انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 2591)
دوشنبه 14/5/1387 - 13:46 -0 تشکر 50539
جراحی زیبائی-جدال نابرابر زیبائی و مرگ

 امروزه شاهد هستیم که افراد زیادی به دلائل مختلف از قبیل: رسیدن به ظاهری زیباتر، نزدیک شدن به چهره ی بازیگران مورد علاقه و یا....  متقاضی انجام عمل جراحی زیبائی می باشند

.هزینه های زیادی درراه تحقق بخشیدن به رویای زیبائی صرف میشود.

نظر شما در این باره چیست؟

 

جراحی زیبائی را تائید می کنید یا خیر؟

خود شما حاضرید برای رسیدن به چهره ی ایده آل ریسک جراحی رو بپذیرید؟

به نظر شما  این جراحی ها چه عواقب احتمالی به دنبال خواهند داشت؟

 

منتظر نظر ارزشمند دوستان هستیم

دوشنبه 14/5/1387 - 15:54 - 0 تشکر 50554

به نام خدا .. سلام

اگه از من بپرسید من اصلا دوست ندارم جراحی زیبایی رو صورتم انجام بشه چون هر جوری نگاه می كنم می بینم همین بهترین تركیب صورت من بوده چون خالقش تركیبشو اینطوری قرار داده .

در آشنایانمون بودن كسانی برای اینكه خواستگار بیاد براشون بینی شونو به تیغ جراحی سپردن اما هنوز اتفاقی نیفتاده .. ولی خوب بعضیها واقعا نیاز به عمل جراحی دارن چون بعضی بینی ها نافرم هستن كه شاید باعث گوشه گیری از اجتماع بشه اما بیشتر این جراحی ها غیر ضروریه . تازه اونایی هم كه عمل می كنن خیلی مشخصه كه عمل كردن بینی شونو كه برای من خوشایند نیست .

در مورد ریسك پذیری هم من اصلا نمی تونم ریسك كنم در این مورد .. چند ماه پیش گزارشی رو نشون میدادن كه یكی فقط می خواست پولیپشو عمل كنه اما به فلج شدن كل بدن انجامیده بود كه خیلی دردناك بود . یا اون مستندی كه از تلویزیون پخش شد كه طی عملهای متعدد بینی ئی براشون نمونده بود .. حتی نوع حرف زدنشون به خاطر بالا رفتن لب عوض شده بود .

كلا این عمل هم كه شامل لیپو ساكشن ، گونه گذاری ، برداشتن چین و چروك و كشیدن پوست + تاتو كردن اپیدمی شایدم مد شده !

دوشنبه 14/5/1387 - 17:42 - 0 تشکر 50558

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

من فکر نمیکنم هنر اون دکتر جراح بیشتر از چیزی که خدا آفریده  باشه، خب ممکنه بینی کسی شکسته باشه، یا جراحی هایی که نیازه رو بینی بعضی ها نیاز داره، یه امر جدا هست، که زیر نظر متخصص مجرب انجام میشه ایراد نداره، چون مشکل در تنفس پیش میاد، و این نوع عمل ها مختص به خانم ها نیست، ولی عمل هایی که صرفا جهت زیبایی هست، و مدل های مختلف دادن به بینی، کاملا کاری اشتباهه. یه عزیزی از قول جراحی تعریف میکرد که چگونه بینی رو حالت میدن، میگفت اول بینی رو که جنسش از غضرف هست، له میکنن، و به فرم مورد نظر، در میارن و میبندن، تا شکل بینی عوض بشه، وقتی دوباره ترمیم میشه بینی، شکل جدیدی میگیره ولی دیگه به صورت اول نمیتونه فعالیت های خودش رو در صورت انجام بده. خیلی جرات میخواد این کارا، یه مدت هم که مد شده بود، چسب به بینی میزدن و میگفتن عمل کردیم و پز میدادن، چون که کلاس داشت و مد بود، فکر کنم این خطرش کمتره، چسب به بینن زدن تا عمل جراحی، کلاس هم داره.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 14/5/1387 - 21:25 - 0 تشکر 50574

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

من کاملا مخالفم با این موضوع و این حرکت رو یه جور بیماری و کمبود می‌بینم، در هر فردی این‌قدر موضوعات زیبا ریخته که فکر میکنم موضوع چهره ظاهری میره آخر صف!!!

هیچ وقت شخصی صرفا به خاطر چهره زیباش ماندگار نمیشه، آدم باید ذات درونیش زیبا باشه.

جواب1: به هیچ وجه، مگر در شرایطی که بیماری وجود داشته باشه، دست بردن در چهره‌ای که خدا برامون نقاشی کرده رو گناه می‌دونم.

جواب2: به هیچ وجه، عمرا، مگه اینکه خدای ناکرده اتفاق خاصی روی صورتم رخ بده (تازه اون موقع هم فکر نکنم همیچین کاری کنم، چون پولش رو ندارم!!)

جواب3: ممکنه وقتی صورت جدیدت رو دیدی باورت نشه و اون چیزی که میخواستی نشده باشه و تا آخر عمرت دپرس میشی، یا اینکه موقع عمل دیگه بهوش نیای، یا اینکه دکتر نتونه درست کارشو انجام بده، یا اینکه وسط عمل برقا بره اون وقت صورت شما همون جوری خشک بشه!!

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

سه شنبه 15/5/1387 - 0:17 - 0 تشکر 50597

راستش ما که زیبایی از این جراحی ندیدیم ... این را خودمونی عرض می کنم اما باور کنید حقیقت دارد!

اون موقع ها که دانشجو بودم سوار اتوبوس که می شدم روی اکثر بینی ها چسب خورده بود ... ولی متاسفانه الان که سوار اتوبوس می شوم اکثر بینی ها از ریخت افتاده!

من واقعا نمی توانم درک کنم که مخصوصا دخترخانم ها با چه جراتی دست به چنین ریسکی می زنند! خصوصا اینکه شنیدم بعضا با هزینه ی کمتر از 300 هزار تومان عمل می کنند! اصلا قیمت کار هم مشکوک هست! یعنی دیگه اخر ریسکه ... کسی که با 300 هزار تومان بتونه بینی بسازد معلومه که نمی تونه بینی خوبی بسازد ... در ضمن احتمالا نکات ایمنی هم رعایت نخواهد شد ...

البته از ما بهترون عمل هاشون خیلی گران تر از اینها در می اید و مثل اینکه طی چند مرحله با قیمت میلیونی انجام می شه ... که در مورد اونها هم  نهایتا  به زیبایی نمی انجامد بلکه به تابلو شدن می انجامد!

نکته ی دیگه اینکه جراحی زیبایی روی اعضای "سر" با اینهمه اهمیت و حساسیتش انجام می گیرد ...  وای اصلا نمی تونم تصور کنم!

عمل بینی را یه جور توهین به خود می دونم! علاوه بر اینکه خداوند خیلی بهتر از دکترها می دونند چه بینی به چه ترکیب صورتی می یاد!

خلاقیتی هم که در طراحی بینی میان پزشک ها وجود ندارد! همه را از دم یه شکل می بندند! 

Je suis un etre de dialogue et non point d'affirmation

من گفتگو می کنم ، نه تأیید !  

 

سه شنبه 15/5/1387 - 0:40 - 0 تشکر 50602

تایید می کنم

فکر می کنم با پیشرفت علم در کشورمون نمیشه بگی ریسک بهش ما الان پزشکان متخصصی داریم که در برنامه ی زیبای رضا رشید پور بهش پرداخته شد . اگر متخصص معتبری این کار را انجام دهد ریسک نیست . به نظر من هر انسانی زیبایی رو دوست داره و اگر گاهی یکی می گه نه زیبایی خیلی هم مهم نیست به نظر من از روی احساساته . چرا ؟ به قول سپهری عزیز چرا ما آدما کرکس رو زندانی نمی کنیم و هممون پرندگان زیبا رو زندانی می کنیم . چرا ما ماهی زینتی می خریم و زندانیش می کنیم . چرا ؟ چون انسان عاشق زیباییست . چون انسان همیشه خدا رو یه نور می بینه با یه هاله که ازش نور ساطع میشه و مهی که فضا را پوشانده است . چرا خدا رو اینقدر پیچیده توصیف می کنه ؟ چون عاشق زیباییه . پس همه زیبایی رو دوست داریم . مخصوصا زیبایی خودمون رو . من که همیشه زیباتر شدن رو به ریبا نبودن ترجیح میدم .

یک نکته ای رو هم بگم البته متخصص نیستم ولی از نظر من ساختن یک ساختمان نیز اگر مهندسی خوش فکر خوش ذهن نداشته باشد ریسک بزرگی است . پس برای جراحی هم به متخصصی باید رجوع کنیم که به بیان واقعی متخصص باشد که معمولا با مطالعه ی سوابق آن میشه به این نکته پی برد .

اگر متخصص باشند پزشک گرامی ، هیچ عواقبی و اگر عمل با موفقیت انجام شود حتی اعتماد به نفس شخص بالاتر میره . من خودم وقتی ظاهرم درست نیست اعتماد به نفس بالایی ندارم و ظاهر بهم قدرت میده . فکر می کنم همه همین طور باشند و مثلا تصور کنید در جلسه ای مدیری با کت پاره وارد جلسه شود مطمئنا اون مدیر نمی تونه اعتماد به نفس داشته باشه و همچنین نمی تونه جذبه ی مدیریتی خود را به دیگران نشان دهد .

در مورد دوستانی که گفته بودند دست کاری در کار خداست ، فکر می کردم این بیانات خرافی و سنتی دیگه از بین رفته باشد و امیدوار بودم که ما به جایی رسیده باشیم که خودمان را برای رسیدن به قدرت عالم آماده کنیم . من فکر می کنم انسان باید در طول عمرش تلاش کند تا روشهای نوینی را برای رسیدن به قدرت عالم هستی پیدا کند و این گونه حالا در بهشت یا جهنم توصیف شده در ادیان مختلف به نظرم از مقامات بالایی برخوردار خواهد بود .

اینها همه نظرات خاص من هست و ارزشی شخصی دارند و هر گونه مغایرت با سلایق گوناگون صرفا به این جهت است که شخص بنده به این گونه ی تفکر اعتقاد دارم و از همینجا از دوستان مخالف معذرت می خواهم .

سه شنبه 15/5/1387 - 5:14 - 0 تشکر 50622

بنامش و بیادش

1.تایید نمی کنم ولی همونطور که دوست خوبم محسن خسرو هم بیان کرد انسان دوست داره همیشه بدنبال زیبایی بره همیشه طالب زیباییه ولی به نظرم آدم با تمیز بودن،لباس شیک و اتو کشیده و مرتب پوشیدن،اخلاق خوب،نجابت،حیاو...می تونه زیباترین باشه...خیلی ها بینی شونو عمل می کنن اما بجای زیباتر شدن اصلا بی ریخت می شن...یا با تاتو کردن می زنن صورتشونو زشت می کنن آخه کجاش جذابیت داره؟!

2.نه لزومی نداره همچین ریسکی کنم بقول جناب مک لارن عزیز پولشو ندارم...

3.در مورد عواقب احتمالی عشق آبیه عزیز عرض کردن لزومی نداره دوباره تکرار کنم البته فقط به اینها محدود نمیشه خیلی احتمالات دیگم هست که بنده زیاد اطلاعی ندارم

راستش من خودمم می خواستم بینی مو عمل کنم منتها پشیمون شدم آخه میگن صدا تغییر می کنه گرفته میشه،لبا بد فرم میشه،تازه خود بینی رو معلوم نیست چه شکلی می خوان در بیارن کلی با بیلو کلنگو پیچ گوشتیو چکش می زنن رو بینی بعدشم میگن تازه الان قیافت شده مث آدمیزاد.یا این عمل لیوساکشن واسه لاغری خب کسی که بخواد لاغرشه مجبور نیست چربی های اضافیه بدنشو اینجوری از بین ببره دو چیزو رعایت کنین حله رزیم غذایی و ورزش (پیاده روی،کوهنوردی،شنا)درازو نشت واسه لاغر شدن شکم عالیه بازم بگم؟؟؟

ایناییم که تو مجلات واسه تبلیغ نوشته خیلی هاشونو قبول ندارم...لاغری در 10 روز...با کاشت موزیبایی را تجربه کنید... 

هميشه بايد رفتني باشه ، تا بودني احساس بشه .  

همراه ما باشيد در :انجمن د انشجويي

    http://img1.tebyan.net/Big/1388/11/1341061741261678981114214248198168411517821.jpg

 

 

 

 

سه شنبه 15/5/1387 - 18:22 - 0 تشکر 50715

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

تشکر از همه‌ی عزیزانی که تا اینجای کار نظرات خودشون رو نوشتن.

محسن جان نظر شما کاملا محترم هستش، ولی نظر من یه نمور با نظرت فرق می‌کنه، درسته انسان عاشق زیبایی چون خدا زیباست، ولی به نظرت چرا خدا زیباست؟؟؟ خدا زیباست چون بزرگترین بخشندس، بزرگترین مهربانه، بزرگترین عاشقه، بزرگترین دلسوزه، بزرگترین پناهگاهه، و ... و بزرگترین زیبا روی هم هستف ولی میبینی که زیبا بودن خدا تنها یکیش زیبایی ظاهری هستش و بقیش همش زیبایی درونیه.

من میگم نباید زیاد به زیبایی ظاهری توجه کرد، باید به درون رفت، به عمق، تا به زیبایی های زیباتری دست پیدا کرد، صدف ممکنه زیبا باشه و یا نه ولی داخلش چیزی داره به اسم مروارید که بسیار زیباست و با ارزش. و ما باید برای بوجود اومدن اون مروارید تلاش کنیم.

به نظر من به جای اینکه ما این‌همه پول خرج کنیم برای زیبایی ظاهریمون همون پول رو برای خودمون شخصیت درونیمون و کلا چیزا‌های باارزش‌تر دیگه خرج کنیم کلی سود می‌کنیم.

البته سوء‌تفاوت نشه‌ها من نمیگم به زیبایی ظاهری نرسیم!!! من میگم برسیم اما نه اینجوری که‌ آره چون من شبیه رونالدینهو نیستم عمرا دیگه بتونم زندگی کنم!!!

آدم باید بهترین تیپ رو داشته باشه، بهترین ظاهر رو، اما اینکه صرفا چون دماغم زاویش 2 درجه با فلان بازیگر فرق داره برم بکوبم جاش برج بسازم، فک نمی‌کنم هیچ سودی برای من داشته باشه.

خلاصه دست همگیتون بی بلا بحث جالبیه.

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

سه شنبه 15/5/1387 - 20:46 - 0 تشکر 50744

سلام دوستای گلم

با تشكر از مدیر سیستم برای ایجاد این بحث....من مخالفم وبه نظر خدای خوبم حتما

یه چیزی می دونسته كه دوست داشته من رو اینطوری باشم ومن دلیلی ندارم كه

بخوام توی كارش دخالت كنم...


رئیس انجمن پوست ایران در جمع خبرنگاران هشدار داد
آمپول‌های تقلبی در كمین زیبایی‌
جام جم آنلاین: این روزها شیوع تب استفاده از آمپول‌ها و دارو‌های ضدچروك پوست میان اقشار مختلف جامعه بویژه زنان بسیاری از سودجویان و سوداگران را بر آن داشته برای كسب درآمد به تولید تقلبی این داروها همت گمارند. بر همین اساس، رئیس انجمن پوست ایران نسبت به رواج و مصرف داروها و آمپول‌‌های تقلبی و قاچاق رفع چین و چروك پوست و زیبایی در كشور كه استفاده از آنها موجب فلج و حتی مرگ ناگهانی می‌شوند، هشدار داد.
یحیی دولتی در جمع خبرنگاران افزود: آمپول‌‌های رفع چین و چروك پوست با عنوان بوتولینیوم تاكسین با نام تجاری تاكسین در بازار عرضه می‌شوند.
این آمپول‌ها 4 نوع اصلی دارند كه شامل داروی آلرگان تولید كشور‌های آمریكای شمالی، دیسپورت تولید كشور انگلیس، مایوپلات و نوروپلات ایرلندی و داروی سنتز شده آگزمین تولید كشور آلمان است.

وی اضافه كرد: در ایران فقط داروی دیسپورت مجوز وزارت بهداشت را دارد و به طور قانونی وارد كشور می‌شود و بقیه این داروها بدون مجوز وزارت بهداشت و بدون استفاده از زنجیره سرد انتقال و به صورت قاچاق وارد كشور می‌شوند و مصرف آنها عوارض جدی دارد.

دولتی گفت: از آن بدتر دارو‌هایی است كه كلا به صورت تقلبی تولید می‌شوند و معلوم نیست در كجا و تحت چه مجوزی تولید شده و اكنون بوفور وارد بازار می‌شوند، 4 نوع از این آمپول‌‌های تقلبی با نام‌‌های ناوتكس، اولترا، لینوریس و امازینگ وجود دارند كه  در شهرستان‌ها به علت قیمت پایین‌تر برای زیبایی و رفع چین و چروك بخصوص در ناحیه صورت و بالای ابرو استفاده می‌شوند.

وی افزود: برخی از این دارو‌های تقلبی اصلا حاوی مواد موثره نیستند و برخی دیگر از آنها حتی حاوی مواد سمی هستند كه در مواردی حتی تزریق آنها مرگ ناگهانی افراد را در پی داشته است و در اكثر موارد عوارض شدیدی از جمله فلج شدن را برای مصرف‌كنندگان این آمپول‌ها به همراه داشته است.

رئیس مركز تحقیقات پوست و جذام دانشگاه علوم پزشكی تهران در بخش دیگری از سخنان خود به كاربرد بیش از حد لیزر برای درمان بیماری‌‌های پوستی اشاره كرد و گفت: لیزر یك ابزار در دست پزشك برای درمان بیماری‌هاست؛ اما اكنون با تبلیغات غیرواقعی این وسیله به عنوان یك معجزه‌گر در رفع ناراحتی‌‌های پوستی معرفی شده است كه این طور نیست و امروزه بسیاری از پزشكان از این وسیله برای كار‌های ساد‌ه‌ای مانند برداشتن یك زگیل یا خال كه براحتی با روش‌‌های بسیار ساده‌ و ارزان‌تر امكان‌پذیر است از لیزر استفاد می‌كنند كه هیچ ضرورتی ندارد.

دولتی گفت: تخلف آشكار دیگری كه متاسفانه در كشور ما به‌وفور مشاهده می‌شود، مراكز متعدد پیوند مو هستند كه بدون صلاحیت لازم برای این كار فعالیت و تبلیغ می‌كنند، پیوند مو یك كار تخصصی پزشكی است و حتما باید توسط متخصص كه دوره این كار را دیده باشد انجام شود، در بسیاری از كشورها پیوند مو یك تخصص جداگانه و صاحب برد مجزاست؛ اما در كشور ما هركس به خود اجازه می‌دهد در این عرصه وارد شود و متاسفانه نظارت درستی نیز بر این مراكز كه در داخل و خارج تبلیغ می‌كنند، وجود ندارد.

وی گفت: برای رفع این مشكلات لازم است انجمن‌‌های پزشكی كه تخصص، توان و صلاحیت لازم را دارند، وارد عرصه نظارت بر مراكز تخصصی شوند و انجمن پوست هم آماده همكاری در این زمینه است.

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

چهارشنبه 16/5/1387 - 14:10 - 0 تشکر 50856

سلام

1- جراحی زیبائی را تائید می کنید یا خیر؟

2- خود شما حاضرید برای رسیدن به چهره ی ایده آل ریسک جراحی رو بپذیرید؟

به هیچ وجه...

3- به نظر شما  این جراحی ها چه عواقب احتمالی به دنبال خواهند داشت؟

به نظر من ضرری که بدن می رسونه بیش تر از منفعتشه...

مختصر و مفید بگم، این کار در اصل یعنی دخالت در کار خدا...

ینی اینکه خدا بلد نبوده ما رو زیبا بیافرینه!

البته این کار جنبه دیگری هم دارد...

که متاسفانه در جامعه ما این طور نیست! و تبدیل به راهی برای کسب درامد شده!

یاحق...

پنج شنبه 17/5/1387 - 23:19 - 0 تشکر 51089

.:.مرجان آسمانی.:.

سلام دوست عزیز

من به هیچ وجه با این جراحی ها موافق نیستم و معتقدم هر کسی باید به اون چیزی که خدا بهش داده قانع باشه و این یعنی ناشکری که ما بخوایم اندامی رو دست کاری کنیم

البته اگه جراحی لازم و ضروری باشه به نظرم هیچ طور نیست.

این جراحی ها خیلی میتونه مشکلات حادی رو ایجاد کنه

ممکنه عوارضی مثل آلرژی و لخته شدن خون و حتی مرگ رو در پی داشته باشه....

همون جور که امروزه خیلی شاهدش هستیم

امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید 

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران
تا از دلم بشوئی غمهای روزگاران...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی