جامعه مسلمانان اسپانیا با تمجید از مواضع و سیاستهاى رئیس جمهورى اسلامى ایران در قبال مسائل جهان گفت: تداوم این اقدامات براى آینده ایران و جهان اسلام بسیار ارزنده و مفید خواهد بود.


وى عدم همبستگى و اتحاد میان مسلمانان را یكى از عمده‏ترین مشكلات در دنیاى كنونى اسلام ذكر كرد و افزود: جهان اسلام و مسلمانان در حال گذراندن یك دوره بسیار حساس و دشوار مى‏باشند و نیازمند حركت‏به سوى اتحاد و انسجام هستند.


وى سازماندهى تبلیغات براى مقابله با توطئه‏هاى دشمنان اسلام را در جهان اسلام ضرورى خواند و خواستار بهره‏گیرى سودمند از این ابزار جهت موفقیت مسلمانان شد.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى،6/7/78.


یك شخصیت عراقى: نام امام خمینى با بیدارى اسلامى درهم آمیخته است‏دبیركل اتحادیه اسلامى تركمنهاى عراق از نقش امام خمینى (ره) در بیدارى مسلمانان جهان ستایش كرد.


عباس البیاتى درمصاحبه با خبرگزارى جمهورى اسلامى گفت: نام بنیانگذار جمهورى اسلامى با بیدارى اسلامى درهم آمیخته، به طورى كه نام هر یك از آنها مكمل دیگرى شده است.


وى با اشاره به خواست جوامع اسلامى براى پیشرفت و تحول گفت: بعضى از این جوامع در این زمینه از روشهاى غربى الگو گرفتند كه با ارزشهاى اسلامى مغایرت داشت، اما امام خمینى الگویى را بوجود آورد كه توانست ارزشهاى اسلامى را با دستاوردهاى عصر كنونى سازگار سازد.


البیاتى با اشاره به اینكه على رغم گذشت دو دهه از انقلاب اسلامى، هنوز ابعاد مختلف زندگى امام خمینى ناشناخته باقى مانده است، گفت: زندگى امام خمینى كتابى است كه صفحات كمى از آن ورق خورده است.


وى تاكید كرد: این كتاب براى فراگیرى اصول انقلاب و ارزشهاى والاى انسانى باید همواره در اختیار مردم جهان و نسلهاى آینده باشد.


وى با اشاره به حمایت همه جانبه امام خمینى از مستضعفان جهان، بویژه آرمان فلسطین گفت: امام راحل چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامى، همواره از آرمان فلسطین حمایت مى‏كرد.


وى تاكید كرد: آرمان فلسطین از اصول ثابت انقلاب اسلامى است و مردم فلسطین نیز جمهورى اسلامى ایران را پشتیبانى قوى براى خود مى‏دانند.


البیاتى تاكید كرد: مردم فلسطین به دلیل حمایت جمهورى اسلامى ایران، همچنان به مبارزه خود علیه صهیونیستهاى اشغالگر ادامه مى‏دهند و فرزندان امام خمینى در جنوب لبنان همچنان صهیونیستها و مزدوران آنان را تعقیب مى‏كنند و این منطقه را به جهنمى براى آنان تبدیل كرده‏اند.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 10/7/78

يکشنبه 22/5/1391 - 20:44 - 0 تشکر 507139

مفتى سارایوو:امام خمینى مسلمانان جهان را به هویت اصلى‏شان بازگرداندمفتى شهر سارایوو، مركز بوسنى هرزگوین، گفت: امام خمینى (ره) توانست‏با انقلاب اسلامى در ایران مسلمانان جهان را به اسلام و هویت اصلى شان بازگرداند.


«حسین افندى اسمائیچ‏» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزارى جمهورى اسلامى در سارایوو با بیان این مطلب افزود: انقلاب اسلامى ایران در زمانى به رهبرى امام خمینى (ره) شكل گرفت كه مسلمانان در اقصى نقاط دنیا، با غفلت، از اسلام فاصله گرفته بودند و این انقلاب آنان را بیدار كرد.


مفتى سارایوو گفت: آنچه امام خمینى (ره) در ایران انجام داد، در قرن فعلى بى‏نظیر بود و این كار بزرگ مى‏تواند پیام و سرمشقى براى كسانى باشد كه خواستار دین اسلام هستند.


وى در پایان با اشاره به اینكه دشمنان مى‏كوشند با رواج فرهنگ مبتذل خود، مسلمانان را از اسلام دور كنند، گفت: اسلام بهترین راه حل مسائل دنیاى امروز و فرداست، زیرا دینى است كه به همه نیازهاى جامعه بشرى پاسخ گفته است.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 5/7/78

يکشنبه 22/5/1391 - 20:44 - 0 تشکر 507140

یك مقام فلسطینى:امام خمینى كرامت و عزت را به مسلمانان بازگرداند.


احمد جبرئیل، دبیر كل جبهه خلق براى آزادى فلسطین، فرماندهى كل، گفت: امام خمینى (ره) با انقلاب اسلامى خود، روحیه انقلابى را به اسلام و عزت و كرامت را به مسلمانان بازگرداند.


جبرئیل در مصاحبه با خبرگزارى جمهورى اسلامى گفت: بنیانگذار جمهورى اسلامى، اسلام را از انزوا نجات داد. دیدگاه مرتجعانه نسبت‏به این دین مبین را كه دشمنان در طول صدها سال ارائه كرده بودند، از میان برد و مقوله دین افیون ملتها را منسوخ كرد و اسلام را در سطح بین المللى به عنوان یك نیاز انسانى در زمینه‏هاى سیاسى، اقتصادى، اجتماعى، مادى و معنوى، مطرح كرد.


وى تاكید كرد: امام خمینى (ره) توانست جهان اسلام را از خواب بیدار كرده، به مسلمانان حیات جدیدى ببخشد.


وى افزود: امام راحل ثابت كرد كه اسلام قادر است ملتهاى مستضعف و محروم را آزاد كرده، آنان را در برابر كشورهاى استكبارى و طغیانگر به حركت درآورد.


احمد جبرئیل تصریح كرد، امام خمینى نشان داد كه اسلام در دوران كنونى یك عنصر اصلى در تحرك و مقابله مردمى با حكومتهاى ستمگر و فاسد است.


وى افزود: مسلمانان با الهام از انقلاب اسلامى و براى احقاق حق خود، در مناطق مختلف جهان، علیه حكومتهاى ستمگر شوریدند.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 12/7/78

يکشنبه 22/5/1391 - 20:45 - 0 تشکر 507141

مفتى قزاقستان:امام خمینى به همه جهانیان تعلق داشت‏مفتى دینى قزاقستان با تجلیل از شخصیت والاى امام خمینى (ره) گفت: ایشان نه به ایران و دنیاى اسلام، بلكه به كلیه جهان تعلق داشت.


«ردبیك قاژى نیسان باى اولى‏» در گفت و گویى با خبرنگار خبرگزارى جمهورى اسلامى با اشاره به فقدان امام خمینى (ره) اظهار داشت: وقتى عالمى مى‏میرد، در واقع جهانى مرده است.


وى افزود: من آثارى از امام خمینى (ره) رامطالعه و آن را بسیار بالا ارزیابى كرده‏ام. به همین دلیل هم در كتاب خودم با نام «ان الدین عندالله اسلام‏»، بارها به فرمایشات ایشان استناد كرده‏ام.


مفتى قزاقستان، امام خمینى (ره) را یك چهره برجسته دینى و سیاسى جهان دانست و گفت: دنیا به نیك از وى یاد كرده و خواهد كرد; زیرا او را نه تنها دنیاى اسلام، بلكه تمام جهان مى‏شناسند. من نیز به عنوان یك انسان و روحانى دینى براى او ارزش و احترام فوق العاده قائلم.


وى یادآور شد: مؤمنان مانند قطعات یك ساختمان هستند كه همدیگر را نگه مى‏دارند و امام خمینى یك چهره برجسته سیاسى مذهبى تاریخ بود كه براى وحدت مسلمانان بسیار كوشید.


مفتى قزاقستان یادآور شد، دنیا امام خمینى (ره) را مى‏شناسند و پیام وى به گورباچف كه فرمود كمونیست را باید در موزه دید، همچنان در گوشها طنین انداز است. او مبارزه با دین را شكست‏خورده دانست و اكنون نظاره‏گر عمق پیام او هستیم.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى،7/7/78

يکشنبه 22/5/1391 - 20:45 - 0 تشکر 507142

یك اندیشمند تاجیك:امام خمینى معادلات رایج غرب را درهم ریخت‏یك اندیشمند مسلمان تاجیكى گفت: امام خمینى (ره) روش نوینى در نگرش به پدیده‏هاى جهان مطرح كرد.


دكتر محمد تاجیك گفت: قبل از انقلاب اسلامى رویكرد اندیشمندان ما براى تعریف كلمات ظریفى همچون آزادى، اخلاق و ورود به عرصه سیاست، به سوى مكاتب فكرى سوسیالیسم و لیبرالیسم سوق مى‏كرد.


دكتر تاجیك افزود: امام خمینى (س) معادلات رایج غربى را بر هم ریخت و با استفاده از كلمات رقیق و لطیف منحصر به فرد، واژه‏هاى دور از ذهن را تعریف كرد و براى بیان ایده‏ها، آرزوها و حرفهاى ملتش، از فرهنگ ویژه خویش استفاده كرد.


این اندیشمند تاكید كرد: امام با تعریف جدید از مقوله قدرت و تكیه بر چهره اخلاقى آن، موفق شد نیروهاى مردمى را جذب كند و با این تعریف جدید، حكومت پهلوى را زیر سؤال ببرد.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 18/7/78

يکشنبه 22/5/1391 - 20:46 - 0 تشکر 507143

یك نویسنده روس:امام خمینى همواره بر پیوند انسان و خدا تاكید مى‏كرددبیر فدارسیون روسیه گفت: امام خمینى (ره) برخلاف رهبران سیاسى قرن حاضر كه هر یك داراى استعدادى خاص در یكى از زمینه‏هاى اقتصادى، سیاسى، علمى، فرهنگى، دینى یا حقوقى بودند، توانایى سازماندهى امور در همه حوزه‏ها را داشت.


پروفسور «میخاییل لمشف‏» افزود: امام خمینى (ره) سیاست را بخش لاینفك دین مى‏دانست و با اراده دینى و الهى علیه ستمگران بپاخاست.


وى گفت: امام راحل در تمامى سطوح حیات اجتماعى و سیاسى جامعه، اسلام را به عنوان عامل تعیین كننده در تحولات انقلابى و حمایت كننده ارزشهاى انسانى مطرح كرد.


وى بااشاره به اینكه امام كوشش فراوانى داشت تا از مدلهاى بیگانه دورى گزیند، افزود: امام همواره بر پیوند گسست ناپذیر انسان و خدا تاكید مى‏ورزید. او جوانان را به عنوان منبع انرژى عقل و احساسات به اسلام راستین پیوند داد و آنان را از انحراف نجات بخشید.


«میخاییل لمشف‏» گفت: از بعد بین‏المللى، اندیشه امام سراسر جهان اسلام را در برگرفت و با امریكا و اسرائیل به عنوان معضلات گریبانگیر جهان اسلام به مبارزه برخاست و ثابت كرد كه انقلاب اسلامى با انقلابهاى مادى روسیه و فرانسه متفاوت است.


وى تاكید كرد: امام خمینى (ره) با پیروى از تعالیم و ارزشهاى جاودانه اسلامى، برابرى تمام انسانها را بدون وابستگى به موقعیت اجتماعى‏شان در نظر گرفت و صلح و برابرى و رفاه مردم را هدف خود ساخت.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 18/7/18

يکشنبه 22/5/1391 - 20:47 - 0 تشکر 507144

مفتى كرواسى:امام خمینى بزرگترین اصلاح‏گر قرن بودمفتى كرواسى از امام خمینى (ره) به عنوان بزرگترین اصلاح‏گر قرن اخیر در جهان اسلام و حتى جوامع آزادیخواه یاد كرد.


«شفكو عمر بشیچ‏» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزارى جمهورى اسلامى در سارایوو گفت: امام خمینى (ره) در دنیاى اسلام و در كل جهان از احترام والایى برخوردار هستند و اندیشه و تفكر ایشان، نه تنها باعث‏بیدارى پیروان دین اسلام شد، بلكه پیروان سایر ادیان را به تفكر در مورد نقش ارزنده دین در جامعه واداشت.


وى افزود: انقلاب امام خمینى (ره) در زمانى از تاریخ به وقوع پیوست كه تفكر عدم كارایى دین در جامعه حاكم بود، اما انقلاب اسلامى ایران خط بطلان بر آن كشید و كارآمدتر از گذشته مى‏شود.


مفتى كرواسى در پایان اظهار داشت: با گذشت چند سال از رحلت امام خمینى(ره)، ما شاهد هستیم كه افكار و اندیشه‏هاى ایشان در جهان طرفداران فراوانى دارد و باید همه ادیان الهى، قدردان بزرگترین اصلاح‏گر قرن بیستم، یعنى امام خمینى (ره) باشند.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 11/7/78


مفتى اعظم مسلمانان روسیه: اندیشه‏هاى امام خمینى بزرگترین تحول را در جهان اسلام بوجود آورد.


راویل عین الدین، مفتى اعظم مسلمانان روسیه و امام جمعه مسكو گفت: تفكرات و اندیشه‏هاى امام خمینى (ره) بزرگترین تحول را در جهان اسلام بوجود آورده است. امام با افكار و اندیشه‏هاى خود به ما هشدار داد كه هر نظامى بدون اتكا به معنویت، محكوم به فنا است.


راویل عین الدین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزارى جمهورى اسلامى، از امام خمینى‏«ره‏» با عنوان فقیهى بزرگ یاد كرد كه تمام زندگى خود را وقف عظمت و اعتلاى اسلام كرد.


به گفته امام جمعه مسكو، نام، آثار و افكار امام براى مسلمانان جهان و از جمله مسلمانان روسیه الهام بخش بوده و همچنان در طول تاریخ راهگشاى مسلمانان خواهد بود. وى با تاكید بر تدوین آثار امام گفت: هر قدر از آثار ایشان منتشر شود، باز هم نمى‏توانند ترجمان خدمت آن فقیه بزرگ به عالم اسلام و مسلمانان جهان باشد.


مفتى اعظم روسیه، امام خمینى «ره‏» را منادى آزادى و رهایى مسلمانان از قید استكبار دانست كه تمام مسلمانان را در مسیر اسلام واقعى رهنمون گردید.


وى گفت: با قیام امام، بتهاى استكبار و غرب‏گرایى كه امنیت اجتماعى و اقتصادى ملتها را از بین مى‏برد و فساد را تبلیغ مى‏كند، شكسته شد.


راویل عین الدین پیام امام به میخائل گورباچف، آخرین رئیس جمهورى شوروى را توصیه و تذكراتى پیامبر گونه نامید كه در آن، به روشنى، همه مسائل پیش بینى و راه حل آن ارائه شده بود.


به گفته راویل عین الدین، امام در این پیام خود، در مورد افتادن در دوزخ سرمایه‏دارى و غرب‏گرایى پس از خروج از برزخ كمونیسم نیز هشدار داد.


وى گفت: مسلمانان روسیه همیشه نام امام خمینى‏«ره‏» و آثار و اندیشه‏هاى آن مرد بزرگ تاریخ را گرامى مى‏دارند، زیرا معتقدند كه این افكار و اندیشه‏ها، احیاى اسلام را در پى داشت و ارزشهاى عالى اسلامى را رونق بخشید.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 11/7/78

يکشنبه 22/5/1391 - 20:47 - 0 تشکر 507145

امام جماعت‏ بزرگترین مسجد مادرید:امام خمینى هدایت كننده و روشنگر جامعه بودامام جماعت‏بزرگترین مسجد مسلمانان در مادرید، پایتخت اسپانیا، تلاشها و مجاهدتهاى امام خمینى (ره) را براى سربلندى اسلام و عزت مسلمان در جهان ستود.


«شیخ منیرالمصرى‏»، امام جماعت مسجد مادرید، به خبرنگار خبرگزارى جمهورى اسلامى در این شهر گفت: امام خمینى شخصیتى نادر در دنیاى اسلام است كه از توانمندى و قابلیتهاى فراوانى براى هدایت و روشنگرى برخوردار بوده است.


وى افزود: امام خمینى(ره) توانست احساسات مذهبى و اعتقادى را گسترش و تقویت‏بخشد و اقدامات و تلاشهاى ایشان، ثابت كرد كه تنها همین عامل مى‏تواند در افراد تغییر بوجود آورد.


خطیب بزرگترین مسجد مسلمانان در مادرید با تمجید از سیاستهاى دولت ایران گفت: موقعیت فعلى ایران در صحنه‏هاى بین‏المللى از استحكام بیشترى برخوردار شده است و موضع این كشور در قبال بحرانهاى مختلف در نقاط مختلف جهان قابل تحسین است.


شیخ منیرالمصرى با اشاره به اینكه تفرقه و فقدان اتحاد باعث جدایى مسلمانان و كشورهاى اسلامى مى‏شود، گفت: پرهیز از اختلافات و تقویت همبستگى، ابزارى مهم براى رسیدن به هدف مشترك مى‏باشد و دنیاى اسلام در مقطع كنونى براى مقابله با دشمنان، به یگانگى و اتحاد نیازمند است.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 4/7/78


حماس: امام خمینى به ملتهاى مسلمان اعتماد به نفس دادجنبش مقاومت اسلامى فلسطین «حماس‏» از شخصیت امام خمینى و نقش بزرگ و برجسته معظم له در بیدارى مسلمانان جهان ستایش كرد.


عمادالعلمى، عضو دفتر سیاسى و نماینده جنبش حماس در سوریه، در مصاحبه با خبرگزارى جمهورى اسلامى گفت: انقلاب اسلامى به رهبرى امام راحل توانست‏به ملتهاى عرب و اسلامى اعتماد به نفس بدهد.


عمادالعلمى تصریح كرد، به بركت پیروزى انقلاب اسلامى ایران، روحیه انقلابى در میان مسلمانان همچنان پابرجاست و على‏رغم مدت طولانى كه از پیروزى انقلاب اسلامى مى‏گذارد، این روحیه در میان امت رسوخ پیدا كرده است.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 12/7/78

يکشنبه 22/5/1391 - 20:48 - 0 تشکر 507146

یك ادیب آذربایجانى:امام خمینى برترین شخصیت قرن بیستم میلادى است‏«اسرافیل اسرافیل اف‏»، رئیس موزه ادبیات نظامى گنجوى جمهورى آذربایجان، گفت: امام خمینى (ره) برترین شخصیت در میان شخصیتهاى جهانى در قرن بیستم میلادى بود.


این ادیب آذربایجانى به خبرگزارى جمهورى اسلامى در باكو گفت: امام خمینى به عنوان یك شخصیت‏برجسته جهانى نه تنها براى جمهورى اسلامى ایران، بلكه براى جهان و جهانیان مطرح بوده است.


«اسرافیل اف‏» همچنین اظهار داشت: در حالى كه انقلاب اسلامى ایران بیستمین بهار عمر خود را سپرى مى‏كند، اما ایده‏ها و اهداف بنیانگذار جمهورى اسلامى در تمام زوایاى این انقلاب به وضوح قابل مشاهده و درك است.


رئیس موزه ادبیات نظامى گنجوى جمهورى آذربایجان افزود: بدون شك، بنیانگذار انقلاب اسلامى با حركت توفنده خود یك حادثه تاریخى و بسیار بزرگ را براى قرن بیستم رقم زد و این انقلاب اكنون فراتر از مرزهاى ایران به عاملى در جهت‏به حركت در آوردن نهضتهاى آزادى بخش تبدیل شده است.


وى افزود: اگر به تحولات اخیر در منطقه و از جمله به قفقاز توجه گردد، متوجه اثرات انقلاب اسلامى خواهیم شد.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 4/7/78


یك اندیشمند آذربایجانى: امام خمینى دانشمندى منحصر به فرد بودرئیس مركز تحقیقات اسلامى جمهورى آذربایجان از امام خمینى (ره) به عنوان نظریه‏پرداز و دانشمندى منحصر به فرد در جهان یاد كرد.


پروفسور «رفیق على اف‏» به خبرگزارى جمهورى اسلامى گفت: امام خمینى (ره) با رهبرى حكیمانه خود و با پیروزى انقلاب اسلامى در ایران، برخلاف ادعاى برخى مدعیانى كه دین را عاملى مخرب قلمداد مى‏كردند، نشان داد كه اسلام یك دین سازنده و یك ایدئولوژى مبلغ ارزشهاى اخلاقى، صلح و عدالت است.


رئیس مركز تحقیقات اسلامى جمهورى آذربایجان گفت: بعد از پیروزى انقلاب اسلامى در ایران و استقرار نظام جمهورى اسلامى در این كشور، كشورهاى همسایه و از جمله جمهورى آذربایجان، قفقاز شمالى و آسیاى میانه نیز از بركات این انقلاب بهره‏مند شدند.


وى افزود: انقلاب اسلامى بزودى اثرات خود را در میان كشورهاى جهان نشان داد و شرایط مساعدى را براى بیدارى ملتها فراهم ساخت.


پروفسور «رفیق على اف‏» گفت: امام خمینى(ره) یكى از شخصیتهاى بزرگ جهان اسلام در 200 سال اخیر است كه به عنوان اندیشمند، سیاستمدار، عالم و نظریه‏پرداز بزرگ، برنامه انقلاب اسلامى را آماده و آن را با خروش ملت ایران جایگزین نظام شاهنشاهى در این كشور كرد.


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى، 12/7/78

يکشنبه 22/5/1391 - 20:48 - 0 تشکر 507147

نلسون ماندلا:امام خمینى(ره) رهبرى منحصر به فرد بودنلسون ماندلا از هجرت امام خمینى (ره) از پاریس به تهران، به عنوان واقعه‏اى بزرگ یاد كرد و گفت: رهبرى منحصر به فرد امام بود كه توانست‏با دست‏خالى، انقلاب اسلامى ایران را به پیروزى برساند.


رئیس جمهورى سابق آفریقاى جنوبى ضمن تمجید از شخصیت استثنایى امام خمینى تاكید نمود. «من با دقت آن روزهاى حساس را دنبال مى‏كردم‏».


منبع: روزنامه جمهورى اسلامى،6/7/78

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی