انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 147)
پنج شنبه 19/5/1391 - 23:21 -0 تشکر 500705
چگونه آستانه تحمل خود را بالا ببریم

با شمارش یك تا 10 بر عصبانیت چیره شوید

 

در جامعه كنونی ما كه به انواع فشارهای روحی و روانی همراه است ، گاهی شاهد مشاجره ها و درگیری هایی در سطح شهر هستیم كه در مواقعی منجر به برخوردهای فیزیكی نیز می شود . این برخوردها به دلیل آن است كه دو طرف درگیر نزاع و مشاجره ، اطلاع دقیق و صحیحی از طرز رفتار و فن بیان ندارند . به عبارتی می توان گفت هنر عذرخواهی را نمی دانند كه باعث می شود یك برخورد ساده و كوچك به یك جنجال بزرگ منجر شود و در نهایت معلوم نیست به كجا می انحامید و بر سر آنها چه می آید.

مسائلی نیز از قبیل ترافیك ، گرمی هوا ، آلودگی های صوتی ، ازدحام و فشردگی بیش از حد جمعیت و صرف وقت فراوان برای رسیدن به محل كار و زندگی بر این تنش های روحی می افزاید .

هنگامی كه از رفتار و حرفهای طرف مقابلتان نارحت می شوید ، صبر و تحملتان تمام می شود و می خواهید با عصبانیت ، هر چه در دلتان است به او بگویید ؛ اما دست نگه دارید و این كار را انجام ندهید . فقط از شماره یك تا 10 بشمارید . خواهید دید كه دیگر صبر و تحملی كه می خواست به جوش آید ، آرام می شود و شما با خونسردی با طرف مقابلتان برخورد می كنید و كار را از این كه هست خرابتر نخواهید كرد .

پنج شنبه 19/5/1391 - 23:24 - 0 تشکر 500707

چند توصیه كه با به بكارگیری آنها بتوانیم بر عصبانیت خود غلبه كنیم ، ارائه می شود :

1. هنگام سخن گفتن همیشه تبسمی بر لب داشته باشیم . تبسم خرجی ندارد ، اما سود بسیاری دارد .


2. در بحث ها هیچ وقت طرف خود را با كلمه تو مورد خطاب قرار ندهید . نام هر كس برای او مطبوع ترین و مهم ترین كلمات قاموس بشری است .


3. در مشاجره ها اجازه دهید طرف شما در كمال آزادی حرف خود را بزند و هرچه دردل دارد بر زبان بیاورد .


4. در مشاجره و بحث ها هیچ وقت به طرف خود نمگویید به بیراهه می رود و اشتباه فكر می كند . عقاید طرف خود را محترم بشمارید.


اگر احساس كردید طرف بحث شما اشتباه می كند راه عاقلانه این است كه بگویید حق با شماست ، من هم اول مانند شما فكر می كردم تا این كه به اشتباهم پی بردم یا حق با شماست من متوجه مقصود شده ام اگر به جای شما بودم شاید همین كار را می كردم .


5. ایده و فكری را كه می خواهید منتقل كنید به صورت غیر مستقیم باشد ، بگذارید طر ف شما خودش نتیجه گیری كند . به او حق انتخاب بدهید .


6. هر وقت می خواهید بحث و صحبت كنید ، متوجه باشید در اغاز كلام مسائلی را پیش نیاورید كه مورد اختلاف شماست . بر عكس سعی كنید مسائلی را بیشتر محل توجه قرار دهید كه درآن موافقت طرفین حاصل است و به طرف خود القا كنید كه شما و او به جانب یك مقصد رهسپارید و فقط تفاوت شما در وسایل رسیدن به مقصود است .


7. با ملایمت و نرمی سخن بگویید ؛ زیرا سخن گفتن با صدای بلند باعث می شود طرف مقابل شما حالت دفاعی به خود بگیرد و در صدد مقابله برآید .


8. سعی كنید پیش از این كه طرف شما اشتباهاتتان را گوشزد كند ، شما پیشدستی كرده تا طرف شما حالت محبت آمیز به خود بگیرد و از اشتباه شما در گذرد .


9. بهترین راه غلبه بر بحث و جدل وارد نشدن به آن است . تا آنجا كه می توانید از وارد شدن به بحث و جدل دوری كنید . چنان بگریزید مانند این كه از مار سمی خطرناكی فرار می كنید .


10. در آخر رعایت قاعده ای كه ذكر آن رفت . یعنی شمارش از عدد یك تا 10 را فراموش نكنید .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی