• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 534)
جمعه 20/5/1391 - 15:19 -0 تشکر 502136
اگر هرچه زودتر ازدواج نکنید به این بیماریها مبتلا می شوید!

 استرس های کوچک و به ظاهر بی اهمیت، بیشتر از استرس های ناگهانی و بزرگ در مرگ و میر نقش دارد و آرامش مردان بعد از ازدواج به حدی می رسد، که این فشارهای روزمره برای آنها به استرس های کشنده تبدیل نمی شود.
 

استرس شما را می کشد

باور می کنید که استرس روی مجرد ها 50 درصد بیشتر از متاهل هاست و حتی به مرگ آنها منتهی می شود. این ادعایی است که «سینانیوز» از زبان محققان مطرح کرده است. پژوهشگران معتقدند استرس یکی از اصلی ترین عوامل کم شدن عمر است و مردان متاهل کمتر از دیگر افراد روی زمین آن را تجربه می کنند. ازدواج هم با خودش هزار و یک استرس می آورد اما پژوهشگران می گویند، با وجود تمام فشارهای ناشی از ازدواج، بازهم دردسرهای روزانه تاثیر کمتری روی روان مردان متاهل می گذارد و عمر مردها با ازدواج طولانی تر می شود. پژوهشگران این نتایج را در حالی اعلام کردند که معتقدند استرس های کوچک و به ظاهر بی اهمیت، بیشتر از استرس های ناگهانی و بزرگ در مرگ و میر نقش دارد و آرامش مردان بعد از ازدواج به حدی می رسد، که این فشارهای روزمره برای آنها به استرس های کشنده تبدیل نمی شود.

سیگاری می شوید

شاید فکر کنید مصرف دخانیات، علاقه ای است که در خون افراد است. اما محققان می گویند مجرد یا متاهل بودن، روی این میل هم تاثیر می گذارد.

به نوشته خبرگزاری آلمان، پژوهشگران معتقدند متاهل ها کمتر از دیگران سراغ دخانیات می روند. آنها می گویند مجردها رکورد دار مصرف سیگار هستند؛ تا جایی که زنان مطلقه تا 14 درصد بیشتر از متاهل ها سیگاری می شوند و مردانی که بدون همسر زندگی می کنند هم تا 18 درصد بیشتر احتمال دارد که به سمت سیگار کشیدن بروند. ازدواج و تشکیل خانواده، مسئولیت پذیری افراد را بیشتر می کند و باعث می شود بیشتر نگران سلامت و آینده شان باشند.

زیر جراحی قلب می میرید

سابقه ژنتیک یا مشکلات زندگی و تغذیه نامناسب، هر کدام شان می توانند مقصر بیمار شدن قلب شما باشند. اما اگر می خواهید سلامت تان را برای چنین روز مبادایی و بعد از یک جراحی قلب تضمین کنید، ازدواج کنید. محققان می گویند، از میان میلیون ها فردی که برای جراحی قلب، پایشان به بیمارستان باز می شود، متاهل ها شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند. از نظر آنها، احتمال مرگ مجردها بعد از چنین عملی، 3 برابر بیشتر است. به گزارش تایم، متاهل ها نه تنها شانس بیشتری برای زندگی دارند بلکه زودتر هم از بستر بیماری بلند می شوند. این در حالی است که 71 درصد مجرد هایی که قلبشان را عمل می کنند تا 5 سال بعد از این جراحی با زندگی خداحافظی می کنند.

وسواسی می شوید

اگر نمی توانید از میان گزینه های بسیاری که اطرافتان می بینید، یکی را برای ازدواج انتخاب کنید، اسم خود را مشکل پسند نگذارید زیرا ممکن است به اختلال روانی وسواس مبتلا شده و خودتان بی خبر باشید. وسواس یکی از شایع ترین اختلالات روانی است و متخصصان معتقدند این بیماری، مجردها را بیشتر از دیگران به خود درگیر می کند. دکتر مهدی کریمی، روانپزشک در گفت و گو با سینانیوز می گوید: «بسیاری از افراد مجرد که اختلال وسواس دارند قبول نمی کنند که متاهل شوند که این مورد یکی از دلایل وسواس در این افراد است.» او معتقد است شیوع این بیماری در زن ها و مردها یکسان است اما مجردها سهم بیشتری از آن را به خود اختصاص داده اند. به گفته این روانپزشک، 3 درصد از ایرانی ها با اختلال وسواس دست و پنجه نرم می کنند که بیشتر آنها هم کسانی هستند که هنوز ازدواج نکرده اند.

فشار تان بالا می رود

مهم نیست که دوستان زیادی دارید یا اینکه خانواده تان از شما حمایت می کنند بلکه هیچ کدام از این عوامل نمی توانند فشار خون شما را در حالت تعادل قرار دهند. محققان دانشگاه «بریگهام یانگ» معتقدند ازدواج کردن اصلی ترین عاملی است که می تواند فشار خون شما را کنترل کند. از نظر آنها متاهل هایی که از زندگی شان رضایت دارند، فشارخونشان 4 درجه پایین تر از مجرد هاست. البته تنها یک ازدواج موفق است که می تواند روی این موضوع تاثیر بگذارد و متاهل هایی که از زندگی شان راضی نیستند، فشار خونشان تا این درجه پایین نمی ماند.

آلزایمر می گیرید

درست است که تغذیه و بسیاری از عوامل دیگر در ابتلای شما به آلزایمر نقش دارند اما محققان می گویند اگر ازدواج کنید به احتمال کمتری این بیماری به سراغتان می آید. از نظر آنها اختلالات مغزی و فکری، بیشتر سراغ مجردها یا کسانی می رود که یک ازدواج ناموفق داشته اند. به گزارش مهر، پژوهشگران معتقدند افرادی که متاهل و دارای فرزند هستند از نظر اجتماعی فعال تر بوده و مغزشان بیشتر از افراد مجرد به محرک ها واکنش نشان می دهد. یافته های آنها نشان می دهد کسانی که تا سنین میانسالی در کنار همسرشان زندگی می کنند، 50 درصد کمتر دچار آلزایمر و اختلالات مشابه مغزی می شوند. این در صورتی است که طلاق هم می تواند احتمال زوال عقل را تا 3 برابر بیشتر کند

جمعه 20/5/1391 - 19:27 - 0 تشکر 502595

سلام
درسته که ازدواج سنت پیغمبره و خدا تو قران خواسته ولی من اینا را قبول ندارم خیلی از خانومها و آقایونی هستن ازدواج کردن و از نظر روحی و جسمی خیلی بهتر از اونایی هستن که ازدواج کردن.
من اصلا این مقاله را قبول ندارم.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 21/5/1391 - 8:55 - 0 تشکر 503397

سلام


به نظر من  اگر کسی را هم شان خود پیدا کردن و ازدواج کردن عالیه

شنبه 21/5/1391 - 12:20 - 0 تشکر 503565

یعنی اون کسی که ازدواج نکرده دیگه کلا کمپلکس بیماری های روحی و جسمی میشه؟
من معلمی داشتم اصلا دوست نداشت ازدواج کنه خیلی هم موفق بود...خیلی هم سالم بود

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

شنبه 21/5/1391 - 13:58 - 0 تشکر 503643

سلام
آره نفس صبحدم عزیز منم یک معلم داشتم هنوزم باهاش در ارتباطم هم خیلی بشاش بود و هم خیلی ماشالله سلامته

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 21/5/1391 - 14:4 - 0 تشکر 503652

ما هم میترسیم ازدواج کنیم زودتر به اینا مبتلا بشیم!!! ولی حالا به اینا هم که مبتلا نشیم همون که به زن مبتلا میشیم خودش درد بزرگیه!

شنبه 21/5/1391 - 14:36 - 0 تشکر 503790

سلام
ممنون از حضورتون
اگه به متن و عنوانش دقت کنین نوشته که اگه ازدواج نکنید مبتلا میشین به این بیماریها ...
گرفتار زن شدن برای آقایون بهترین نعمته خودتونم میدونین پس بیخودی انکار نکنید.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 21/5/1391 - 15:24 - 0 تشکر 503907

یعنی انقدر مهمه و ما خبر نداشتیم؟

شنبه 21/5/1391 - 16:4 - 0 تشکر 503936

yasekaboud63 گفته است :
[quote=yasekaboud63;498511;502595]سلام
درسته که ازدواج سنت پیغمبره و خدا تو قران خواسته ولی من اینا را قبول ندارم خیلی از خانومها و آقایونی هستن ازدواج کردن و از نظر روحی و جسمی خیلی بهتر از اونایی هستن که ازدواج کردن.
من اصلا این مقاله را قبول ندارم.


سلام به دوست عزیزم
این مقاله داره به صورت نسبی بیان میکنه مثلا میگه استرس روی مجرد ها 50 درصد بیشتر از متاهل هاست و.... شاید نشه گفت دقیق باشه این مطلب ولی اینکه اصلا قبول نداشته باشیم درست نیست . به نظرم مقاله مشکلی نداره این بیشتر عنوان این مقاله است که مشکل داره

 

thank you for attention

شنبه 21/5/1391 - 16:49 - 0 تشکر 503965

نمیدونم والا ولی در کل یکمم اغراق شده

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 21/5/1391 - 16:51 - 0 تشکر 503966

parsa72 گفته است :
[quote=parsa72;799455;503907]یعنی انقدر مهمه و ما خبر نداشتیم؟

سلام
نه برادر من زیاد مهم نیست شما جدی نگیر.:)

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی