انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 325)
جمعه 20/5/1391 - 12:32 -0 تشکر 501901
دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با نخبگان

حدود هزار نخبه و فعال دانشجویی،  در دیداری صمیمانه و صریح با رهبر معظم انقلاب اسلامی حدود سه و نیم ساعت با ایشان به گفتگو و تبادل نظر درباره مسائل مختلف دانشگاهی، علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پرداختند.

جمعه 20/5/1391 - 12:34 - 0 تشکر 501903

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره به مطالبی كه نمایندگان دانشجویان در این دیدار مطرح كردند، آنها را بسیار خوب و منعكس كننده فضای دانشجویی خواندند و تأكید كردند: برخی از این مطالب، راهگشا و برخی هم حاوی نكات مفیدی بودند كه مسئولین مربوطه باید به آنها توجه جدی كنند.


حضرت آیت الله خامنه ای سپس به برخی نكات مطرح شده از جانب دانشجویان، اشاره كردند.

«لزوم شرح صدر سیاسی در میان دانشجویان» یكی از این نكات بود كه رهبر انقلاب اسلامی درخصوص آن گفتند: در پایبندی دقیق به اصول و ارزشها و در عین حال رعایت شرح صدر با افراد غیر همفكر در زمینه های مختلف از جمله مسائل سیاسی، هیچ منافاتی وجود ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص موضوع «حضور نیافتن مسئولان در دانشگاهها» كه از جانب دانشجویان مطرح شده بود، خاطرنشان كردند: این اشكال كاملاً وارد است و مسئولان اعم از رؤسای سه قوه، مسئولان میانی، رئیس سازمان صدا و سیما، و فرماندهان سپاه و نیروهای مسلح باید در دانشگاهها حضور یابند و ضمن شنیدن سخنان دانشجویان، سخنان و استدلال های خود را نیز بیان كنند كه در این صورت، بسیاری از ابهامات و سؤال های نسل جوان برطرف خواهد شد.

جمعه 20/5/1391 - 12:35 - 0 تشکر 501904

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مطالب مطرح شده درخصوص برخی برخوردهای قضایی با تشكل ها، سایت ها و وبلاگ های دانشجویی افزودند: البته قوه قضاییه در این خصوص، استدلالهایی دارد كه اگر مطرح شود احتمالاً برخی ابهامات برطرف خواهند شد اما عقیده من هم این است كه نباید در قبال اظهار نظر تند یك جوان دانشجو، برخورد تند شود.

ایشان درخصوص نگاه اقتصادی عدالت محور و دیدگاه اسلام درباره سرمایه داری كه از جانب یكی از دانشجویان مطرح شد، خاطرنشان كردند: نگاه اقتصادی در كشور باید عدالت محور باشد و این موضوع منافاتی با سیاستهای اصل 44 ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگر سیاستهای اصل 44، آنگونه كه تبیین شد، اجرا شود، قطعاً به سرمایه داری مذموم و محور شدن سرمایه داری در تصمیمات كلان كشور منتهی نخواهد شد.

ایشان افزودند: مشكلات و فشارهای روزافزون اقتصادی كنونی در غرب و اروپا ناشی از ذات نظام سرمایه داری، یعنی سرمایه سالاری است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه باید مراقب بود تا نگاه سوسیالیستی بر تفكرات اقتصادی غلبه پیدا نكند، خاطرنشان كردند: اگر سیاستهای اصل 44، در همان چارچوبی كه تبیین شد، اجرا شود، قطعاً مكمل اقتصاد عدالت محور خواهد بود.

جمعه 20/5/1391 - 12:36 - 0 تشکر 501905

حضرت آیت الله خامنه ای، اقتصاد مقاومتی را متفاوت از اقتصاد تهاجمی دانستند و با اشاره به صحبتهای یكی ازدانشجویان درخصوص اقتصاد تهاجمی افزودند: اگر در این زمینه، یك تبیین دقیق دانشگاهی ارائه شود، شاید بتواند به عنوان تكمیل كننده اقتصاد مقاومتی مورد استفاده قرار گیرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی